Zapojení kamery.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od pole »

Zapojis to jednoducho.
Odkial ide ten koaxial to je anteny vystup
Pod nim bude video vstup
a v lavo je napajanie tusim 5V.
Zem je na kostre....

Dakedy bude treba medzi Video vstup a zem pripojit odpor 75ohmov lebo ink sa stane ze sa to premoduluje.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#17 Příspěvek od stasek »

Tak přátelé mám to před sebou,vykuchal jsem to ze starého Panasonicu. Má to vývodů několik. Vstup anténa, výstup anténa potom stíněný káblík-souosý konektor, co jde dál do videa do další plechové krabičky a dále je tam plochý konektor, který má 6 přívodů. Na jednom je napětí cca 12V, to bude zřejmě napájení a na jednom 0,68V a na dalším 1,32V. Na dalších nic. Takže tu kameru do vstupu, výstup do televize, napájení 12V a co s tím dalším? nechat volné, nebo tam musí jít ta napětí všechna 3? Poslal bych fotku, ale nevím jak se přikládá.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od pole »

V tej skatulke bude asi integrovany aj TV Tuner - teda prijimac. Nie len TV modulator - vysielac. Tie dalsie napatia budu najskor ladiace napatie tunera a AFC. Nie je tam napisane ze video in alebo daco podobne.? Ak mas doma osciloskop skus ze kde najdes video signal. Ak nie tak skus jednotlive vyvody pripajat ale cez kondik 100nF na video vstup na tv.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

omyl!

#19 Příspěvek od Hill »

ten cinch slouží jako výstup do klasického kanálového voliče. Rozhodně nebývá na škodu ho zatížit pětasedmdesátiohmovým odporem, ale připojit do něj kameru, je stejná blbost, jako ji zapojovat do anténního konektoru.

Škoda, žes neměřil osciloskopem - už jsi mohl vědět, na kterém pinu toho plochého konektoru je videosignál a na kterém zvuk. Kde je napájení, sis změřil, kde je kostra, poznáš podle spoje základní desky. Přesto už nám ty vývody zbyly jen 4 !

Kamera se připojuje mezi kostru (na krabičce) a se živým pro začátek postupuj takto:
1.) připoj napájení na modulátor a propoj ho s televizí.
2.) zapni TEST ON a najdi na televizi kanál, na kterém vysílá. Prostě tam budou ty dva bílé pruhy. Pak dej TEST OFF.
3.) zemní vývod od kamery spoj s plechem krabičky
4.) "živý" vývod z kamery přes odpor asi 100 ohmů připojuj na jednotlivé ZBYLÉ vývody TOHO PLOCHÉHO KONEKTORU. Až trefíš ten správný, mělo by se na televizi objevit něco jako obraz.
5.) odstraň ten odpor a zkus, jak to chodí napřímo. Možná budeš muset mezi vstup modulátoru a živý vodič z kamery dát elektrolyt, možná stoohmový trimr, možná nebude potřeba nic.

Kdybys ten modulátor nechal ve videu, mohl sis tohle hledání ušetřit.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#20 Příspěvek od stasek »

Hille, díky, nějak se s tím popasuji. Ten modulátor jsem prakticky odpojil pouze konektory, takže vrátit ho zpět by nebyl problém. Ovšem myslím, že bych si tím pozici nijak nezlepšil. Jedině, že by se to pouštělo přes to video. Ovšem tak bych zase nezjistil jak a co zapojit. Alespoň já ne. Osciloskop bohužel nemám. Jsem elektrobastlíř spíš příležitostný.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

tak jo,

#21 Příspěvek od Hill »

šestivývodové modulátory mívají na každém druhém vývodu od kraje (2, 5) kostru (nebo jen na jednom, protější je odpojený).
Vstup videosignálu bývá na prvním (1) od hrany modulátoru; na posledním (6) bývá napájení +5V nebo +12V.
V některých verzích se napájením také rozlišovalo, jestli video bude propouštět signál z antény během přehrávání nebo ne. Takže může potřebovat napájení i na pinu (4).
Zbývá pin (3) a vstup zvuku.

To jsem ti popsal jednu z nejrozšířenějších verzí staršího modulátoru od Paňáců, nemusí to být zrovna ten tvůj. Tak zkoumej.

Návštěvník

#22 Příspěvek od Návštěvník »

Hille, tak jsem nepochodil, ten modulátor má sice pøepínaè, je nad tím napsáno LEVEL a 2 polohy, HIGH a LOW. Ten test s tím nešel, zøejmì je to na nìco jiného. Dál jsem zkoušel všechny kroky, co jsi popsal a bezúspìšnì. Jelikož jsem neuspìl, vyrobil jsem ten jednotranzistorový vysílaè podle schematu, co mi navrhl Pole. No je to nestabilní, nejde to naladit, obraz je poøád køivej a když se k tomu pøiblížím, tak to uteèe. Pravý opak, než píše autor.Takže zkusím ještì zítra nìco jiného.Tìch schemat je víc. Dostal jsem totiž pøenosný èernobílý televizorek, který bych chtìl využít jako monitor. Až vyèerpám všechny možnosti, tak to zase uložím k ledu. Ještì zkusím k televizoru dát nìjakou anténu. Zkoušel jsem to bez antény, jen na kus koaxialu. No myslím, že by to mìlo staèit, když to staèí na normální programy.

Návštěvník

#23 Příspěvek od Návštěvník »

U pøedchozího pøíspìvku je anonymní, je to však ode mnì. Stasek

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#24 Příspěvek od toom »

No mozna bude nejlepsi pouzit modulator z nejakych starych televiznich her od "Wjetvi". Myslim, ze v dnesni dobe PC se budou nachazet v kazde rodine nekde na spodu skrine (sam mam doma asi 3). Vetsinou je to samostatna deska i se zdrojem a napajecim konektorem pro adapter. Pokud bys neuspel a nebo nesehnal, tak Ti klidne jeden venuju.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#25 Příspěvek od stasek »

Díky Toome za nabídku, možná ji využiji, jestli neuspěju.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#26 Příspěvek od pole »

Ak mozes odfot ten modulator z videa odpredu odzadu z vrchu a hlavne od konektorov a hod fotky sem. Takto sa tazko radi

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#27 Příspěvek od stasek »

Bohužel nevím, jak fotky přiložit. Může někdo poradit?

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#28 Příspěvek od jopein »

stasek píše:Bohužel nevím, jak fotky přiložit. Může někdo poradit?
Musíš si je hodit na nějaký web a na to udělat odkaz. Jestli nemáš, kam bys to dal, pošli mi je na můj mail já to sem dám.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#29 Příspěvek od stasek »

Jopein, fotky jsem ti poslal už včera večer.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#30 Příspěvek od stasek »

Tak jsem sehnal vyvrakované video Samsung a zkoušel modulátor, aniž bych ho vypojil. Má přepínač test, tak jsem si nastavil test a po přepnutí připojil kameru na drát, co vedl do plošáku s nápisem Vout. Kromě toho je ten modulátor zapájen ještě vývody označenými Aout, Boost ,Mod. A samozřejmě kostra, tedy plechová krabička. Na vývodu Mod je 11,8 V, zřejmě to bude napájení a na vývodu Boost je 3,3V. Vout bude asi video ven, nebo něco tak, no kamera po přepnutí testu jde, ale obraz je pokřivený a nepomáhá nic. Tedy živý od kamery přes 100 ohm, příp. přes trimr 250 ohm, malý ellyt, velký ellyt a kondenzátor 50 piko.Taky kameru jsem zkusil napájet z baterie, myslel jsem že zdroj na ni není čistý, nepomohlo nic. Jinak ten modulátor je pořád ve videu a napájím ho ze zdroje videa. Nevím, co bych s tím měl více dělat. S tím modulátorem z Panasonicu jsem nepochodil. Kamera vadná není, protože pokud ji zapojím do originál cinch vývodů tak běží bez problémů. Kdyby měl někdo radu či nápad, nepohrdnu. Dík.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“