Nabíjení akumulátorů

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Pokud jsou pokažené přehřátím, jsou neopravitelné - zvýšený vnitřní odpor už se nedá jednoduše snížit, došlo k (u běžného uživatele) neodstranitelným přeměnám, které by možná mohlo částečně zvrátit pulsní nabíjení - ale u NiMH se o takových revitalizačních procesech nic neví, jednoduše proto, že i kdyby možná bylo reálné je provést, žádný výrobce by jejich existenci nezveřejnil - už jen proto, že by ztratil velkou část odbytu, kdyby se nějakým způsobem daly zregenerovat takto zlikvidované "metal-hydridy" - sice napíšou, že je lze nabít až 1000x, jenže právě tím nekontrolovaným ohřátím se prudce sníží dosažitelný počet nabíjecích cyklů - "lidsky" řečeno, když se nehlídá teplota při nabíjení, těch 1000 možných cyklů se vyčerpá 10x rychleji... A zákazník je nucen koupit další a další, přitom skřípe zuby, protože reklama huláká o stovkách až tisíci cyklů - a jemu odejdou už po desítkách nabití...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

eva22 píše:...Odcházet stářím ještě nemůžou, jsou pár let starý a píšou na obalu životnost asi 1000 cyklů a ty mohly být nabitý tak 100x spíš míň.
Ale můžou: je pár let moc nebo málo? Skrývá se za tímto termínem konkrétní číslo?
Některé NiMH články mají po 3 letech ještě poloviční kapacitu, jiné jsou po 2 letech úplně nepoužitelné. Záleží samozřejmě i na počtu nabíjecích cyklů, na režimu vybíjení atd.

Uživatelský avatar
eva22
Příspěvky: 140
Registrován: 16 črc 2010, 02:00

#18 Příspěvek od eva22 »

Jsou možná tak 3 roky staré, ale vím že staré NiCD vydržely 10 let i víc a ten odpor neměly a pak sem je vyhazovala protože vytíkaly nebo prostě rostly na nich takový krystalky. Ale pořád dávaly po nabití plný proud ale čímdál rychlejc se vybily.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Ano, NiCd vydrzia dlhsie a odchadzaju inak. Ale pri rovnakej velkosti maju mensiu kapacitu.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#20 Příspěvek od milan222 »

rnbw píše:Ano, NiCd vydrzia dlhsie a odchadzaju inak. Ale pri rovnakej velkosti maju mensiu kapacitu.
jen mimo tema...
mam strejce na draze, a ukazal mi "baterii" v osobnim voze...
no to byla snad neaka ni-fe nebo tak neak... uz si to nepamatuju. byly dve na 24V v serii... vymnenovat to musi bejt sila, úprotoze jsou tak metr na tricet. vaha odhadem tak 70kg
toto mnelo bejt jako ukazha jak to (ne)pokrocilo... to ne pro kvalitu.
drive byla baterie jak liazka a dbnez je mensi stokrat...
na youtube bylo video jak rozrizne autobaterii a z ni se vysype milion tuskovejch baterek... :D
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

lidi pochopte, že věci se čím dál víc vyrábějí po čínsku... vždyť jen na téma elyty a klony polovodičů je tu tisíc příspěvků, proč by baterie měly být výjimkou. Napsat na obal nebo do prospektu počet cyklů je to nejsnazší co může výrobce udělat pro zmatení zákazníka. Mobily a foťáky jsou totální spotřebka, kdo chce jakž takž relevantní údaje o značkách aku, životnosti, dobíjení, ať laskavě nahlédne na modelářské diskuse :wink:

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#22 Příspěvek od bu2520 »

ale napadá mě jeden zajímavý fenomén, že baterie od výrobce zařízení ( v hodinkách ovladačích atd) vydrží většinou podstatně déle než ty po výměně . I když tam jsou noname a člověk pak použije značkové.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Protože výrobce zařízení dostává od výrobce článků ČERSTVÉ - NESKLADOVANÉ. Tím je dáno, že vydrží déle. To, co koupíš na pultě, už většinou za sebou nějaký ten týden až měsíc ve skladu má...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Napr. televizor (ku ktoremu je DO aj s bateriami) sa tiez vala niekde na sklade pol roka.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#25 Příspěvek od vrky »

Jaké baterie mě doporučíte do fotoaparátu Kodak EasyShare Z700. Zatím používám GP 2700, Duracell 2300, TF1 2800. Nabíjím je v MW5798. Po zapnutí foťáku naběhne, někdy stihne nabít i blesk a někdy hned umře. Máte osvědčenou značku baterek a nabíječku?

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#26 Příspěvek od Lukar »

Maličko podobný problém jsem měl i já ve foťáku Olympus.Nové NICD aku bez problému, starší (které v jiných spotřebičích fungují bez problémů) - po chvíli hláška batrie vybité a foťák vypnul.Někdo mi poradil v meny přepnout z alkalických na dobíjecí.Teď vydrží i ty starší.
Zkus projet meny nastavení.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#27 Příspěvek od milan222 »

Lukar píše:Maličko podobný problém jsem měl i já ve foťáku Olympus.Nové NICD aku bez problému, starší (které v jiných spotřebičích fungují bez problémů) - po chvíli hláška batrie vybité a foťák vypnul.Někdo mi poradil v meny přepnout z alkalických na dobíjecí.Teď vydrží i ty starší.
Zkus projet meny nastavení.
dobrej tip... to mne nenapadlo... treba to vyresi i muj problem...
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od hafca »

vrky píše:Jaké baterie mě doporučíte do fotoaparátu Kodak EasyShare Z700. Zatím používám GP 2700, Duracell 2300, TF1 2800. Nabíjím je v MW5798. Po zapnutí foťáku naběhne, někdy stihne nabít i blesk a někdy hned umře. Máte osvědčenou značku baterek a nabíječku?
Snaž se koupit nabíječku která umí nabíjet každý článek zvlášť. Velmi dobrá zkušenost je s nabíječkou IPC-1L nebo o něco lepší a výkonější variantou IPC-1 . Nebo ještě tahle Maha MH-C9000 WizardOne měla by být ještě o něco lepší. Cena je vysoká, ale po pár zničených sadách baterek zjistíš, že to není zas tak špatná koupě.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

Já si myslím , že platí výše zmíněné obojí - jiné výrobky jsou montovány , jiné volně prodávány , za druhé si myslím , že všechny ty automatiky jsou na dvě věci a ta druhá je ta , že jsou , možná schválně , nastavené na vysoké hodnoty , přitom na druhou stranu můžete mít sebelepší (názvem) článek a dostanete většinou jen půlroční záruku , ale ta je vám druhý den stejně pro kočku . Souhlasím s Ekkarem , že ty enelopy vydrží déle , ale neposuzoval jsem vnitřní odpor . Znovu se vrátím k životnosti článků , která je podle mne schválně krácena a nezachrání ji sebelepší nabíječka , jestli ji prodlouží život o 10 % není podle mne rozhodující .

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#30 Příspěvek od PLV »

Vrky, pokud se ti v menu u Kodaku podaří najít položku na přepínání druhu baterek, tak se ozvi. U kodaku ZD 710 jsem ji nenašel. Třeba u Nikonu i starého jo. Ten Kodak by mě zajímal.
Netřep se mnou!

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“