Môže grafická karta poškodiť monitor??

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Ochranu ma kazdy monitor s procesorom a tie sa zacali objavovat este v minulom storoci :D Masovo tak od roku 1995, predtym bol len v drahych typoch.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od PotPalo »

Mám opačný dotaz: môže LCD monitor pokaziť grafickú kartu? Konkrétne jeden určitý model LCD monitoru BENQ pripojený cez DVI-D, po krátkom čase začne vypadávať obraz (na okamžik blikne tma). Interval sa skracuje, až ostane tma trvalo. Nie "no signal", ale iba tma, signál ide. Keď dám potom akýkoľvek iný LCD pripojený cez DVI-D, tak od tej doby to robí aj na ňom, pritom predtým to nerobilo. Cez VGA pritom všetko ide normálne, takže sa asi odpáli DVI-D výstup.

Neskôr: iná grafická karta dovtedy bez problémov, iný LCD BENQ tohoto istého modelu, tiež zhasíňa. Ešte som skúsil tretí LCD toho modelu, tak isto. Žeby výrobná chyba v týchto modeloch LCD na DVI-D konektore, ktorá zapríčiní zničenie DVI-D výstupu na grafickej karte? Teraz ho nemám po ruke, ale neskôr sem napíšem ktorý model to je.

Uživatelský avatar
Gringo_Joe
Příspěvky: 488
Registrován: 09 led 2010, 01:00

#18 Příspěvek od Gringo_Joe »

nebude to spise polamanym kabelem?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od PotPalo »

Káblom to asi nebolo, skúšal som ich viacej a výsledok rovnaký. Tiež som skúsil iný LCD s tým istým káblom, ten fungoval.

Bol to BENQ FP72E. Len tento a žiadny iný, ostatné typy BENQu to na DVI-D nerobia.

Uživatelský avatar
PC01
Příspěvky: 290
Registrován: 18 dub 2011, 02:00

#20 Příspěvek od PC01 »

p32
To nemáš pravdu, grafická karta MŮŽE zničit monitor, pokud do něj pustíš větší rozlišení nebo frekvenci než monitor zvládá.

To se mi stalo, naštěstí se to může stát jen u starších monitorů, protože ty úplně nové se samy vypnou nebo napíšou něco jako OUT OF RANGE.

Takhle sem odpálil starý 14 palcový monitor, když sem do něj pustil z nové grafiky 800x600 při 60 hertzích, a on to zvládal jen při 43 Hz prokládaně. Chvíli sice běžel, ale pak se obraz začal zmenšovat a tmavnout, a za chvíli zasmrděl a zhasnul.

Pak sem pořídil nový, což už sem stejně chtěl udělat dávno protože 14 palcovej se mi už dávno zdál malej
:lol:

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#21 Příspěvek od Philip_Fry »

Jenže tento monitor neodpálila grafika, ale tvoje hloupost, když jsi do něj pustil něco, co nezvládá :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

PC01
Tak blbý názor jsem fakt ještě nečetl. :lol:
Takže, když připojíš monitor na 400 V místo 230 V, tak za to může elektřina ? Plně souhlasím s tím co psal Philip_Fry o té hlouposti. 8-)

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Jenda_KL »

K původnímu:
To vlnkování ze strany mi dělala jakási nVidia a nikdy se žádná souvislost nenašla - dělalo to studený i horký, frekvence taková i maková, prostě jí to napadlo, domluvila se s monitorem a vesele si vlnkovali.
Taky jí to šlo jen s některejma monitorama, který se na jinejch kartách nevlnily.
Jelikož mi bylo líto vyměnit vlnící se eizo, karta nedobrovolně opustila svůj slot a bylo to.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od Andrea »

p32 píše:Takže, když připojíš monitor na 400 V místo 230 V, tak za to může elektřina ?
To není moc šťastný příklad, 230V zástrčka se do 400V zásuvky strká docela blbě, ale rozlišení a frekvence zobrazení jde přepnout velice snadno.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

Jistě, že je to blbý příklad. Nešlo o zástrčky, ale o napětí. Já jsem obyčejný chlap a když dělám více věcí naráz, tak mi docházejí nápady, byl to jen příklad. Např. když sedím a píšu a mám to ještě po sobě číst. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“