Pračka Ardo FLS105L, líně vrtí i prázdným bubnem

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#16 Příspěvek od tatramacek »

Cau Martine. Ten motor je opravdu dobry ? A mas v tom modulu nahraty software ?
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#17 Příspěvek od vasekpetr1 »

Ten svod topného tělesa jsi prověřil jak? Měřil jsi ho při napuštěné pračce Megmetem? Obyčejný měřič odporu svod neukáže. Protože mně se u Arda tento problém přesně takto projevoval a bylo to tělesem.

Uživatelský avatar
Martousek
Příspěvky: 76
Registrován: 30 bře 2006, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Martousek »

Inu, zkoušel jsem to i při odpojeném tělese, a bylo to stejné. Mám dojem, že automatika stále vyvažuje a vyvažuje i když nemá co. Když se už roztočí, tak přeruší proces ždímání běžně trvající tak 10 minut, vypne črpadlo a točí a točí (vyvyžuje neexistující prádlo) tak 15 minut. Takto se proces ždímání protáhne na půl hodiny, kdy nakonec vyvažování vzdá a opět spustí čerpadlo a teda konečně odstředí... Měl jsem zato, že je vadný modul, ale nový se chová stejně. Při diagnostice chybu nehlásí. Zjistil jsem mírné jiskření komutátoru, instaloval jsem tedy odrušovací konďur, abych jej prochu omezil. Jestli náhodou načatý rotor nevykazuje nějaké vlastnosti v odběru, které elektronika detekuje jako změny odběru zapříčiněné nevyvážením prádla. To by vysvětlovalo přešlapování na místě. Nikoliv však líné starty.

Uživatelský avatar
Martin_Fio
Příspěvky: 186
Registrován: 28 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od Martin_Fio »

Zdravím, k čemu je tam ta sonda TR na konektoru u motoru? není to nějaké čidlo vibrací? http://elektrotanya.com/ardo_fls105l_sc ... nload.html

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#20 Příspěvek od tatramacek »

Martine. Muze to byt klidne i tachem. Mel sem trhave rozbehy na Whirlpookce a pri prani ten beh motoru nebyl plynuly.. A pri zdimani nebyla schopna vyvazit pradlo.. Pracka tekla atd.. Jen proto ze zdimala na dvakrat a ne jak je u Wh zvykem postupne a plynule.. Diagnostika mechanika: vadne tacho.. Motor vymenil a pracka se chovala suprove. Zkus jeste vyzkouset ten motor na 230 V pomoci regulatoru - skrz proudovy naraz.. Pokud bude jiskrit je v haji rotor. Pokud jsi vymenil modul. Musi to byt motor..
Audaces fortuna iuvat

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“