Jak fungují průzkumy sledovanosti TV?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Osobně jsem si zakázal posuzovat co jak lid činí .... :D Zkus si představit , co si oni myslí o tobě .

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forbidden »

Já si to nemusím představovat, ti odvážnější a přímější mi to řeknou. :D

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Mourek »

Karel Kryl který žil po okupaci v SRN nazval televizi 🤐. S tímto názorem plně souhlasím, no a když se na to někde čumí 6-8 a více hodin tak co z těch lidí je? No kdybych to měl já tak by to asi za pár dní přišli kontrolovat že to nic neukazuje. Bez píp metru :P to třeba zapnu a nevím co tam je pokud bych tu blbost měl tak bych to nezapínal. nechápu jak někdo může ty kraviny sledovat

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#19 Příspěvek od BIPOLAR »

forbidden píše:Rozhodit ne, jen občas cítím takovej pocit, dalo by se to popsat jako marnost, nad tím, že většina populace má úplně scestný myšlení a proto nikdy nebudeme žít ve státě, na kterej bych mohl být hrdej. Kde lidi nekradou, jsou inteligentní, nezajímá je kdo se kde s kým vyspal atd... To nemá cenu rozebírat.
forbidden - víš vůbec o nějakém státě na světě, kde to takhle ideálně funguje ? :lol: :wink:
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mám pocit, že lidstvo je naprogramováno k vytváření konfliktních situací. I když se vymezí část populace oveček a vytvoří si vlastní sektu, stejně se nakonec pobijou sami mezi sebou, pokud tam není nějakej vlk, co je drží pod krkem či naprosto zblbne.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#21 Příspěvek od kejki »

Tak rozdat pípmetry lidem jako já, kteří na televizi nekoukají je jaksi mimo. Že zvolili respondenty, kteří mají TV puštěnou pořád, znamená, že dostanou data i o dopoledních a odpoledních pořadech. A taky že čísla kterými to extrapolují na celou republiku jsou mimo.

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#22 Příspěvek od mirku »

... pokud si uvědomíme, že deklarovaná pseudosledovanost udává cenu reklamního času, je vše jasné ... :idea:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Crifodo »

možná to je mírně OT, k televizím se už nemám co vyjadřovat protože jsem se vlastnictví TV koncese dobrovolně a rád zřekl, ale ke kvalitě médií obecně,

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... l?ref=boxE

nebýt bulvároidní zprávy, která přináší informaci lokálního významu, pro nás bezcennou, bych nevěděl o existenci toho vlaku. Aneb že země, kde zítra znamená včera, provozuje vysokorychlostní vlaky
http://cs.wikipedia.org/wiki/Sapsan
a to s parametry, kterým se naše předrahé pendolino, zabezpečené bezcennými ND na padesát let, nemůže podívat ani ** ******.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od piitr »

kevin_mitnick píše:Jedno z hlavnich kriterii bylo: "domacnost sleduje Ceske TV stanice minimalne 6 - 8 hodin denne". Je vam asi jasne, jaky druh lidi pak ty peoplemetry dostal a proc maji nejlepsi ratingy porady jako "big Brother"...
Aha. Tak to nemá s reprezentativním vzorkem společného opravdu vůbec nic.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od Vogon »

piitr píše:... Aha. Tak to nemá s reprezentativním vzorkem společného opravdu vůbec nic.
To je samozřejmě nesmysl.
Jednak existuje sdružení či konsorcium společností využívajících data z měření sledovanosti které nejsou majiteli těch měřičů a jednak existují subjekty, které mají svoje vlastní měření a tudíž jsou jejich majiteli. Subjekty využívající tato data, které prodávají reklamu si nemohou dovolit nijak zvlášť tyto data upravovat, kvůli zvýšení ceny, protože by se na to velmi rychle přišlo.
Pravda je, že je to jenom statistika se vším co k tomu patří, ale zároveň se jedná o velmi velké množství peněz a jednotlivý prodejci reklamy se hlídají navzájem jako psi.

jak to vím? Prodali jsem datovému centru nějaký UPSky.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#26 Příspěvek od kevin_mitnick »

Vogon píše:
piitr píše:... Aha. Tak to nemá s reprezentativním vzorkem společného opravdu vůbec nic.
To je samozřejmě nesmysl.
Jednak existuje sdružení či konsorcium společností využívajících data z měření sledovanosti které nejsou majiteli těch měřičů a jednak existují subjekty, které mají svoje vlastní měření a tudíž jsou jejich majiteli.
Rekneme si to takhle. Piplmetry meli slouzit a slouzi primarne pro deleni reklamniho kolace mezi ceske TV stanice a urceni cen za reklamu. Takze je naprosto v poradku, ze nebyly rozdany lidem, kteri TV zapinaji jednou tydne kvuli nejakemu dokumentu na Discovery Channel. Co ale v poradku neni je interpretace dat z piplmetru. Protoze interpretovat cislo, ze se 84% z domacnosti lidi zavislych na TV diva na Paradise Hotel jako ze "paradise hotel sleduje 8 milionu Cechu" je nejen silne zavadejici, ale i tezce urazlive pro kazdeho inteligentniho cloveka. A prizpusobovani programu vkusu takhle psychicky deformovanych lidi jest pak zlocinem.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od forbidden »

Přesně tak, sice nevím, co to paradise hotel je, ale uráží mě to taky :D
Ještě štěstí, že tady na EB jsou vesměs inteligentní lidé a nesnaží se obhajovat ty sračky, co v TV běží, a na který podle těch úžasných průzkumů čumí tolik lidí.
Naposledy upravil(a) forbidden dne 04 dub 2012, 13:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Moje poslední zkušenost ze "skupinového" sledování TV říká, že byla docela dřina ji přepnout jinam než na Novu či Primu, takže jsem se odebral raději jinam...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

To jsi ani nezkoušel výchovně působit ? :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Crifodo »

Historie zaznamenala případy, kdy zdravé jádro radši odešlo vybudovat novou existenci, protože neměli už tak dlouhý život aby válčili proti upadající většině. V další generaci pak třeba degenerovali sami, i to je život.
Jestli je v knize osudu napsáno, že tu jednou budou běhat potetovaní negramoti s pěstními klíny, tak se proti tomu nemá cenu bouřit.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“