spotřeba

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
aumirek
Příspěvky: 20
Registrován: 15 čer 2008, 02:00

#16 Příspěvek od aumirek »

no neříkám že v klidu těch 0,5 je ideál přesto za jízdy to uživím navíc ví buh pokud jestli při zapnuti klíčku něco nebere ta navigace či cd

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#17 Příspěvek od frantajetel11 »

JJ blíží se léto, tak si ještě trochu přitop :lol:
Prostě neznám rádio, který by tohle normálně žralo naprázdno :?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#18 Příspěvek od mi-ro »

Ještě jedna připomínka, některý rádia se uspí až po cca 1 minutě po vypnutí do stby!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Nebere - klidovej odběr celýho auta by neměl bejt vyšší než 100mA, takže pokud samotný rádio žere půl ampíku, je to v něm - buď je tam porucha, která mu neodpojí konce do Stand-By, ale nechá je jen ve stavu Mute = bez buzení, s klidovým proudem atd, nebo to rádio je sr.ačka, která si zaslouží leda tak otevřít wokno a hooodně zeširoka se rozmáchnout...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#20 Příspěvek od TAKJAN »

100 mA je snad hodně moc, ne? Do 10 mA.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#21 Příspěvek od frantajetel11 »

No 10mA je zase nějak málo a 100 moc... Osobně mám se všema těma řídícíma blbostěma cca 30mA :wink:

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#22 Příspěvek od TAKJAN »

Mám 8 komplet.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od forbidden »

Já bych to viděl tak, že auto by mělo vydržet nastartování schopný i po měsíci stání, nebo radši dvou měsících. Takže klidovej odběr bych řešil až pro konkrétní model.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Obecná dá se říct celosvětově platná dohoda výrobců aut říká, že auto musí bejt schopný startu "na vlastní zdroje" ještě po 30 dnech odstavení a uzamčení. Nespadá do toho samozřejmě pitomost usera, co si nechá v zásuvce zapnutou lednici nebo co nechá zapnutý světla. Ale zabezpečovací technika a ŘJ všeho co v autě je by v klidu měly brát jen tolik, aby sériová baterka v obvyklým provozním stavu a stupni nabití po 30 dnech byla normálně štonc to auto natočit. Hodnota do 100mA z toho vychází jako nejhorší stále ještě udržitelná hodnota odběru.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#25 Příspěvek od Philip_Fry »

Už jsem se párkrát u podobných krámů ála Sencor, Technika - Tesco (Medion je úplně stejná sorta, prej německá značka :nut: ) atd. setkal s tím, že krom koncáků byly trvale pod proudem například optozávory v CD mechanice a ten odběr v řádu stovek mA nebyl ničím výjimečným.

Uživatelský avatar
Holly
Příspěvky: 187
Registrován: 24 srp 2008, 02:00
Bydliště: Frenštát pod Radhoštěm

#26 Příspěvek od Holly »

Philip_Fry píše:Už jsem se párkrát u podobných krámů ála Sencor, Technika - Tesco (Medion je úplně stejná sorta, prej německá značka :nut: ) atd. setkal s tím, že krom koncáků byly trvale pod proudem například optozávory v CD mechanice a ten odběr v řádu stovek mA nebyl ničím výjimečným.
Jo to můžu potvrdit, mám Sencora z tesca už asi 5 let, je na mp3 má usb sd vstup, sice hraje tuner je celkem špatný ale cd mechanika funguje a přehraje i hodně dobité cd. V zimě mi něco hodně likvidovalo baterku v autě (Banner 58Ah) Po plném nabití byla ve stojícím autě za tři dny kaput. Měl jsem podezření na ní, tak jsem jí vzal do servisu a tam mi jí změřili a verdikt- baterie ve 100% tním stavu a to je již 5-6 let stará. Tak jsem bádal a nakonec jsem přišel právě na to rádio, měl jsem ho zapojené tak aby mi hrálo i při vypnutém zapalování, takže hlavní napájení a zálohu pro paměť jsem měl dokupy. A co je zajímavé, ta svině má vetší spotřebu když je vypnuté než když je zaplé a v klidu. Celé jsem to vzal a hodil na stůl k PC kde mi slouží jako zesák. Teď tam mám nějaké neznámé na kazety které si nahrávám na SM261 a má kvalitní tuner s vypínatelným RDS. Můžu stát klidně měsíc a nastartuju úplně v pohodě a to mám staré mondeo z roku 93 1.8 16V.
Ještě si vzpomínám, že jak jsem to rádio kupoval tak bylo poslední a byl to vystavený kus, doma jsem zjistil, že tam nebyly ty zajišťovací šroubky na cd a nejlepší bylo, že v něm bylo i CD. tuto
http://www.prohifi.cz/autoradia-s-cd/sencor-scd-5105mr
Asi jsem degen a neumím česky, tak se na mně nezlobte!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#27 Příspěvek od MetalGod »

aumirek píše:to opravdu není je to německej medion
Takže Čína. Těch ~6W se ale někde musí projevit, někde to musí alespoň trochu topit, tak to zjisti a dej vědět, jak to dopadlo.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#28 Příspěvek od mi-ro »

Olověné baterie trpí poměrně velkou ztrátou kapacity díky samovybíjení!! někde se trvdí, že až 1% denně. Podle teploty, stavu elektrolytu atd.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od jura80 »

Samovybíjení u Pb aku? To je jeden z těch lepších parametrů jinak nic moc Pb akumulátorů.;)
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#30 Příspěvek od frantajetel11 »

No nevim teda... samovybíjení se proti 0,5A stálý spotřebě moc neuplatní ne?

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“