Instalace W7 na Lenovo G570

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Mnohi ludia su radi, ze sa da zohnat vobec nejaky notebook aj bez Windows.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od Vogon »

Na microsoftu se mnou překvapivě nevyběhli. A dokonce jsem obdržel hodnotnou radu.

Ten 🤐 krám má na origo disku i bez nainstalovaného OS, oddíly pro bootování win nad EFI. Tyto oddíly vzaly samozřejmě zasvé při mazání oddílů linuxem. V takovém případě je pro start OS potřeba podporu bootování jako z BIOS ale nad EFI (?) a moje OEM instalace OS tuto podporu neměla. Dál už jsem to moc nepobíral byl na mě moc chytrej ale rámcově jde o to, že první instalace win nad EFI se musí spustit nějak ručně protože v tom NB pro ni není volba. (Asi něco jako F12)
Poradil mi ať si někde seženu pozdější instalační soubory sedmiček, které podporu automatického bootování v BIOSU nad EFI mají... nebo tak něco. Takže jsem posháněl nějaký ISO instalace sedmiček a na jedný z nich to konečně funguje. Ještě mi na mail poslal fix, který vyvolal volbu aktivace OS přes telefon a konečně to funguje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Aha, takze nejake nove kurvitko...dobre vediet.

Tie EFI oddiely tam podla mna ani nikdy neboli, kedze to bolo bez Windows.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

No tak vidíš, najednou to jde, to bylo cirátů a stačilo na to správně šáhnout. Takhle mi to připomělo Menšíka jak v roli, kde hrál tatínka v porodnici, tak najednou že to šlo toho kluka, to se musí jeden ozvat, že ? A měl dvojčata. :wink:

Já si myslím, že stačilo jen stáhnout tu správnou verzi a nikdo by si ani nevšiml, že existují nějaké problémy. :lol:

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od Vogon »

rnbw: jo byly tam. Všiml jsem si že jsou tam tři oddíly ale nevěnoval jsem tomu pozornost.

p32: ale no tak. Ono je to spíš opačně. Já mám legální OEM multilicenci sedmiček. Takže problém vznikl protože jsem poctivej 🤐, nikoliv línej sosač warezu.

Tady je nějakej článek kde o tom píšou. Teď když vím co mám hledat, je to brnkačka.
http://extrahardware.cnews.cz/desky-msi-misto-biosu-efi

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Však já to beru jako fór. Stává se mi poslední dobou, že také instaluji z originálů a nakonec musím po telefoně aktivovat W7 přes tu jejich linku. A to docela už rád, protože při instalaci jsou různé zajímavé problémy, co se dávno už nevyskytovaly. :wink:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Extensible ... _Interface

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#22 Příspěvek od petrfilipi »

Před bootování F8 a nouzový řežim - jde to?
Nový BIOS jsi zkoušel?
Jaký je disk - je to SATA?

Asi jsem to nedočetl do konce. Sorry.

Petr
Naposledy upravil(a) petrfilipi dne 26 čer 2012, 20:18, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od Vogon »

cože?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Niekto pise, ale necita :D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od forbidden »

Anebo tu odpověď smolil dva dny :lol:

petrfilipi: sorry, jen sranda

Jinak já to tušil, že to bude něco s UEFI, bude ještě trvat, než se to všechno odladí a lidi si na to zvyknou.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“