OVP CTV256, zdroj

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#16 Příspěvek od Duvsan »

Konečne som sa k tejto TV vrátil. Vymenil som R108 (v tomto prípade 0R39) i spomínané dva elyty, tedy C150 a C04. Elyty v napájaní riadku som vymenil už predtým počas opravy. Zdroj zatiaľ nespadol a štartuje "na šup". Odpor vyzerá v poriadku, zrejme sa mení pod záťažou :nevim: . Pokiaľ ide o hrebeňové lemy silne kontrastných ostrých prechodov, tam zmena nenastala, takže tie dva elyty v tom boli asi nevinne. Menej kontrastné prechody nevykazujú nijaké abnormality. Zmena nastavenia kontrastu na to nevplýva, takže by to nemal robiť ani obmedzovač. Ako mám zistiť, ktorá časť TVP, resp. ktoré obvody to páchajú? Ď

Dúfam, že to nakoniec nerobí STB. :opravar:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#17 Příspěvek od Duvsan »

KUBO píše:Mal som raz prípad, že blbla pod napätím VD109.
Ako sa to prejavovalo?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#18 Příspěvek od KUBO »

Pri zapnutí padal zdroj do Stand-by. Niekedy počas prevádzky cca po hodine-dvoch spadol do stand-by. Tv predtým bola v servise na Orave, bohužiaľ vrátená s tým, že chyba sa neprejavila.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#19 Příspěvek od Duvsan »

Hádal som niečo podobné. Takže môj prípad to nie je. Ďakujem za info.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#20 Příspěvek od Duvsan »

Prosím vás, ako sa dá zablokovať chrominančný kanál? Odpojil som C317 (18pF), ale ono to jaksi rozhodilo celý riadok a musel som ho vrátiť. Dík

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#21 Příspěvek od Duvsan »

Pre doplnenie, spomínané lemy páchal chrominančný signál. CVBS vstup som ošetril LC členom, stlmil som farbu a prechádzajú len s.i.

Po čase ho mám zas na stole a medzi iným riešim nepríjemný vrkot vo zvuku (signál z obrazu). Napojil som to cez cinche (cez redukcie) a vrkot zmizol (obraz mám č/b.). To znamená, že to lezie z RGB vstupov. Z kadiaľ prelieza? Cez kostru? Riešil už niekto takýto problém? Dík


Ide to cez kostru. Podieľa sa na tom každý 75Ω "zaťažovák". A teraz čo s tým hm.
Kde ich oprem (o kostru), skúšal som viac miest, tam to vrčí a vrčí.

Tak uvažujem; kadiaľ sa asi uzatvára slučka? CVBS in má odpor rovno za konektorom a vrčí. To musí ísť cez samotný stb, TV je v tom asi nevinne. Prípadne žeby to robil kábel?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od xsc »

Vrčení ve zvuku při propojení STB-TV dělá obvykle blbý kabel, který nemá stíněné zvlášť jednotlivé žíly.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#23 Příspěvek od Duvsan »

Tento ale má, overil som. Možno nie dostatočne. Asi skúsim plochý kábel, tam by to hádam mala byť tutovka.

Aj je. :-)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“