Shanim a spatny den

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#16 Příspěvek od Otkundes »

kevin_mitnick
No jo, blondýnka...
Než by vysavač připojila kabelem o zásuvky, tak v nevhodném domácím oděvu a obuvi, dře podlahu špinavou vysavačovou hubicí, až se z toho sama unaví.
Tak takové hloupé střevo mít doma, by muselo být utrpením...

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#17 Příspěvek od Jimmi2 »

kulikus píše: ... Odlej na bednu formu a vylaminuj bednu novou...
Řeč snad byla o bakelitu, tak co sem taháš takovéto modernistické materiály.....?
Bakelit je snad dávno známá a zvládnutá technologie, proč to rovnou neudělat co nejblíže originálu 8-)

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od otakarv »

Kdysi dávno a je to už pěkná řádka let jsem měl pouze jednu trafopájku a to tu s bakelitovým krytem. Přes veškerou opatrnost mi při jedné návštěvě při opravě TV zachycením o přívodní kábel spadla na zem a kryt popraskal. Doma jsem jí rozebral, namíchal "epoxy 1200" a slepil jednotlivé díly k sobě. Moc šancí jsem těm spojům tenkrát nedával ale kryt drží dodnes.
Pokuď bys to ještě podlepil papírem nebo něčím podobným jak psal Lukas-Peca, mělo by to držet podle mě dobře. Pokuď bude někde chybět malinko bakelitu, pok třebas zkusit do toho epoxidu namíchat barvu aby ladila s barvou původního materiálu a pak nějakým způsobem zaleštit.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#19 Příspěvek od konosuke »

Nevím proč se všici navažio do těch blondýn, znal jsem jich pár a chytré holky to byly, i maturitu kolikrát měly. Blondes have more fun...víte kdo to zpíval ?
Přílohy
microsoft word for blondes.jpg
(97.84 KiB) Staženo 76 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“