Philips 37PFL5603D/10, chyba obrazu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od PavelN »

A testuješ tv bez zadního deklu nebo sním? Protože starší philipsky měli repro v tadním deklu při montáží jsou propojeny pouze pružinovým kojntaktem.

Uživatelský avatar
jojo4
Příspěvky: 233
Registrován: 20 říj 2011, 02:00
Bydliště: Novohrad

#17 Příspěvek od jojo4 »

Peca píše: a tak si myslím, že AS15-F nemá se zvukem nic společného. Nebo se pletu?
veru nič

Uživatelský avatar
Peca
Příspěvky: 61
Registrován: 01 srp 2013, 02:00

#18 Příspěvek od Peca »

Zvuk už funguje, byl tam špatný kontakt. Problém je, že se po několika hodinách sledování TV vada obrazu vrátila. Tak tedy nevím co s tím. Že bych IO blbě zapájel?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Určitě.

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#20 Příspěvek od Franc »

Dá se ten obvod vyměnit normálně pájkou, nebo je na to třeba speciální nádstavec? Problem je ho dostat ven, napájet by to mělo jít líp. Když ho pořádně odsaji lícnou, tak nevím jestli povolí. Ty tenké cestičky toho moc nevydrží.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Najlepsie teplovzdusnou pistolou. Nahrejes a pinzetou zoberies. Do minuty to je dole bez poskodenia plosaku. Samozrejme musi byt T-con mimo panelu.

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#22 Příspěvek od Franc »

Mám hrokovzdušnou pistoli s regulaci od 50 do 630°C. Na kolik je to tak dobré nastavit, abych to dost rychle odpájel a nepoškodil desku a okolní součástky. Díky

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Habesan »

Volil bych tak 350 až 400°C.
A průtok 50 litrů za minutu a méně.
Chce to praxi. Jestli máš nějakou nepotřebnou desku ze šrotu, tak si to nejdřív vyzkoušej na ní.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#24 Příspěvek od Franc »

Nakonec se mi podařilo náhodou sehnat v okoli člověka, který takové výměny provádí, tak si to nechám vyměnit, akorát mám ještě prosbu zda ta guma co je na tom IO je teplovodivá, což asi ano a odvádi teplo na zadní kovový kryt, ale hlavně kde by se dala sehnat. Při sundávaní se mi poškodila a na netu jsem objevil jen nějaké pásky do 1,5 mm ale tahle má tak 5 mm. Díky.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Habesan »

Sarcon
Maloobchodní množství jsou zatraceně předražená.
To už je lepší splácnout k sobě ty roztržené kusy, nebo to zkusit vybrat z nějakého šrotu.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Ak je to ta makka trhajuca sa hmota, tak ju staci prstami stlacit do gulicky. Umiestnit ju do stredu IO a pritlacit chladicom - roztlaci sa na spravny tvar.

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#27 Příspěvek od Franc »

Tak jsem konečně vyměnil i já ten AS15-F a po asi 25 hodinách provozu zatím TV jede OK. Mam ale trochu obavy z toho chlazení, protože ta guma už bylá přitvrdlá, tak se moc z toho kulička už udělat nedala, ale jsem to tak nějak splácal a dal to tam zpět. Pod ten plechový kryt už ale není vidět zda to má dobrý přítlak, takže uvidíme co ukáže čas. Jinak díky všem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“