Reinstalace WinXP + aktualizace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#16 Příspěvek od lopez »

Mňa zas zaujíma ako to bude ked skončí tá podpora (update) 2014.Bude sa dať používať nelegálny W-XP? (trebárs vo firmách)? - ked sa už W-XP ani nepredáva a skončí aj podpora.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od workhard »

Pochybuju.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#18 Příspěvek od Achab »

U mě to samé - naposled se aktualizace stáhly minulý měsíc (WIN XP SP3). Po reinstalu CPU - svchost 100%, Fix it hlásí "Registrace služby chybí nebo je poškozena". Manuální aktualizace na Windows Update hledá věčnost a nic nenajde. Na druhém PC stejně i když OS nebyl reinstalován. Musel jsem aktualizace zakázat.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#19 Příspěvek od renda15 »

Já jsem instaloval asi před 14 dny tři pc s XP profi a vše chodí tak jak má včetně aktualizací. Instalace ale byly z CD se SP3 což by bylo i pro Vás asi řešením - sehnat se dá a aktivace proběhla také bez problému. Sám jsem zvědav jak se mrkvosoft zachová po skončení podpory XP jestli vydá nějaký soubor s poslední variantou a jak to bude s aktivací ?

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#20 Příspěvek od xxxe »

Achab píše:U mě to samé - naposled se aktualizace stáhly minulý měsíc (WIN XP SP3). Po reinstalu CPU - svchost 100%, Fix it hlásí "Registrace služby chybí nebo je poškozena". Manuální aktualizace na Windows Update hledá věčnost a nic nenajde. Na druhém PC stejně i když OS nebyl reinstalován. Musel jsem aktualizace zakázat.
Stáhni a nainstaluj nejnovější IE a pak to půjde ok.svchost už pak neleze na 100%

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

To je pravda, na ty aktualizace je potřeba používat Explodér, když jsem je zkoušel stahovat po nastavení Opery jako výchozího prohlížeče, tak jsem měl podobný problémy. A jinak nedostupnost aktualizačního serveru je způsobená pravděpodobně i tím omezením podpory ze strany M$ - nejen že od dubna 2014 už nebudou další aktualizace a bezpečnostní záplaty, ale už teď se pravděpodobně snížilo množství počítačů zařazenejch do systému podpory právě pro XP neboli pro tenhle dnes už možná ne nejrozšířenější systém (ale dost možná pořád ještě druhej nebo nejhůř třetí nejčastější) BYLA OMEZENA KONEKTIVITA PRO ZÍSKÁVÁNÍ AKTUALIZACÍ. Chtělo by to vyzkoušet učunit aktualizaci v jinou denní dobu, nejlíp kdy zrovna Amerika chrápe, to znamená někdy kolem 4-5-6 hodin ráno našeho času. Když my máme odpoledne, oni mají ráno/dopoledne a mají největší "traffic" jak na silnicích, tak na datovejch "interstate"...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ten super-chvost je i na tom "vadným" PC na 100%, řešil jsem to vypnutím aktualizací, než bude výměna.

Ale třeba na noťasech stačí hodinka a ono se to vzpamatuje - to bude opravdu zas nějaká kulišárna podle stáří PC.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od jjilek »

Já jsem zaregistroval jistý posun. Nastavil jsem jen upozornění na nové aktualizace - nestahovat a nainstaloval jsem z flešky SP3. Poté IE8 bez aktualizací. Po restartu se objevila jedna aktualizace KB898461 a po jejím nainstalování se zdá, že již pojedou ruční aktualizace. Ale asi má pravdu i Ekkar, že konektivita serverů Microsoftu je pro současné podmínky asi bídná. Tomu napovídái doba staření aktualizací pro Microsoft Security Essentials, které se po instalaci stahují snad 2 hodiny,

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Včera jsem přeinstalovával sousedovi asi 5,5 roku starou sestavu od HP, místo jehoVisty Home co tam byl od začátku jsem do ní nacpal W7 Pro (původní 360GByte HDD od Samsungu s 5500rpm vypustil duši, dával jsem mu tam WD GREEN 1TByte 7200rpm). Po instalu to chtělo 144 aktualizací, který se stahovaly asi 25 minut a pak víc než hodinu probíhala instalace - proc je tam Intel dvoujádro něco kolem 2,7GHz a k tomu 2 x 1GB RAM. Připojení metalika přes kabelovou TV - a co jsem koukal na graf datový komunikace při tom stahování ve "Správci úloh", tak rychlost stahování lítala jak nudle v bandasce nahoru-dolů. Bylo to zhruba kolem 14 hodin včera odpoledne = ve Státech byť sobota, ale ráno/časný dopoledne. Bohužel sousedovic synek byl netrpělivej, tak to muselo bejt hned. Já obvykle nechávám tyhle čerstvě poinstalační aktualizace probíhat automaticky přes noc. Když jsem naposledy někam instaloval XP (cca půl roku zpátky), trvalo stažení aktualizací asi 10 minut - mám instal XP někdy z roku 09 už včetně SP3.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

K tomu ukončení podpory. Jak to probíhalo třeba u W98, 2000 nebo ME? Od ohášenýho data vše na Mrkvosoftu smázli a nebo tam nějakou dobu nechali poslední stav? Jde mi o to, jak dlouho půjdou XP profi SP3 po přeinstalovaní zaktualizovat na "koncovej stav".
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od jjilek »

Takže to mám v pohodě, po instalaci XP SP2 (zakázané stahování aktualizací) jsem hned nainstaloval SP3 a IE8, poté se objevila jediná aktualizace kterou jsem nainstaloval. Dále Security Essentials včetně aktualizace, to přes den trvalo asi 2-3 hodiny. Pak už má asi pravdu Ekkar. Povolil jsem přes noc automatické stažení, někdy před ránem se automaticky stáhlo 127 aktualizací, teď se bez problémů instalují.
Pro mne vyřešeno. Stejně mne mrzí, že jsem začátkem roku nekoupil po 35€ více instalací osmiček, mám jen jedny a po aktualizaci na 8.1 jsou v pohodě. Snad si zvyknu.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#27 Příspěvek od pepik9 »

Mám dojem, že souhrn aktualizací XP vyšel nedávno na DVD Chipu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Celeron píše:K tomu ukonèení podpory. Jak to probíhalo tøeba u W98, 2000 nebo ME? Od ohášenýho data vše na Mrkvosoftu smázli a nebo tam nìjakou dobu nechali poslední stav? Jde mi o to, jak dlouho pùjdou XP profi SP3 po pøeinstalovaní zaktualizovat na "koncovej stav".
Díky
Jirka
Tento rok som instaloval jedny Windows 2000. S aktualizaciami bol nejaky problem, ale myslim, ze by som to nakoniec rozchodil - ale nemal som na to tolko casu. Bolo treba tiez nejake veci nainstalovat rucne.

Kazdopadne predpokladam, ze s koncom podpory sa objavi nejaky neoficialny balik, kde budu vsetky updaty.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#29 Příspěvek od Mira_A »

:cry: Tak opravdu to nejde , já po dlouhé době taky chtěl přeinstalovat xp a nestahuje se to. Ani Explorer8 nejde stáhnout.

Mám SP3 instalačku.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od hafca »

Několik nadšenců občas vydá v jednom balíku záplaty pro XP. Je to udělané jako samoinstalační, spouštěné BAT souborem. Mají tam i odkaz na stažení jednotlivých záplat přímo ze serveru MS.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“