Reinstalace WinXP + aktualizace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Reinstalace WinXP + aktualizace

#1 Příspěvek od jjilek »

Snažím se nově nainstalovat WinXpro po výměně disku za větší. Instaluji z CD pro SP2. Vše zdá se proběhlo korektně ale jak spustit aktualizace?
Zkoušel jsem i jiný postup. Po instalaci updatovat na SP3, ale ani v tomto případě nejde spustit aktualizace.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od robo »

Nejak nerozumim "Instaluji z CD pro SP2". Pokud uz mas v instalacce integrovanu aktualizaci tak ta se sama nainstaluje behem procesu instalace os.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jjilek »

Ale automatická se nespustí i když byla při instalaci odsouhlasená a jak ji spustit ručně?
Dám-li adresu http://windowsupdate.microsoft.com/wind ... fault.aspx /ln=cs tak to chvíli zjišťuje a po chvíli vyběhne hlášení o chybě - požadovanou stránku nelze zobrazit.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Pro automatické aktualizace je nutné mít nainstalován SP3. Pak se aktualizace spouští automaticky, nebo je lze vyhledat a spustit i ručně.
Pokud ti to tak nefunguje, je něco špatně. Byly popsány případy (tuším, že i zde na fóru), kdy po čisté instalaci WIN XP a SP3 došlo k vytížení procesoru procesem svchost na 100% a s PC nešlo pracovat. Řešení je několik a jsou popsána na netu (některá úspěšná jiná nikoliv). Co funguje "spolehlivě" je zastavení tohoto procesu a zakázání automatických aktualizací 8-). To už ale není, ať si říká kdo chce co chce, nejlepší řešení. To už je ale o něčem jiném...
Naposledy upravil(a) Eleman dne 01 pro 2013, 12:43, celkem upraveno 1 x.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jjilek »

Ale mně nejde vyhledání ani ručně. Vzpomínám, že kdysi jsem to takhle dělal a pak se postupně nainstalovaly i SP3 a dál již to běželo normálně.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

Ale i SP2 má asi zabudovány automatické aktualizace. Tak jsem je v panelech vypnul a nic se nezměnilo.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#7 Příspěvek od Eleman »

To ano. Ale po instalaci WIN XP pouze SP2 se už dnes automatické aktualizace sami nespouští, proto je nutné mít SP3.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

Tak je tam doinstaluji (mám je na flešce) a uvidím.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#9 Příspěvek od Eleman »

Pokud jsou to aktualizace pro WIN s SP2 tak asi v pohodě, ale pokud jsou vydány až po vydání SP3, tak budeš mít asi problém doku SP3 nenainstaluješ.
Nějak nechápu čeho tím chceš docílit. SP2 s dalšími aktualizacemi, ale SP3 se bráníš - má to smysl?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jjilek »

SP3 se nebráním, ale nešlo mi z nich spustit aktualizace, právě je doinstalovávám a zkusím to znovu. Uvidím.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#11 Příspěvek od Eleman »

O.K. Pak napiš jak se to chová.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jjilek »

Zatím mi to šlo vždy i bez aktivace. Pokud bych měl problém, tak bych asi pro novou instalaci a opakovanou aktivaci stejný den musel volat do mikrosoftu.

Uživatelský avatar
css
Příspěvky: 352
Registrován: 05 led 2011, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#13 Příspěvek od css »

jjilek: Ahoj, mas naprostou pravdu. Shodou okolnosti jsem za minule 2 tydny preinstalovaval WinXP (Home i Proffesional) 3x, na ruzny hardware, SP3 i SP2+manualni instalace SP3, a VSECHNY INSTALACE SE CHOVAJI STEJNE, tak jak ty pises. Po zapnuti automatickych aktualizaci bud zadne nenajdou, kdyz najdou, nejsou schopne nic stahnout. Pri pokusu o aktualizace pres web pomoci Windows Update to skonci hlasenim, ze pocitac hleda nejnovejsi aktualizace, a u toho to zustane navzdy, nic nenajde. XPcka jsem instaloval 100x za uplynulych 10 letech a toto se nikdy nestalo, aktualizace vzdy fungovaly.

Podle me toto nejak souvisi s avizovanym ukoncenim podpory XPcek na jare 2014, Microsoft zrejme neco zmenil, proc prestalo stahovani aktualizaci fungovat (toto je ma domenka).

Stejny problem resi kvanta lidi na ruznych forech v CZ i v zahranici.

Zkousel jsem vselico, stahnout a manualne nainstalovat nejnovejsi verzi Windows update agent, nastroj FixIt z webu Microsoftu a dalsi veci, nic nepomohlo. Az minuly tyden jsem narazil na program WSUS Offline Update Generator 8.8, pomoci nehoz se daji pro vsechny verze Win, MS Office apod. stahnout kompletni baliky aktualizaci do pocitace, ty nainstalovat, a ouha! - po tomto zacaly fungovat i automaticke aktualizace i Windows Update.

Ufff :D , shrnuti: Zkus program WSUS Offline Update Generator 8.8.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#14 Příspěvek od ohryzek36 »

Musím potvrdit, že XP-čka se poslední dobou začínají chovat divně - nejen že se nestahují aktualizace, ale tak cca před měsícem mi vyskočila hláška, že jsem se stal "obětí softwerového pirátství", nebo tak nějak, a to ten systém mám instalovaný už několik let z originálního média (které mám někde ztracené doma :) ), takže to vypadalo na planý poplach. Na oficiální řešení jsem opravu neměl náladu (zkoušet v neděli volat na nějakou linku microsoftu, že systém, ketrý už skoro nepodporují nefunguje + shánět papíry od PC), tak jsem to musel vyřešit programem "Remove.WGA.Notification", který se dá sehnat během několika minut.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

No to je hezký - já se chystám té mojí vyměnit základní desku, protože jí konečně chcípla, a protože je to přechod AMD -> INTEL, tak jsem to chtěl pochopitelně přeinstalovat a mám samozřejmě jen SP2...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“