Sháním někoho pro převod VHS do DVD

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Tak třeba Sony DCR-PC350 A/V do digitálu umí, na to můžeš vzít jed! -:) Ale je to Mini DV, žádnej pseudoformát HI-8. Jednodušší modely z té řady ale A/V vstup neměly. Nojo, jenže Mini DV je dnes už taky skorovykopávka, kazety už téměř nejsou ke koupi. Ještě že mám zásobu a jde to bez problému navalit do PC.
Jirka
PS: Zrovna nedávno jsem poslouchal v rádiu, jak kongresová knihovna digitalizuje vše, co se dá. To jsem zvědavej na jakej archivní formát a média. :roll:
Záznamy na šutru (neandrtálec) vydržely a daj se přečíst nejmíň 30 tisíc let, hliněný destičky skoro 5 tisíc, papyrus 4 tisíce, pergamen a papír 2 tisíce a pak už to šlo z kopce, gramofon deska zatím 100 let, magnetickej pásek a CD desítky let a pak už, darmo mluvit.... Ano objem dat se stále násobí ale k čemu to je, když to nebude za pár let jak a na čem přečíst.

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od kewin »

jsem ze znojemska převod vhs na dvd dělam běžně v připadě zájmu napiš my sz a domluvime se :)

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#18 Příspěvek od Quest »

To Killdow: Je Tvůj problém ještě aktuální? Taktéž dělám převod VHS/S-VHS to DVD, na profi střih. kartě Canopus, která umí digitalizovat analog beze ztráty kvality, na rozdíl od běžných TV karet. Možno po domluvě udělat na počkání, včetně potisku DVD a obalu.
Podmínka: Kazeta nepomačkaná a nezaprášená!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#19 Příspěvek od Hill »

Když už jsme u toho, tak se mi povedlo zprovoznit kameru Sony DCR TRV265 PAL a byla v ní plná kazeta záběrů z rodinných prázdnin. Natočené je to slušně, jako by všichni absolvovali nějakou filmařskou průpravu: klidné neroztřesené záběry, žádný nemá pod 6 vteřin, během záběru obvykle do dvou pohybů kamerou (například jeden zoom a jeden švenk), prostě netrhá to očima, dá se na to koukat a záběry přečte i divák, který tam u toho nebyl. Podle mne to rozhodně stojí za jen lehký sestřih a uložení.
Nezbylo mi ale, než celou kazetu prohnat analogově AV výstupem do videograbberu, protože to je jediné, co mi PowerDirector (verze LE) vzal. Dvojí konverzí do CCIR PAL a z toho pak do MPEG2 ke ztrátě kvality viditelně došlo.
Originál CD ke kameře už majitelka nenašla, takže ten program žádnou digitální kameru, přestože je připojená přes firewire, nenajde. A Sonyho driver, který jsem na podpoře našel, podporuje jen 64 bitové Windows (na ty jsem PowerDirector nezkoušel instalovat, ten počítač stejně nemá rozhraní 1394; editor mi běhá na Vistách 32 bitů na starším počítači, ale ten to rozhraní má). Proč není k dispozici 32 bit instalačka, to mi jasné není, vždyť ty kamery přišly v době, kdy se k 64 bitům dostal málokdo.
Ale pravda, analog se do této kamery nahrávat nedá, očekává externí video jen přes firewire. Ačkoli Windows hlásí, že toto rozhraní pracuje správně, dokonce po čtvrthodině oznámil, že rozeznal zařízeni Digital Video, zřejmě chybí ještě nějaký konverzní program pro zajištění kompatibility s rozhraním i-DV. Asi blbě hledám, nehledali jste někdo tu chybějící instalačku?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#20 Příspěvek od xsc »

A nestačilo by to ograbovat nějakým jiným SW, který DV umí nativně? V té době jsem používal buď starou Premiéru 6.0 nebo nějakou miniinstalaci od Uleadu a umělo to i Nero nebo poslední verze VirtualDubu. Vše tehdy pod XP bez nějakých speciálních driverů.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

Grabovat mám čím, ale přes analog to není ono. Sonyho i-DV přes firewire umí i Pinnacle, ale ten nemám od té doby, co nemám počítač s W98. Možná novější verze mají ty tehdejší chyby vychytané, ale trefit formát DVD tak, aby se nrozcházel synchron zvuku s obrazem, byl docela opruz, do příště jsem to zapomněl, tak mám někde několik DVD s různě se zpožďujícím zvukem a novější verzi Pináklu jsem neměl chuť kupovat.
Ke grabberu jsem dostal Power Director, na něj jsem si zvykl, dělá se s ním dobře, ale umí jen SD a formát 4:3, a při grabování z analogového videa neumí srovnat časovou chybu. Ten podle titulní obrazovky má Sonyho znát, ale nenajde firewire rozhraní. Podle manuálu by to verze LE měla umět, ale taky jsem neinstaloval obsluhu právě této kamery z přiloženého CD, protože ho nemám.
No a MovAvi Video Suite možná i-DV umí, ale zase to nemám v počítači, který by měj firewire. A do 32 bit počítače ho nenainstaluji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Tymto to nejde? http://windv.mourek.cz/

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#23 Příspěvek od xsc »

To by mělo stačit. Jinak pokud všechno funguje, tak se kamera objeví přímo ve správci zařízení jako multimediální zařízení a žádný driver není potřeba. Nagrabovat to pak jde libovolným DV grabovátkem a stříhat klidně v čemkoliv jiném dle zvyku. Standardně se vytvoří avi s dv formátem uvnitř, na to měly WinXP kodek přímo v sobě (a Win7 mi DV avi taky přehrávají), který ale při nahrávání ani není potřeba.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#24 Příspěvek od Hill »

Díky za tip, o tom jsem nevěděl. V nejbližší "kratší den" vyzkouším a dám vědět.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Hille, ten WinDv chodí dobře. Přetáhl jsem s ním přes Soňáckou Mini Dv kameru všecko, co jsem kdy natočil na S-VHS a MiniDV bez jedinnýho problému v záznamu. Už je to hodně dávno, co mi ho tu někdo doporučil a dal odkaz.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#26 Příspěvek od Hill »

Nainstaloval jsem Mourka a najednou mi kameru poznal PowerDirector.
Už stahuju.
Díky, tohle se povedlo.

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“