Sháním někoho pro převod VHS do DVD

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killdow
Příspěvky: 130
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Praha

Sháním někoho pro převod VHS do DVD

#1 Příspěvek od Killdow »

Zdravím! Mám jednu pro mě důležitou originální VHS - chtěl bych si jí zkopírovat pro vlastní potřebu. Je to z roku 2003, délka 68min a má nejspíš několik ochran. Moje představa je prohnat jí přes S-VHS s použitím dekód. filtrů a uložit na jedno DVD v MPEG2. Nic víc nic míň. S oficiálníma firmama, které se tím zabývají pro výdělek, mám špatné zkušenosti - ty mi ani nenabízejte. Vidím to na nějakého nadšence, kdo má doma JVC, nebo Panasonic Super VHS vyšších řad s TBC.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

A čeho chceš dosáhnout zkopírováním VHS na S-VHS? Vždyť to na původním záznamu nic nezlepší, naopak výsledný záznam zatížíš dalšími časovými chybami způsobenými druhým bubnem a šumem druhého pásku.
Zhorší se plápolání horního okraje obrazu (z originálu to většina TV karet v počítači umí ještě zkorigovat, z kopie už si s tím obvykle neporadí ani software), zvětšený šum znamená horší účinnost komprese MPEG a musíš snížit DVD kvalitu, jinak se to na jeden disk nevejde.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Já párkrát "prohnal" videokazetu přes AV vstup u TV karty "Aver TV hybrid volar HD" a ukládal ve formě AVI. Kvalita stejná, jako na videokazetě. Nevím, jestli v tomhle případě by fungovaly ochrany před přepisem vhs-vhs, když tady se video grabuje.. Já bych to zkusil napřed normálně sgrabovat. Třeba jen pár minut, pak přehrát a podle toho se dál rozhodnout.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

No asi nejlepší S-VHS Panasonic NV-HS1000 bych měl, ale jak píše Hill, nevím, proč to chceš dělat jak píšeš. Nedávmo jsem zrovna z něho digitalizoval asi "metr" malých S-VHS kazet přes AV vstup Mini-DV Soňácký kamery a hrnul do PC přes FireWire 1394 do Mini-DV souborů v PC. Pak už bys sis to musel v něčem upravit a nacpat na DVD. Jinak žádnej rozdíl v kvalitě nepozorován.
Jirka

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#5 Příspěvek od voitano »

No myslím, že Killdow chtěl pouze přehrát kazetu na S-VHS přístroji, né ji na něm nahrávat. Spíše, kdo má postavený ten regenerátor video-směsi. V AR byl jeden návod , ale procesorový (myslím Z80) a program asi nebude zadara.

Uživatelský avatar
Killdow
Příspěvky: 130
Registrován: 31 črc 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Killdow »

Ano, chci tu originálku pouze přehrát na S-VHS, výstup z S-VIDEA připojit do videokamery, nebo jiného převodníku a přes filtry ochran nahrát do MPEG2 - viděl jsem hodně názorů, že je obrazový výstup na S-VIDEU z tohoto videa při přehrávání VHS o něco lepší. Pokud se mýlím, beru zpět. Větší potíž jsou ty ochrany. Nechci nic stavět kvůli jedné kazetě, proto se zajímám, kdo by mi to převedl.

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#7 Příspěvek od voitano »

http://elektronika_10.republika.pl/dekoder.htm tohle vypadá jednodušeji..... ale pokud se Ti nevyplatí (nechce to stavět).....

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Na to nemusíš shánět specializovanou firmu, to jde zvládnout se stejným výsledkem i doma.
Přes některé modely kamery Sony na digital 8 kazety lze videosignál převést na digitální (mají videovstup), tuším, že to šlo s TRV-255E, a rovnou přesypat do počítače přes firewire rozhraní. Určitě se někde někomu taková kamera povaluje.
Zrovna tak lze využít některý USB videograbber (já používám SliverCrest za pětikilo z Lídlu, je k němu jedna ořezaná licence Cyberlink PowerDirector, ale na stvoření CD umí vše potřebné a ještě leccos navíc).
Nebo přes videovstup TV karty do počítače.
Je zajímavé, že záznam zachycený přes vstup kamery nebo videokarty má vykompenzovanou časovou chybu nerovnoměrnosti rotace bubnu videa (k nerozeznání od televize s "vypnutým setrvačníkem", čili zkrácenou časovou konstantou smyčky řádkové synchronizace), zatímco jsem vyzkoušel tři videograbbery a ty všechny si s tím nevěděly rady. Jedinou pomocí bylo v tom případě grabování z videa, na kterém byla příslušná kazeta zaznamenaná. To znamenalo sehnat původní VHS-C kazety a kameru, kterou byly natáčené, a grabovat přímo z ní a výsledný film sestříhat už v digitálním formátu znovu. Častěji ale už byly původní záznamy přemazané a tedy nedostupné.
Nebo pro přehrávání použít video, které už časovou korekci vestavěnou má.
To, že VHS kazeta přehrávaná na S-VHS přístroji poskytne lepší kvalitu, je ničím technicky neopodstatněná pověra: jak totiž přístroj nenajde na kazetě frekvenční zdvih odpovídající S-VHS záznamu a nepřepne snímací cestu do režimu S-VHS, funguje jako každý jiný "obyčejný VHS" stroj.
Rozdíly v kvalitě jsou závislé na tom, jak dalece jsou vzájemně kompatibilní přístroje zaznamenávající a snímající (i mezi různými modely téhož výrobce jsou vidět rozdíly), jak byly seřízené, jestli záznam (tedy i kvalita přehrávaného pásku) umožňuje použít nějakou z funkcí vylepšení obrazu, kterým různí výrobci říkali různě, například Clear Picture, či je to lepší bez ní (nejlíp odzkoušet).

Jo, a dekodér mám taky, je to jednoduché zařízení (udělané s obvodem A255D a třemi tranzistory), které ve snímkovém zatemňovacím intervalu těsně po snímkových a vyrovnávacích impulsech odpojí původní signál a nahradí ho jmenovitou úrovní černé, a to až do začátku viditelné části obrazu. Tím se zbaví nadměrně bílých a nadměrně černých čtverečků, které tam výrobci cpali, aby zkomplikovali kopírování.

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#9 Příspěvek od milous2 »

Hezký odpoledne. Najde se teda někdo kdo to převede do toho DVD? Nebo někdo přejmenuje původní dotaz na sobotní pokecání, o kódování kazet.I sám zadavatel dotazu si nějak protiřečí. Chce tu kazetu přehrát na jinou kazetu z důvodu stáří nahrávky na kazetě nebo jak? :lol:

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

S-Video vstup má kdejaká TV karta, třeba obě moje je maj, jedna z nich má i kompozitní vstup.
O zobrazení a konverzi do ňákýho formátu se postará třeba VLC.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Hille, píšeš to samý co já 3 příspěvky před Tebou... :wink:
Jirka

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#12 Příspěvek od MetalGod »

<rejp>Jenže Hill nenapsal nedávmo :pravnik:</rejp> :hockey:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

Ale no tak: řešte tu grabování z VHS a ne to, že nechám půl dne rozepsaný příspěvek, než ho odešlu, takže Jirka mezitím odešle svůj...
No a pak honem připíšu odstavec k tomu, co tazatel dodal.
A teď zpět ke grabování: už jsme ho tu několikrát řešili v jiných vláknech.
Přesto si neodpustím taky rejpnout: co je to za vzácný titul, že musel být opatřený ochranou proti kopírování, a nevyšel na DVD?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#14 Příspěvek od MetalGod »

Prostě a jednoduše- stačí nějaký čtyřhlavý až šestihlavý vídeo plus postarší TV karta s S-Video vstupem. Z hovna bič stejně neupleteš, akorát budeš mít možná detailnější šum, nikoliv užitečnej signál.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od radioelectrum »

To Hill: "Přes některé modely kamery Sony na digital 8 kazety lze videosignál převést na digitální (mají videovstup), tuším, že to šlo s TRV-255E, a rovnou přesypat do počítače přes firewire rozhraní."

Před cca 5 lety jsme chtěl moje kazety video 8 zdigitalizovat, tak jsem zašel ke kamarádovi co měl videokameru Digital 8 a zjistili jsme že jeho kamera sice tyto kazety přečte ale leze z ní pouze analogový signál. Převést do digitálu to nešlo. V menu jsme vyzkoušeli nastavit kde co.
Možná že jiný modle kamery to umí.(který to byl model se již nepamatuji)
takže si myslím že ani použití kamery jako převodníku asi nepůjde, ale to bude nejspíše záležet od modelu.

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“