RFT Transstereo 2401.14

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Lukas-Peca »

Po výměně 29 elektrolytů a dvou tranzistorů je rádio funkční. Na VKV lze na anténu z měřicích přívodů od multimetru, píchlých do anténního konektoru, chytit na zrcadle všechny silné místní stanice, tu nejsilnější dokonce i ve stereu, bez šumu. Překvapil mě docela dobrý dekodér, stereoefekt je velice slušný. Jen je to na VKV náchylné na rušení od spínaných zdrojů. Zvukově to s origo bednama taky není špatné, zesilovač pouze docela dost šumí. Na AM pásmech je citlivost taky docela dobrá, rozhodně lepší než u stolních rádií Tesla.

Takže nakonec to není zas tak špatné rádio, jen kdyby tam byly kvalitnější elektrolyty. I vzhledově je pěkné.

Pokud by jej někdo opravoval, je nejlepší ho vůbec nezapínat a rovnou vyměnit všechny bílé plastové elyty. Jinak hrozí poničení polovodičů.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od radioelectrum »

Lukas-Peca píše:Po výměně 29 elektrolytů a dvou tranzistorů je rádio funkční.
Pokud by jej někdo opravoval, je nejlepší ho vůbec nezapínat a rovnou vyměnit všechny bílé plastové elyty. Jinak hrozí poničení polovodičů.
já jsem takhle oživil starou kameru TFK500. vyměnil jsme všechny elyty a jede jako nová. Ty elyty v RFT zařízeních nic nevydrží, to Tesla vyráběla o dost kvalitnější. Kamera má krásný obraz se stínem za rychle se pohybujícími se objekty, to skrátka digitálně nenapodobíte...

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“