Smrad z gumy u výrobkov z obchodu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#16 Příspěvek od helios »

Dík za info.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#17 Příspěvek od frantajetel11 »

Já dám něco trochu z jinýho soudku.
Kdysi (cca 6 let) jsem koupil ve Scontu postel - letiště. Už po přivezení se mi zdálo, že nějak divně smrdí ta dřevotříska v úložnym prostoru. V domění že to po pár tejdnech vysmrádne jsem to neřešil... nevysmrádlo. Nevíte jakejma dobrotama lepěj dřevotřísku? X jinejch dřevotřískovejch cajků takhle nesmrdí.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Michal22 »

No já myslím, že kdybychom věděli co je tam za sajrajt, tak si všichni jdeme vyrábět nábytek z palet. Možná lepší nevědět.
Je pravda, že co jsem si nějaký nábytek nechal vyrobit, tak ten nikdy nesmrděl. Jestli ta plotna lamina měla čas ve skladu odvětrat?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

Někde jsem četl, že tuhle vlastnost měl některý nábytek z Polska. A byl to puch nevyprchatelný a vracely se peníze.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jiriS »

Do dřevotřísky se přidával tuším formaldehyd, jestli to něčím nahradili, nevím.
Jirka

Uživatelský avatar
byKiVi
Příspěvky: 76
Registrován: 02 zář 2007, 02:00
Bydliště: Zvolen

#21 Příspěvek od byKiVi »

Surová vodeneodolná drevotrieska - močovinoformaldehydové lepidlo, tužidlo, parafín, triesky. Vytvrdzuje to termoreaktívne vo vyhrievanom lise. Na formaldehyd sú prísne limity, samozrejme keď sa sem tam prejdem po predajniach s nábytkom, alebo mám "šťastie" na kúpený výrobok, tak je v drevotrieske toho formaldehydu určite viacej, keďže spolu s močovinou ho vnímame senzoricky čuchom, niektorí jedinci aj očami...

Druhá vec, čo môže "smrdieť" je dekoračný papier ... v podstate je to papier s potlačou, ktorý je opakovane "preťahovaný" bazénom s močovinoformaldehydovou, fenolformaldehydovou, alebo inou živicou a následne prechádza stierkami (ktoré z neho zotrú prebytočnú živicu). Potom sa suší a navíja na cievky. Počet tých prechodov/vrstiev závisí od požiadaviek na kvalitu (kuchynské dosky ich majú viac, z odolnejšej živice). Papier sa potom lisuje za tepla na surové drevotriesky ... aj bez pridaného lepidla ... teplom sa reaktivuje živice na ľavej strane papiera.

Pamätám sa ešte na strednej, že raz nám dodali chrbátovinu (vláknitá doska na chrbáty skriniek), ktorá prenikavo voňala slivovicou, kto vie čo za lepidlo to bolo :D

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#22 Příspěvek od kokun »

Hlavně, že u nás drancujeme lesy a dřevo (klády) ve velkém prodáváme do Rakouska, či jinam.
Zpátky pak draze kupujeme ty "lisované piliny" :cry:

Prodal bych jim tak akorát to dřevo z Vrbětic, co je prošpikováno šrapnelama . . . :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Na postele se používá dřevotříska ? To se snad musí časem rozpadat.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od hafca »

p32 píše:Na postele se používá dřevotříska ? To se snad musí časem rozpadat.
Jaká to je jednotka "časem"? :lol: Zatím je máme asi 20 let a nic. Pořád drží a to na nich dokonce i celý ten čas spíme. Za jak dlouho se mám začít bát?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od PavelFF »

Bát se začneš až manželka začne mít pocit, že by chtěla novou věc. Ne že by ta stará nevydržela dalších 50let, ale protože "už ji máme tak dlouho, nová bude víc Bio a Eko , samozřejmě masiv...."

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od hafca »

Z těhle nápadů jsme naštěstí časem a díky zkušenostem se zmíněnými BIO a spol. už vyrostli. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#27 Příspěvek od jogo9 »

Takže reklamácia prebehla klasicky, bola to divoká hra kto z koho, našťastie som to ustál, topánky už smrdia zasa naspäť v obchode..

A keď sa to tu od tej gumy ku kvalite dreva zvrhlo, ona už ani tá nábytková drevotrieska nie je čo to bolo.. Na pohľad krásna a drahá obývacia stena je vyrobená z drevotriesky potiahnutej obyčajnou papierovou tapetou! Skúste v obchode tak pol metra potiahnuť po nej - napríklad kľúčom.. Môžete si dokonca odtrhnúť (ošúpnuť) z povrchu a odniesť kus listu - či sa vám doma taký odtieň hodí..

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#28 Příspěvek od robo »

Mam ten dojem ze prejet klicem po nabytku kvuli testu, by me v obchode s nabytkem jen tak hladce neproslo. Ted me tak napadlo, treba autosalon, udelat u auta zkousku kvality laku klicem. :D :D :D :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#29 Příspěvek od konosuke »

Anča...už cítíš ? no...cítím. A co cítíš ? No, guma se pálí !
Přílohy
pepino.jpg
(5.12 KiB) Staženo 21 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#30 Příspěvek od jogo9 »

robo píše:.....Mam ten dojem ze prejet klicem po nabytku kvuli testu, by me v obchode s nabytkem jen tak hladce neproslo......
Tiež som to neskúšal, prišiel som na to až po kúpe - dlhú rovnú obývaciu stenu prerábam na kratšiu, rohovú, hranenie a nie je ho zrovna málo, je hotová krížová cesta, musel som vymyslieť úplne iný postup, pri práci sa bojím na to niečo položiť..

Potiahnuť tak po takom nábytku CRT-čkom, ktorému odpadli klzné nožičky, žiadne terno..

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“