Smrad z gumy u výrobkov z obchodu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

Smrad z gumy u výrobkov z obchodu.

#1 Příspěvek od jogo9 »

Poslednou dobou mám šťastie na výrobky z gumy, ktorá veľmi chemicky(?) páchne. Napríklad šľapacia pumpička na kolesá z akéhosi reťazca - hadička po rokoch páchne naďaleko tuším ešte dnes..
Polovička si kúpila niečo na cvičenie, sú tam akési držadlá z gumy - hnus. Po mesiaci nepoužívania sa to ale stratilo.
Šlapky do vody kúpené na trhu vypáchli až na dovolenke - vďaka používaniu vo vode..
Pred mesiacom som sa ulakomil na čierne "kožené" topánky v žltom obchode. Až v aute som zacítil ten prenikavý zápach. Už ich mesiac vetrám vonku - bez zmeny - tentoraz je zápach doslova hrozný..

Určite sa tu s tým už kde kdo stretol, vie mi niekto povedať, čo je to za svinstvo? Môže to byť aj zdraviu škodlivé? (samotný zápach, prípadne pri nosení na dotyk..) Mám v úmysle topánky vrátiť, ale keby šlo o neškodný výrobok, možno by som ich skúsil prejsť niečím mydlovým, bolo by ich škoda, málokedy tak topánky sadnú, ako tieto..

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od stasek »

To nejsi sám, už dávno jsem zjistil, že tak páchne většina levných asijských výrobků, ať už jsou to podrážky bot, nebo třeba dalekohledy. Smrdí to léta, je to z toho důvodu k nepotřebě. Co to je bohužel nevím, ale zřejmě to bude nějak levně jednoduše vyráběná syntetika, případně recyklovaná hmota. Možná tomu chybí nějaká fáze z výrobního postupu, jen aby to vyšlo levně. Stačí vejít do vietnamský tržnice a páchne to ze všech stran.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Nakadah »

Čínskou produkci z plastů, měkčených plastů a nebo gumy poznám hned podle čichu. Prostě to smrdí, takovým zvláštním smradem. Nemám ponětí co to je. Vrchol smrdutosti jsou venkovní LED světelné řetězy, měl sem doma 10ks balení na úpravu (úprava na trvalé svíceni, vyřazení toho blikání) a pokoj byl pomalu jako plynová komora. Prdnout si tam prase, nikdo by nic necítil přes ten hrozný smrad :D Nak

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Kupte si v Asiashopu dalekohled s gumovými očnicemi.
Nejen že smrdí, ale jestli máte citlivou nebo alergickou pleť, budete mít kolem očí kola jako kdybyste dostali ránu pěstí na každé oko!
Ale klid, možná pan prezident v Číně dohodl lepší kvalitu "šmejdů"!

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

Kupte si v emosu gumovou prodlužku. To je alespoň papačka na čichové ústrojí. Minule jsem po rozbalení myslel, že mi vypadají chlupy z nosu.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

K těm botám je tady:
http://zpravy.idnes.cz/v-cesku-se-proda ... _domaci_dp
Ono je to dneska těžký- já sice nechodím cíleně k vietnamcům, ale v kamenných prodejnách už je skorem to stejný zboží...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#7 Příspěvek od Hydrawerk »

Nebo od Moledy, prodávané pod názvem "Prestige".

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Hejnicek »

Pravdu dis. Sice jsem polovickou karan, ze jsem nemoderni, ale Prestige mam uz nekolikate a vydrzi hodne. S prekvapenim jsem narazil na to, ze se prodavaji i jako pracovni. To se potvrdilo, pri navsteve zprateleneho autoservisu. Na dilne jsem dal rec s mechaniky a koukam, oni je meli na nohach tez :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

U Batu sa predavaju tiez dobre smejdy - sandale odtial sa mi rozpadli tak rychlo, ako nic ine. Odvtedy tam nekupujem nic.

Kvalitna obuv vydrzi niekolko rokov, takze zbytocne nesetrim. To neznamena, ze kupujem nejake predrazene nezmysly, za normalne ceny sa daju kupit napr. Nike, Merrell a pod.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Jo, baťovy boty po zkušenosti s výdrží a reklamcí už nikdy. Dceři nevydržely ani taneční, jedna prošlapaná a druná jako nová. Verdikt byl, že dcera šmajdá a reklamace se zamítá. :evil:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#11 Příspěvek od Hydrawerk »

Chce to nějak ženským vysvětlit, že prestižky jsou velmi inspirované západoněmeckou obuví Puma California.
Přílohy
puma-california02.jpg
(63.41 KiB) Staženo 20 x
puma california01.jpg
(82.2 KiB) Staženo 23 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Reklamovat som to nestihol, od kupy som ich asi dva roky prakticky nenosil a potom som zacal a rozpadli sa velmi rychlo. Ako pozeram, aspon som si usetril zbytocnu namahu...

Inak smrdia nielen gumove, ale aj niektore plastove veci. Napriklad cinska vaha z eBay smrdi dost nechutne. Ale aj plastove skrinky na topanky TRONES z IKEA (nastastie len znutra) - asi by sa to vyvetralo, keby som to nechal dlhsie otvorene, ale nemal som odvahu :D . Ale plastove slapky IKEA nesmrdeli vobec (a su cele z jedneho kusu, nema tam co odpadnut - tak by mali byt neznicitelne).

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#13 Příspěvek od jogo9 »

Podľa toho článku sa z toho uvolňuje pekné svinstvo.. Takže už viem čo s nimi -ďakujem!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#14 Příspěvek od helios »

RNBW,
dá sa v blave niekde zohnať MERRELL obuv? Doteraz som ju kupoval len v rakúsoch...
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Da, napriklad v A3 sport, exisport.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“