Vánoèní øetìz Zlatokov, zvoneèky-12ks v sérii

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od CZJKP1 »

Taky jsem to kdysi dávno řešil diodou v sérii. Hlavně po tom, co jsem dostal úkol velmi složitý a to opravit řetěz, který měl snad 50% žárovek nahraženo zřejmě ze řetězu kde jich bylo v sérii ještě více, takže svítili "div nepraskly"... Nakonec mi to nějak dobře vyšlo, že jsem je všechny vyndal a dal ob jednu původní, a ob jednu tuto na nižší napětí.

Ve výsledku to tehdy svítilo akorát vše, a bylo to ještě zajímavé...

Pravda, že pak žárovky lehce "kmitají", to nikdo už neřešil...

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#17 Příspěvek od Hifista »

Měl jsem v řetězci žárovky 20V/0,125A v počtu 12ks a přidával jsem ještě dodatečně vrcholovou svítící hvězdu, takže je jich nyní 13ks, čili nejsou moc namáhané. Žárovky mi v drtivé většině neodchází v době provozu, kdy si v klidu na stromečku svítí, ale při manipulaci s nimi. Vlákna jsou po nějaké době provozování silně zkřehlá a stačí malý mechanický otřes a ihned se přeruší. Když je po svátcích ukládám, tak ještě v krabici zkusím, jestli vše svítí, ale po navěšení na stromek v příští sezoně, po manipulaci s nimi, opět většinou nesvítí.
Už by to asi chtělo nějakou inovaci s ledkami, ale holt jsme na ně zvyklí v původním provedení.

PetrOV

#18 Příspěvek od PetrOV »

Do série pøidána dioda 1N4007(prùøez drátu je velice úsmìvný) na zdejší doporuèení a už to v kuse svítí 3 hodiny, což je pomalu rekord, tak jsem zvìdavý :D
Žárovky neblikají, jde na nich udržet ruka. Pokud bouchne jedna/dvì za sezonu, tak mi to je jedno, to se dá u 32let staré sady tolerovat.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#19 Příspěvek od doktor365 »

Asi tam budu muset dát taky tu diodu. Letos každý večer praskne jedna žárovka.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#20 Příspěvek od ZVUK2000 »

U laiků to beru, ale proč elektrotechnik říká že "praskne" žárovka (nebo pojistka), sklo je snad v pořádku a jen se propálilo vlákno.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od CZJKP1 »

Protože když napíšeš že "praskne" tak je to sedm písmen a jedno slovo, a všichni ví. A když napíšeš "přepálilo vlákno" tak je to moc dlouhý a dvě slova?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#22 Příspěvek od doktor365 »

Tak opravdu denně měním jednu žárovku a vždycky se přepálí vlákno u nové,ty staré drží i když už je barva opálená.

PetrOV

#23 Příspěvek od PetrOV »

doktor365-mìl jsem to stejnì jako ty, ale ta dioda opravdu pomohla. Od té doby, co jsem ji implantoval neprasklo nic. Dokonce jsem použil smrš￾ovací bužírku podobné barvy jako je origo kabel, tak na první pohled nejde ani nic poznat.
Tímto bych chtìl dodateènì podìkovat za návod k opravì.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“