Jakou klimatizaci do paneláku?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Standa99 »

Taky máme zateplené stěny + střechu a barák se sice nahřeje pomaleji, ale potom to velmi slušně drží. Klimu vypínáme, když je venku pod 24 °C a půl hodiny to ještě jde, potom otevíráme okna. Jak v autě, vypneš a do 5 minut se orosíš.
Letošní léto bylo pro hodně lidí vrcholem, už jsem (kolem sebe) zachytil slušnou poptávku.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Asi jak kde, já v létě zapínal v autě klimu asi max. 5x. Ale bylo mi divné, že ženě je horko. :wink:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od forbidden »

Přesně tak, v létě chvíli drží, ale jak se nahřeje, tak se neochladí. Klima je prostě nutnost. Mívám ji zapnutou i v noci, nějaký větrání oknem je naprosto o ničem. I kvůli tomu, že v okolí je pár ubohých kuřáků, pro který je nutnost si dát i o půlnoci to svý žváro na balkoně. :guns:
V podstatě všechny okna mám na východ, to je ještě ta lepší varianta. Ale i tak se to během dopoledne dokáže velmi slušně vyhřát. Každý okno s žaluziema hřeje pod slunkem jak velkej radiátor.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od forbidden »

p32 píše:Asi jak kde, já v létě zapínal v autě klimu asi max. 5x. Ale bylo mi divné, že ženě je horko. :wink:
Tak to jseš dobrej teplomil. :D Já klimu v autě nevypínám nikdy, mám nastaveno 21 °C v létě i zimě.

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#20 Příspěvek od Stribrnak »

Micubiči s tepelným čerpadlem vzduch vzduch!
http://aukro.cz/sritr-tepelne-cerpadlo- ... 84791.html

Není to moje aukce, ale mám na něj také políčeno. V přechodném období umí topit a když ukecáte ČEZ tak můžete dostat zvýhodněnou sazbu. Rozumím v paneláku asi nehrozí :-(

Stribrnak

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#21 Příspěvek od Standa99 »

S jedním přívodem to nehrozí, ale kolega z práce tu zvýhodněnou sazbu na rodiném domku má.
Tu instalaci mi dělal tenhle člověk https://www.youtube.com/watch?v=H39ojjyaGUk (který tam těch videí má víc).
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#22 Příspěvek od Sandal »

Standa99 píše:@Sandal
Čtyři stačí, za stěnou o ní nevím a trochu je slyšet přes balkónové dveře.
Tak mám asi nějakou blbou hlučnou klimu.Mám taky s scroll kompresor a šavlový lopatky větráku.Dělá to kravál skrz zeď.Je pravda že je to nejlevnější co jsem sehnal Nordline AUS 12-32.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#23 Příspěvek od Standa99 »

Co jsem našel, tak nejvyšší udávanou hlučnost mám 55 a ty 59 dB(A). Mé uchycení na stěně je vidět na předešlé stránce, normální zavěšení, nic světoborného. Ale je to cihlák a pokud máš panel, tak ty by měli mít dilatační spáry.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#24 Příspěvek od galjo »

Mne nahodili takúto a je to vcelku tiché a čo je hlavné - chladí to. http://www.dobraklima.sk/nastenna-klima ... cono-e09em

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

forbidden píše:
p32 píše:Asi jak kde, já v létě zapínal v autě klimu asi max. 5x. Ale bylo mi divné, že ženě je horko. :wink:
Tak to jseš dobrej teplomil. :D Já klimu v autě nevypínám nikdy, mám nastaveno 21 °C v létě i zimě.
Ono je to těžký, pár let v Africe jsme měli 35° C jako chládek na spaní v noci, takže tělo asi zvyklo na větší rozptyl snesitelných teplot.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

Sandal píše:
Standa99 píše:@Sandal
Čtyři stačí, za stěnou o ní nevím a trochu je slyšet přes balkónové dveře.
Tak mám asi nějakou blbou hlučnou klimu.Mám taky s scroll kompresor a šavlový lopatky větráku.Dělá to kravál skrz zeď.Je pravda že je to nejlevnější co jsem sehnal Nordline AUS 12-32.
Můžes tam mít něco v rezonanci, třeba dýlkou trubek a nepomůžeš si. Zkusil bych, jestli máš možnost si půjčit na vyzkoušení jednofáz frekvenčák. Pak bys to poznal hned.
Řídící vstup 0-10V na změnu výkonu (otáček) má zatím málokterá klimačka. Začíná se to používat ve spojitosti s solárem, pokud solár nedává dostatečný výkon tak se výkon klimačky stáhne.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#27 Příspěvek od Sandal »

Víš že jo?Drnčí to jen při určitejch otáčkách kompresoru ale jen při režimu topení.Jakmile je jednotka natopená frekvenčák stahne otáčky a začne kravál.No vemu žebřík a půjdu to vyzkoumat.Zeď mám cihlovou(Porotherm).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

Aha, ty tam už frekvenčák máš. :) A jde řídit ručně, třeba nastavení výkonu z DO?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#29 Příspěvek od Sandal »

Vím co máš namysli.Vypozorovat kdy při jakejch otáčkách co rezonuje.Jde řídit tím že nastavim vnitřní teplotu od 16°C do 31°C,ale frekvenčák si s tim stejně dělá co chce :? Jde to prostě dát víc a míň ale měnič si to upraví podle vnitřní teploty,takže i na nejmenší stupeň topení může jet kompresor naplno,když je vevnitř zima.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#30 Příspěvek od pavelh »

Hezký večer, moc vám všem děkuji za reakce a zkušenosti.Tak asi budu muset mít nějaké povolení i když jsem majitel bytu v družstu nájemníků.Je to malej panelák 5pater. Vím že klimatizace bude asi hlučná a bude na balkoně.No co na co se ptám, jakou?Jakou má zkušenost a co koupit?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“