Dotaz na profíky, Flatron F900B

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#16 Příspěvek od samponek »

Přejeď katody mínus 900V proti G1, dělá to svod na žhavení uvnitř baně.
Žhavení cca 50% a potom až to bude zapnutý poklep hrdlo baně opačnou stranou šroubováku.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

xsc píše:Příčinou nemusí být jen zkrat v obrazovce, ale i zkrat jak vazebního, tak toho kondenzátoru na výstupu LM2480. Špatný kontakt v patici bych za tím nehledal, zkrat v jiskřišti ano.
Celé to funguje tak, že LM2480 jen udržuje napětí na kondenzátorech na svém výstupu. Při horizontálním zpětném běhu (který má nejvyšší napětí) se otevře dioda (D313-5) a upne katodu na napětí na výstupu LM2480. Pokud by se vada opakovala, tak je potřeba měřit napětí na katodě, výstupu LM2480 a 2463 (ideálně se kouknout osciloskopem). Při zkratu v obrazovce/jiskřišti bude nejnižší napětí na katodě a nebude v zelené modulace, napětí na LM2480 bude o dost vyšší. Při správné funkci by mělo být stejné jako ploška zpětného běhu na katodě.
To máš těžký, když jsem ho celej rozdělal, tak už to nedělá. Pokud se zelená objeví znova, pak možná. Strčím ho pro sichr na půdu, kdoví jestli bude ještě někdy potřeba. Ono to místo po něm na stole v dílně už zabraly jiný věci. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Hajzl jeden Flatroňáckej, po zadeklování plechovejch konzerv a plastů jsem postavil Flatrona na stůl a za 10 minut zase zelená. Rozdeklovanej šel 2 dny :evil: Otočil jsem ho na předek a zase dobrý. To je určitě obrazárna. Nojo, další krám do SD, rozdělávat se s tím znova nebudu. Ještě že jsem hned poprvé vykuchnul ze zadní stěny samostatnej USB hub. Má B vstup, většinou mají A mini, to se mi hodí. Doufám, že to je USB2...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“