Záhadná indukční cívka křovinořezu

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rudo7117
Příspěvky: 60
Registrován: 26 pro 2012, 01:00

#16 Příspěvek od rudo7117 »

elektrosvit píše:V létě jsem se sousedem řešil podobný problém. Za studena mu křoviňák chytal na "drc", po zahřátí chcípnul a nešel nastartovat. Zahřátý jiskru neházel, ale po vychladnutí ano. A byla normálně okem viditelná. Po zamontování svíčky zase v pohodě chytnul a chvíli běžel. Vyměnil zapalování a má klid.
Toto sa stávalo známemu na rotačke. Mne sa ju za tepla podarilo naštartovať, ale bolo treba riadne škubnúť. Iskru na sviečke dávalo dosť slabú, tak som mu radil kúpiť novú cievku asi za 50€. Ale keď bol v predajni, tak mu poradili vymeniť fajku v cene asi 7€, že to môže byť aj v nej. Asi v nej prerážalo, lebo keď dal novú bolo po probléme. Dievča nemá problém naštartovať, čo predtým bol problém.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#17 Příspěvek od cirus »

Artaban001 píše:... maximálně můžeš překontrolovat spínač motoru před tím, až tu cívku budeš měnit.
Jaký spínač zase? Tam žádný spínač není!
Zaky píše:...zapalování můžeš koupit na Ebay. Já tam mám tuším tohle: http://www.ebay.com/itm/Black-Ignition- ... t#shpCntId
Heh :lol: z Austrálie Čínskou poštou až za 35 pracovních dnů za cca 230Kč. :lol:
elektrosvit píše:..Zahřátý jiskru neházel....
Ono to zkolabovalo po intenzivní práci, když se motor zahřál. Jenže ani po vychladnutí už nenastartoval.
Michal22 píše:Kupte si hadráka...
ee?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Zaky »

Spínač tam samozřejmě je, čím asi tak zastavuješ motor? Zapalování z odkazu by se posílalo samozřejmě z Číny, ne z Austrálie, to, že je cena v AUD tě nemusí trápit, Paypal, nebo kartová transakce ti to převede na koruny. Je to levnější, než v tuzemsku, ale trvá to, to je normální a vzhledem k tomu, že teď stejně tráva neroste, tak to celkem ničemu nevadí. Musíš ale počítat, že záruka se v tomto případě nekoná.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#19 Příspěvek od cirus »

Nedalo mi to a šel jsem znova do dílny a nastavil jsem pečlivě vzdálenost cívky od magnetů na 2 kancelářské papíry, napojím svíčku a přiložím ke kostře motoru, roztočím studený motor a koukám jako blázen. Jiskra na svíčce skáče!
Našroubuju svíčku do válce, nasytím, zavřu klapku ... a nic. Znova a nic, Znova a nic ....atd.
Vyndal jsem svíčku a byla suchá. Takže asi to nedostává benzin. Tak jsem vzal injekční stříkačku a stříknul benzin přímo do válce dírou po svíčce, našrouboval svíčku a natočil. Hned to chytlo, ale hned zase chcíplo. Asi vyhořel jen ten stříknutý benzin. Pakárna! Opakoval jsem to a zase to samé.
Je tam jakýsi karburátor se sytičem, volnoběh se reguluje šroubkem napínajícím lanko plynu, druhý šroubek s pružinkou má na konci takovou jehlu (asi uzavírá palivovou trysku). Tím jsem původně vyladil motor do optimálních otáček a výkonu (než to zkolabovalo). Teď s ním otáčím jakkoli, vypadá to, že do válce nejde palivo. PAKÁRNA!
Celý zpocený se vracím k PC a nevím co s tím
:roll: Když objednám novou cívku, možná to bude stejné a koupil bych zbytečnost (jak se mi už párkrát stalo)

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#20 Příspěvek od stasek »

Jaká pakárna? Pokud ti to naskočí po vstříknutí benzínu do válce, hledej chybu v dodávce paliva. Může být klidně ucpaná tryska v karburátoru. Kupovat cívku v tomto případě by asi nemělo význam.
Na druhé straně jsi psal, že to nehází jiskru. Tak bys mě upřesnit jak to tedy je.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#21 Příspěvek od cirus »

Opakuji: Pracoval jsem (tráva sice neroste, ale chci likvidovat loňský bodlák a plevel za ploty. Proto jsem ten šmejd koupil). Pracoval jsem asi 5 min a chcíplo to. Po rozebrání to včera jiskru neházelo (viz první post). Dnes, jak popisuji v předchozím postu, to jiskru hází.
Ucpaná tryska na novém stroji po 5 minutové práci? A Proč to po tom chcípnutí jiskru neházelo? A dnes ano? Čínská pakárna (prý z japonských dílů)!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

250 korun zase není žádná katastrofa. pročistit palivový systém není na škodu. Ta cívka může fungovat a po zahřátí selže. Dneska se ALNICO nepoužívá, takže eventualita, jako že jsou vybitý magnety, nehrozí.
A pokud budeš mít tu cívku dobrou, tak se nic neděje - budeš mít aspoň náhradní. A co máš doma jako náhradní díl, tak to se většinou nepokazí ;-)

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#23 Příspěvek od cirus »

Artaban001 - Asi máš pravdu, koupím cívku tady, vypadá to, že je to ona. (249Kč+60Kč pošta) a budu mít jistotu, že jiskra je správná. Ještě předtím však zkusím nějak pročistit ten karburátor (nebo co to je) a když to chytlo na vstříknutý benzin, tak by to mělo fungovat i normálně ne?. Budu ještě nějaký čas tahat za šňůrku :lol:

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#24 Příspěvek od Zaky »

Má to ruční pumpičku, tak zkus zapumpovat, ta stiskací část by měla ztvrdnout, což je příznak, že to aspoň ručně čerpá. Mohla být někde nějaká nečistota a někde se v karburátoru asi něco ucpalo. Když vypneš chcípák, aby to nezapalovalo a zkusíš startovat, musíš cítit z výfuku benzín, jinak tam nejde palivo. Podle toho nastříknutí a zhasnutí to ale už víš. Budeš muset pupmu a karbec rozebrat. To je to, o čem ta Čína je, výstupní kontrola a technologická kázeň je špatná, takže se frekventně stává, že je to DoDo :-)

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#25 Příspěvek od cirus »

Zaky píše:...To je to, o čem ta Čína je, výstupní kontrola a technologická kázeň je špatná, takže se frekventně stává, že je to DoDo :-)
Dodělat doma bez vaší pomoci bych nezvládl. Díky všem za pomoc.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#26 Příspěvek od cirus »

Neví někdo jak ten karburátor funguje a jak ho vyčistit? Ta spodní trubička tam je na přívod benzinu, na co je tam ta druhá?
Tím horním šroubkem se reguluje volnoběh (přitahuje se lanko plynu), na tom spodním šroubku je po vyšroubování taková jehla. Přitažením toho šroubku jsem předtím dosáhl rovnoměrné otáčky a dobrý výkon (než to trvale chcíplo).

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#27 Příspěvek od Michal22 »

Ta druhá trubička bude nejspíš přepad zpět do nádrže. Když cepuješ tím balonkem, tak abys to nepřeplavil, tak se ti po natlakování otevře zpětný ventil, který přebytečný benzin pustí nazpět.
A tím druhým šroubkem nejspíš reguluješ bohatost směsi (poměr mezi objemem benzínu a vzduchu).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#28 Příspěvek od Zaky »

Druhý šroubek je skutečně bohatost směsi. Druhá hadička je buď přepad, nebo pohon pumpy od tlakových pulzů v karteru. Křoviňák mám na chatě, tak se ti teď nepodívám. Vyndej šroub bohatosti směsi a zkus zapumpovat pumpičkou, měl by ti z té díry po šroubu téct benzín. Pokud nečistotta přicpala průtok v sedýlku té jehly, může se benzínem vyplavit a po smontování to třeba už pojede. Pokud nevíš, jak byl šroub nastaven, budeš to muset vyzkoušet, začal bych tak na 2 otáčky od zašroubovaného stavu. Klasicky pak dáš sytiš, aktivuješ chcípák, 2 - 3 x zastartuješ, vypneš chcípák, zastartuješ a uvidíš, jestli se to pokusí chytit. Pak podle chování zkusíš buď šroubem ubírat, nebo přidávat. Nezapomeň, že se sytičem to do otáček nepůjde a až se ti motor udrží v běhu, musíš ho nechat nejdřív trochu zahřát, pak vypnout sytič a teprve doštelovat směs na optimální akceleraci. Můj kus nevypíná sytič přidáním plynu, musí se vypnout ručně, tak na to mrkni, jak tvůj model, jsou myslím různé verze.

Uživatelský avatar
lacko1
Příspěvky: 36
Registrován: 24 říj 2006, 02:00
Bydliště: Košice

#29 Příspěvek od lacko1 »

cirus píše:Neví někdo jak ten karburátor funguje a jak ho vyčistit? Ta spodní trubička tam je na přívod benzinu, na co je tam ta druhá?
Karburátor bude asi "ZAMA" a jeho rozborka ako aj to cele funguje je tu: http://leteckaposta.cz/313928879. Heslo je "zama". Ono tie karburátory sú viac menej rovnaké. Dúfam, že to pomôže a pekný deň.

v.b.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#30 Příspěvek od cirus »

Tak jsem karburátor do mrťe rozebral a nic zvláštního jsem nenašel. Žádná nečistota, vše ok. (Přitom se mi povedlo zalomit v jedné díře ze 4 šroubek M3 /4 šroubky kolem pumpičky benzinu/. Nešel ven ani ve svěráku za zbylý pahýl. Asi byl zalepený. Teď karburátor drží pohromadě jen na 3 šroubech.)
Po složení jsem bez problému nastartoval. Asi proto, že jsem měl dost přitažený šroubek volnoběhu (víc otvřený plyn). Jinak je to nejhorší výsledek, protože sice to chodí jak má, ale nevím proč to nechodilo.
- Bylo to tím, že indukční cívka po ohřátí přestane fungovat?
- Bylo to nějakou nečistotou v karburátoru, kterou jsem neviděl?
Teď když chci nastartovat, vložím něco mezi stavěcí šroubek volnoběhu a páčku plynu (asi 3mm vložku) a v pohodě startuji studený motor po napumpování benzinu a se zavřenou klapkou vzduchu. Tu hned otevřu a volnoběh vrátím do správné polohy odstraněním vložky.
PAKÁRNA – je to polský výrobek, ne čínský. Ještě jsem neměl čas křovinořez vyzkoušet delší dobu při práci, možná zase chcípne a pak nebude házet jiskru. Tzn. za horka nefunguje, za studena ano. V tom případě koupím novou cívku.
Naposledy upravil(a) cirus dne 13 bře 2017, 13:16, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“