Čím přehrávat YouTube?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od xsc »

MetalGod píše:Je možný, že stařičký jádro XPček nepodporuje některý novější instrukce CPU, proto ta akcelerace může chybět.
Akcelerace se v podstatě týká až toho videa po vybalení z kontejneru, takže pokud karta umí akcelerovat mp4, nemělo by záležet na tom, zda je to v html5 nebo flashi. Jenže realita je jiná, nejspíš akceleraci pro html5 vyvíjeli primárně pro Win7 a výš, takže staré DXVA už nevyužívají. Následně tomu "pomohl" Google, kdy místo mp4 preferuje vp9, což spousta starších karet na rozdíl od mp4 neumí.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#17 Příspěvek od MetalGod »

ZHQ: Může to tak bejt, nebo to chvilku jede, pak se obraz zastaví, ale zvuk jde dál.
Jestliže podpora určitý instrukce chybí, tvůrce přehrávače může zajistit její emulaci. Jenže ta je složitá a pomalá, takže CPU nemusí zvládat zpracovávat obrazový data včas. Nemusí jít ale nutně o chybějící instrukci CPU, může to klidně dělat GPU, kde by k dekódování mohlo docházet velmi snadno, ale nedochází, všechno to odsere CPU, co na tak úzce specializovaný úkony není stavěnej.

xsc: No, pomohl... prostě se rozhodl na svým serveru používat vlastní kodek, kterej už v tý době byl dobře podporovanej.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Všemu rozumím, jen nerozumím tomu, proč se nenabízí nějakej kompatibilní mód jako dřív? Klidně 240px.

Proč asi EB získává ročně stále víc "kliků"? O tom to je, dalo by se to přirovnat k Lafferově křivce.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#19 Příspěvek od MetalGod »

Proč... protože mi zakmitává myšítko :D
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jo tak to jsi Ty.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od xsc »

ZdenekHQ píše:Všemu rozumím, jen nerozumím tomu, proč se nenabízí nějakej kompatibilní mód jako dřív? Klidně 240px.
Mně to teda pořád přepnout dolů jde, dokonce na 144p.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od PotPalo »

S youtube je to v poslednom čase divné, akoby sa naschvál sral server. Keď pustím video na Opere 12, v polovici alebo pri konci zastaví obraz, a len sa točí kolečko. Pritom načítané je aj dopredu. Keď ho posuniem naspäť, tam už tiež nejde, skrátka stojí, pomôže len refrešnúť stránku. Na Opere 36 to ako tak funguje, ale žerie procesor tak, že kde predtým išlo 720p fullscreen na 70%, tam ide ledva 360p na 100% CPU, a to ešte v okne.

Od youtube som si odvykal raz, keď prestalo fungovať pod Win 98, teraz si odvykám druhý krát, keď končí pod XP. A ono skončí aj pod sedmičkou, a aj pod osmičkou, len treba počkať. Mal som tu jeden z prvých smart TV Samsung, služba youtube na ňom bola, ale po spustení napísal, že už nieje podporovaná a aj sa odinštalovala. Zrejme sa prechádza na systém Záručná doba = Spotrebujte do.

edit: ešte som to teraz odskúšal, zase sa to správa inak.
Opera 12: iba 360p, zadrháva, CPU na 67%, načítavanie dopredu evidentne blbne. Naskočí sivý pásik ako keď je načítané dopredu, a hneď aj zmizne. Samozrejme kolečko. Odozvy ako keď chcete od krypla skákať.
Opera 36: dá sa nastaviť aj lepšia kvalita, aj horšia, ale viac ako 360p zadrháva a vyťažuje CPU na 100%. Tých 360p v okne je na 70%, a po pohybe myšou po stránke to koktá a zadrháva.

CPU: Core2 Duo T7400, grafika integrovaná Intel
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 19 srp 2017, 00:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

xsc píše:
ZdenekHQ píše:Všemu rozumím, jen nerozumím tomu, proč se nenabízí nějakej kompatibilní mód jako dřív? Klidně 240px.
Mně to teda pořád přepnout dolů jde, dokonce na 144p.
Ano, to jde, ale stále "kolečko". Záměrná chyba je jinde.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mimochodem, Google vymyslel ještě jednu geniální věc, a to je u YT pamatovat si bod, kde z nějakého důvodu bylo ukončeno přehrávání. Je to vázáno na IP, ne na počítač. Kliknutí na dvojitou šipku zpět, což normálně znamená skočit na začátek, provede skok na nějaké nedefinovatelné předcházející video. Skok zpět opět skočí na původní bod. Téměř jediná šance na smartce je to dokoukat do konce...

Čekám několik měsíců, kdy to někdo z Panasonicu ošetří. Ale věřím, že už jsou tak nasr... na všechno, co se sem žene z Ameriky, že na to kašlou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#25 Příspěvek od MetalGod »

PotPalo píše:CPU: Core2 Duo T7400, grafika integrovaná Intel
To je notekniha, ne?
No, moje matka má trochu slabší HP Compaq nx7400 s CPU T5300 (díky chybě BIOSu jede jen na jedno jádro), akorát je tam 32b linuxovej systém Debian Sid, žádnej flashovej přehrávač tam není. A co myslíš? HD video to ještě v aktuálním Firefoxu s občasným lehkým cukáním dává.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od PotPalo »

Áno, notekniha, a pod flash to tiež šlapalo aj v HD na fullscreen. Pod malinou to funguje, sedmičky ani nič podobné nechcem.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#27 Příspěvek od Standa99 »

Pomalé načítání bude problém daného ISP, hlavně do kterého uzlu je napojený a jakou má vyhrazenou lajnu do zahraničí. Dost společností má v síti Google cache např. v peering.cz, ale ze které cache bude dané video odbaveno, je stále na Googlu, protože všechny videa nebudou na jednom místě.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#28 Příspěvek od lopez »

No do staršieho stroja z WXP som dával do ffoxu toto.

h264ify
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... y/?src=api

Z WXP je tiež problém aktualizácie sú OFF ,a tiež už kopu nového softu ani inštalovať neide. Tak som tam "frkol" Linux - konkrétne Lubuntu.
Treba kľudne vyskúšať rovno z CD bez inštalácie.

http://lubuntu.net/

Je to malé žere menej RAM ako WXP ,má to aktualizácie,a prehliadače aké chcete a je to free.
Ináč ten Flashplayer by bolo už načase "odfajčiť". :D

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#29 Příspěvek od Neniu »

lopez píše:No do staršieho stroja z WXP som dával do ffoxu toto.

h264ify
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... y/?src=api
Výsledkem je to, co je v příloze.
lopez píše:Z WXP je tiež problém aktualizácie sú OFF
To není úplně pravda, nebo o tom moje XP neví a aktualizaci si stále v klidu a pohodě stahují.

Pokud se YT rozhodne o odříznutí starých systémů, ať to udělá, ale ať to udělají nějak rozumně. Třebas tím, že to napíší na hlavní stránku, že o lidi se starými stroji nestojí a ať se jdeme bodnout. Toto je ale takové divné a nejhorší je, že můj počítač ta videa s klidem přehraje a ani se u toho nezapotí, ale poslední dobou se to pořád seká a dělá neplechu. A to točící kolečko a "bzučící" zvuk mi leze na nervy (zvuk, který vydává zvukovka při kousnutí videa).

Při hledání na mě vybafl SMPlayer a vypadá to, že to je super věc. Univerzální přehrávač, umí i videa z YT, vytížení procesoru při přehrávání je kolem 40 až 50% (při nižší kvalitě méně, klesá i k 10%), takže pohoda klídek :-D

http://www.smplayer.info/ a http://www.smtube.org/ :)
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#30 Příspěvek od lopez »

No akurát skušam v Line ten SMplayer...
To beží fakt super. :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“