Čím přehrávat YouTube?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

Čím přehrávat YouTube?

#1 Příspěvek od Neniu »

Mám starý počítač a v něm Windows XP. zatím se finančně nehodí kupovat nový a navíc starý počítač zatím vyhovuje a na vše stačí. Tedy až na jednu věc, která začala zlobit poslední dobou.

Občas si pouštím něco z YT a nejlepší se na toto použít zdálo staré Safari, které je málo náročné a mohlo klidně běžet na pozadí a v jiném programu se dalo krásně pracovat, nebo i jen tak brouzdat webem.

Nedávno YT vylepšili tak, že v Safari nefunguje. Nejde spustit žádné video. Prostě nejde. Video pustím jen v Opeře nebo FireFoxu, přičemž oba prohlížeče jsou tak hrozně náročné, že je to téměř nepoužitelné. Opera doslova, FF to jakž takž zvládne, ale rozhodně se nedá dělat nic jiného, než jen koukat na video. O jiné práci se nedá mluvit a navíc je video často stejně hrozně trhané, zasekává se zvuk a dělá to rotiku.

Před časem se dal použít trik s tím, že se Opeře vnutil Flashplayer pro Firefox a šlo to pěkně. To už také nejde, protože FP nějak vylepšili a nejde to.

Takže otázka zní: neznáte nějaký velmi nenáročný prohlížeč, který by dokázal používat YT bez sekání, nelibých pazvuků a jiných neřádů? Nebo přímo nějaký program, který by nedělal nic jiného, netrvám na browseru. Jistým řešením je používat na pouštění hudby z YT třeba Malinu (raspberry pi) ale to je takové drbání se pravou rukou za levým uchem a ještě přes záda.

Internetové připojení je rychlé, tady problém určitě nebude. Používám Internet Aktiv plus od O2 (technologie VDSL) a modem Comtrend.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#2 Příspěvek od sinclair »

Mně taky zatím na vše, co potřebuju, bohatě stačí XP.
Ale bohužel, taky musím otvírat YT v něčem jiném, než FF, zpravidla v GoogleChromu, protože s kombinací XP+FF nejede ani žádná verze Flashplayeru, ani žádný slušný přehrávač videa.
A není od toho prý pomoci. Ne že by mi šlo o to video, ale taky bych si na pozadí pustil nějakou muziku, stávající PC to bohatě zvládá, ale bohužel jsou ty XP už s málokterým přehrávačem dobře a plynule funkční.
W10 se ale budu bránit, dokud to půjde.
Naposledy upravil(a) sinclair dne 18 srp 2017, 21:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kdybys četl ten mail, co jsem jim nedávno napsal... :twisted:

Já jim to asi napíšu ještě jednou, tentokrát anglicky, nic to sice nevyřeší, ale jsou to blbci.

YT skončí jako server pro ovce. :evil: :evil: :evil:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mimochodem, na Panasonic AS640 to běhá bez problémů. Přitom ta bedna není dnes žádnej zázrak. Já jako stará bába kořenářka mám okamžitě v hlavě otázku, zda to není účelové jednání a jestli nezkusit nějaký fake profil pro YT. Víc bohužel napsat nejde.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Existuje snad rozumnej důvod, proč by měli podporovat 16 let starej systém? 16 let... bejt to člověk, mohl mít rok řidičák na motorku, bejt to cikán, už je se svou sestrou čtyřnásobným fotrem. 16 let starej cedník.
Mimo to, máš zvláštní důvod pro existenci flashovýho přehrávače na svým disku? Už pár let existuje HTML5 video, TyTrubko to podporuje a každej modernější prohlížeč tohle umí, přitom nepotřebuješ nic doinstalovávat.
Někdo tvrdí, že tenhle způsob přehrávání je náročnější na systémový prostředky, ale mám zkušenosti opačný.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Oni právě přešli natvrdo na HTML5 (až na pár výjimek) a ta televize nemůže mít větší výkon, než dvoujádro na 2GHz. Přesto i já má mám na noťasu občas problém.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

A HTML5 opravdu žere na woknách XP víc, než flash. Idea byla původně jiná...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

U Linuxu to bejvávalo opačně, teda pokud Flash zrovna sekal latinu. Na svým skromným počítátku* nemám potíže přehrát 4k video smrsknutý na šířku 1280px, FHD video pak při 60 snímkách za vteřinu.

*) CPU: Q9400, MB: Asus P5B, RAM 6GiB DDR2 @ 800MHz, GPU NV GTX650
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 18 srp 2017, 23:04, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

ZdenekHQ píše:A HTML5 opravdu žere na woknách XP víc, než flash. Idea byla původně jiná...
Problém je taky v tom, že flash uměl na XP běžet akcelerovaně, html5 to pod XP obvykle nezvládá.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

Je možný, že stařičký jádro XPček nepodporuje některý novější instrukce CPU, proto ta akcelerace může chybět.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je dobrá nahrávka - projevuje se nedostatek výkonu/instrukcí v dnešní době sekáním videa, nebo neustálým točením toho přiblblýho kolečka?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

Nedostatek výkonu znamená sekání, přiblblé kolečko znamená pomalý net. Klasické P4 kucká již při 720p ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

No, a to právě nesedí. Je tam něco na pozadí, o čem se nepíše.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

Rozumnej důvod podporovat/udržovat 16 let starej systém.
Třeba to, že nežere tolik prostoru na disku, protože v něm nejsou PRO MĚ zbytečnosti a o to víc mám prostoru k ukládání a rezervy výkonu k ovládání periferií, je poměrně stabilní, bez mého vědomí neodesílá nic, co si nepřeju, PC s XP ani zdaleka nežere ze sítě tolik, co neustále "něco vykonávající" W10, asi by toho bylo o dost víc. Ale mně ten systém tak, jak je naprosto vyhovuje i s tím, že bych neměl žádný psychologický problém přejít na mnohem modernější.
Je to trochu asi jako s "telefony". Potřebuju telefonovat a občas poslat sms, nepotřebuju někde po cestě kontrolovat stav bankovního konta, nebo něco bezhotovostně platit, na focení mám fotoaparát, který je na tohle určený, nepotřebuju prostě nic z toho, co je v tom "telefonu" navíc a nemá žádnou souvislost s tím, že potřebuju s někým mluvit.
Všecko ostatní si můžu v klidu a s rozvahou vyřídit doma, s čerstvým kafem u PC.
Ale umím i pochopit, že specifické profese vyžadují být i datově neustále online. Já ale specifickou profesi nemám a proto mi stále bohatě vyhovují N6230 a N108. Jsou celkem maličké a vydrží s energií dost dlouho, to mi dost vyhovuje. Nemusím s sebou tak všude tahat velkou placku ještě s i s obalem, externí sadou či snad ještě s powerbankou, protože ty placky díky tomu všemu co umí a dělají, žerou jak najatý.
A tohle všecko tahat jen proto, abych si kdekoli ve městě, třeba na koupališti mohl prohlížet něco na velikém displeji? Já to nepotřebuju dělat a nedělám to, proto mi vyhovuje něco úplně jiného, menšího, co je skutečně tím, pro co to bylo vyrobeno - telefonování, psaní krátkých zpráv, poznámkový blok a budík. Na pohyb po internetu mám aparáty, co to umí lépe a efektivněji.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já Ti odpovím, ale je to na baseball pálku a pomlátit to, dokud se to nenamnoží - vize těch pokrokových ajťáků je v tom, že Tvůj prostor je hypermarket a Tvoje tempo je vražedné. Ale tím končíš.

Tohle jsme si vypěstovali z dětí (já teda zatím snad ne). To je generace hovad, která ještě nějaký čas bude existovat.

Vím, o čem píšu. Tohle není pokrok.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“