Akumulátor olovo FUKAWA?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#16 Příspěvek od sinclair »

A já mám doma asi rekordmana.
Je to Panasonic 12V 2Ah z nouzového, 8W zářivkového svítidla s českou, poměrně složitou elektronikou a síťovým trafkem Tronic.
To svítidlo bylo demontovaný funkční a před devíti lety, vyměněno za "menší a modernější". Ten akumulátor má stále slušnou kapacitu, podle měření do odporu, času a konečného napětí nejméně 1,5Ah.
Nevykazuje žádné vnější známky degradace, nabíjím ho do konečných 13,9V. Hlídá to výprodejní komparátor MAC111 s nastavenou hysterezí asi 80-100mV, aby po nabití furt tolik nekřápalo relátko, co ho odpojuje.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Nakadah »

Musel by to být modrý Fiamm UMTB :) ten by vydržel hodně dlouho.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od forbidden »

No tak mám problém, vypadá to, že UPSka není už v kondici a akumulátorama to nebylo. Když je na ní něco pověšený, tak to při testu zdechne. Test přitom skončí jako PASS. 8O Ještě jsem si všiml, že v administraci ukazuje nesmysly ohledně výstupního proudu a výkonu.
Asi bude mít Zdenek práci, je to těžkej krám a mě se do toho moc nechce. :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Mam tu dalsiu UPS s rovnakou bateriou Fukawa FW9-12HR U, rovnaky datum 4.10.2017 a tato zatial zije.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

Koncem týdne mi dosloužily aku v mé domácí UPSce, Panasonic LC-RA1212PG1, vydržely na měsíc přesně 5 let. Respektive odešla jedna z nich, druhá má ještě slušnou kapacitu 8 Ah@1,5 A. Hledal jsem náhradu a narazil na výprodej Fukawa FW 12-12 U za 450,-. Rozhodl jsem se to risknout, za ty peníze to třeba dva roky vydrží. Pak zas poreferuju. :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“