Stavebnice voltík 3 (přesunuto)

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Superpavel určitě dítě není, protože už v roce 2010 uměl psát a měl vlastní mailovou schránku. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Jenže do třicítky maskulinní pohlaví dospívá a ve třiceti se začíná vracet do dětskejch let. Otipoval bych si ho na odhadem minimálně 15 "odcouvanejch" ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#18 Příspěvek od fredis »

ZdenekHQ píše:Tam jde o energii, aby jsi jim neublížil. Nabitej elyt není dobrá cesta, leda by jsi to předem spočítal. A má to, zjednodušeně řečeno, jinej průběh proudu tělem.
To bylo jen cca M1, napětí úměrné věku :lol: :lol: si už nepamatuju. Elyt nee.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

#19 Příspěvek od Superpavel »

Rozhodl jsem se že záruční podmínky poruším.Ze stavebnice jsem vykuchal pouzdro na tužkovky. A do otvoru kterým se baterky původně do stavebnice vkládají jsem zabudoval napájecí zdířky. Funguje to.Ale na co je ve stavebnici ten stabilizátor LM317 ? Když ten potřebuje proto aby fungoval úbytek napětí asi 3V a stavebnice je napájena 6V. Když jsem měřil napětí za stabilizátorem tak naprázdno tam bylo 5V. Po zatížení třemi diodami LED to spadlo na 4,5V Po zatížení šesti ledkama to klesne na napětí 3,8V. Zvažuju že ten stab LM317 v provedení bez chladiče nahradím obvodem 7805 na chladiči a stavebnici budu napájet normálně ze zdroje 9V.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“