Jaký mobil koupit?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

Ještě k tomu Siemensu (kdysi jsem s ním měl hodně co do činění)- v době přelomu modelů xx45 a xx55 začal Siemens (možná jako první) docela odrbávat kvalitu na úkor kvantity. A začaly se objevovat problémy, které evidentně vznikly kvůli špatnému zpracování už ve výrobě. Ale Siemens to nikdy nepřiznal, místo toho potichu připravil akvizici divize mobilních telefonů směrem ke strategickéu partnerovi. Asi byla smůla Benq, že se toho ujali, protože to co převzali, bylo cokoliv jiného, než funkční fabrika na mobily.
Nakonec tam proběhl i nějaký soud, který Benq vyhrál, bylo jim přiznáno, že jim Siemens pověsil bulíky na nos. Ale už bylo pozdě, jen nemuseli vracet nějaké pobídky.
Každopádně to byl první krach velkého výrobce mobilů, který předznamenal blížící se vlnu dnešní doby, kdy se prodávají naleštěné prdy...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Karibu
Příspěvky: 14
Registrován: 12 led 2016, 01:00
Bydliště: Hodonín

#17 Příspěvek od Karibu »

Michal22: A s tím HTC máte nějaké zkušenosti?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Michal22 »

Moc ne, ale kolega, který je opravoval, dřív říkal, že byly dobré, ovšem na opravy složité. Pozdější modely se podle něj už začaly přibližovat čínskému průměru (nic moc zpracování).
O aktuálních modelech nemám žádné info.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#19 Příspěvek od dobrman »

míval jsem Lumii 630 (WP8.1), celkem jsem si na ty dlaždice zvykl. Ale MS ne to začal prdět a telefony s WP přestal podporovat a tenhle nešel upgradovat na W10.
Tak jsem koupil Xiaomi Mi A2Lite s čistým Androidem a českým LTE. Zatím velká spokojenost. Při mým stylu používání (hry nehraju, videa mě taky moc neberou) mi na nabití vydrží tři dny. Podle mě je to slušnej telefon...
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Standa99 »

@Karibu: Nechápu, proč se točíš v kruhu a jsi upnutý na 'nějakou značku'. Pokud ho koupíš v ČR (ne šedivku), tak máš záruku a i kdyby se (dle požadavku na cenu) po záruce pokazil, tak tě to štvát tolik nebude, protože svou úlohu téměř splnil.
O své představě (kromě značek) jsi nenaznačil vůbec nic a to by měl být základ. Ty víš, jaký chceš rozměr, jaký máš cenový strop, jestli musíš mít OIS, dual SIM apod.
Kolem čtverky jde koupit telefon, který bude dostačovat téměř všem (3/32 GB). A jestli to bude LG nebo Alcatel, tak to je akorát o stokorunách, vše ostatní řeší vzpomenutá záruka.
Hlavně se neptej, který telefon (za tu čtverku) fotí lépe :lol: , to řeš až u telefonů nad desítku.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#21 Příspěvek od fero_b »

kupil som teraz toto a je to super (xiaomi A2 lite):
(ked si zvolis sposob dopravy, via priority line, tak to ani nepojde cez colnicu)

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp ... id=1349303

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Super to bude, ked sa nieco pokazi.

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#23 Příspěvek od fero_b »

ked to za 150 eur vydrzi 2 roky, tak uz nech sa pokazi co chce :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

A ked to vydrzi pol roka?

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#25 Příspěvek od fero_b »

tak to sice bude troska horsie (ale pravdopodobnost ze iba pol roka je pomerne mala), xiaomi je taky lepsi cinan :) (zas mensia tragedia, ako ked rozbijes display na samsungu Sx )

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#26 Příspěvek od Standa99 »

V Evropě má Gearbest už hromada skladů. Pokud si vyloženě vyberu zboží ze skladu v ČR, tak to (prej) vozí PPLko a logicky by to tam měli přijmout do reklamace.
Odkud jsi ho fero_b objednával, protože z Číny to smrdí ještě +DPH a to by se už vyplatilo koupit tady.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#27 Příspěvek od fero_b »

@Standa99 - ked tam zaskrtnes "via priority line" - tak to pride "z nemecka". Doniesol to kurier domov, ziadne DPH navyse ani clo, stalo to v promo akcii 149eur, nic navyse

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#28 Příspěvek od Hydrawerk »

Michal22 píše:Ještě k tomu Siemensu (kdysi jsem s ním měl hodně co do činění)
Joj, to už je pořádná historie. Ačkoliv pamatuju dobu, kdy jejich telefony byly velmi polulární mezi spolužáky. Poslední Siemens AL21 byl uveden na trh v listopadu 2005.
https://www.gsmarena.com/siemens-phones-3.php
Pak to nějak přešlo pod BENQ-SIEMENS a tam byl poslední model SF71 uveden na trh v březnu 2008. Jak moc a do kdy se prodávaly v ČR, to už nevím.

https://www.gsmarena.com/benq_siemens-phones-42.php

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#29 Příspěvek od Kremik »

Taky řeším koupi telefonu, ale spíše předběžně. Zatím mi Nokia Xpress music funguje. A jaký mám problém? Nic většího nechci. Dnešní telefony jsou spíše malé tablety. To mám v 7 palcích a na doma je to dobré. Na té Nokii už mám dost poškrábaný display. Má ještě odporový dotyk.
Takže co bych chtěl? Ideálně něco, co by fotilo a hrálo jako ta Nokia a nebylo to větší. Když to vydrží horší zacházení, bude to velké plus navíc (hlavně prachotěsnost, včetně magnetických pilin). Když to bude mít i internet, bude to úplně bomba.
Je něco takového?

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#30 Příspěvek od Milan_F »

Hydrawerk píše:...telefony byly velmi populární...
Hlavně k nim byl dostupnej program na správu a ovládání telefonu po kabelu skrze AT příkazy. Loga, melodie, správa tel. seznamu, psaní sms, atd. Sx35CZ, Sx45CZ, SiMoCo. Autorem byl Pavel Cibulka.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“