Jaký mobil koupit?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karibu
Příspěvky: 14
Registrován: 12 led 2016, 01:00
Bydliště: Hodonín

Jaký mobil koupit?

#1 Příspěvek od Karibu »

Chci si koupit nový mobil, už se dívám docela dlouho po různých značkách, ale nemůžu se rozhodnout. Nechci mobil od těch nejznámějších a nejrozšířenějších značek, dívám se spíše po těch méně známých, ale nevím, jak jsou kvalitní. Uvažuji např. o značkách Alcatel, HTC, Motorola, ale třeba také Sony. Máte s tím zkušenosti, jaké jsou značky, které jsem uvedl?

V obchodech mě spíše odrazují od těchto značek, tak opravdu nevím, jak to je, tak se ptám.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#2 Příspěvek od vrky »

Už druhým rokem mám huawei p9 lite a spokojenost.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

mám nejlevnější socku z Tesca a sice zn.Archos, české menu programoval Yong-Dong-Chu, katastrofa vzápětí proklínal svět bo se do týdne objevil konkurenční Alcatel dual sim ale, to neni kritérium pro vás movitější (pro případ ztráty škoda sice ale nevelká)
do soňáka Ericssona už nejsou nové baterky leda nejistý repas ano
manažerská značka je Nokia, velkou těžkou cihlu dotykáč nechci
exotický je Akai
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Mám aspoň 7 let Huawei G300 a naprosto bez problémů. Známej měl později Y300 a už mu leží v regálu. Tzn. nekupovat ty "odlehčené" a levnější verze. Dneska bych doporučoval mrknout se na výrobky od firmy Xiaomi, ale neříkám, že jsou nejlepší. Jen je s nima plno známých spokojených.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Za me Xiaomi. Pomer cena/vykon absolutne nejlepsi. Zpracovanina urovni.
Vecem jako Alcatel, Lenovo apod. bych se vyhnul obloukem
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

Brácha a dcera mají Xiaomi a dobrý. Dobře zpracovaný, funkční.
Ono dnes fakt není na mobilu co vymejšlet, stejně je to všechno Čína a za dva roky ti to zastará a kupuješ nový.
Já mám Samsung Galaxy Note 3 (což je již fosilie s Androidem 5) a jsem s tím spokojen. Co od mobilu chci, aby dělal, to dělá. Ve své době superdělo, dnes pořád slušný teflon.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#7 Příspěvek od Rellik »

Já míval HTC, vydržel mi několik let a jede pořád i když ho už nepoužívám. Krom toho že jsem si jednou rozflákal displej, tak bez poruch. Pak jsem přešel na HUAWEI, ten už mám taky několik let (P8 LITE) a jede taky naprosto v pohodě. Na začátku prázdnin jsem pořídil NOKIA 6.1 - po necelých dvou týdnech šel na reklamaci. Odešlo sluchátko. Když jsem si pro něj šel z opravy, tak mi řekli, že stopli prodej těchto telefonů, protože cca 80% prodaných kusů se do měsíce reklamovalo. Tak jsem opět koupil HUAWEI tentokrát P SMART a spokojenost. Tu nokii se mi podařilo prodat za stejnou cenu jako jsem ji koupil, takže žádná ztráta... Jinak bych se vyhnul i Alcatelu a Lenovu. Lenovo měla jedna známá a pořád na něj nadávala, že je to pomalé a kdesi cosi... A to neměla ten nejlevnější mobil a v něm víceméně nic nainstalované navíc. Alcatel už je myslím hodně pozadu... Z těch levnějších do těch dejme tomu 6000,- bych doporučil nějaký model od HUAWEI... ;)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Pred vyrobkami firiem Huawei a ZTE varovala FBI, CIA aj NSA. Ale kto si aj tak dava vsetko na google a facebook, tomu to moze byt jedno...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

všimli jste si že nějak vymizela z pultů značka Siemens ? měl jsem dva
jeden přežil pád do sudu s vodou na zahradě, přežil
jo, bazary jsou jich plné
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Siemens davno kupil Benq a nasledne zrusil.
Alcatel uz je cinsky TCL.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

I see
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Karibu
Příspěvky: 14
Registrován: 12 led 2016, 01:00
Bydliště: Hodonín

#12 Příspěvek od Karibu »

Já nechci hlavně nic drahého. Mobil používám málo a kdyby se mi nepokazil tlačítkový, co mám, tak bych o novém asi neuvažoval. Takže chci hlavně něco levnějšího, cca do 6 000 Kč. Mně se docela to HTC líbí, ale v obchodech moc není, tak nevím, zda je dobré si ho koupit. Ještě uvažuji o Sony Xperia XA1. Ty další od Sony už jsou drahé.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od Michal22 »

Se Sony mám hodně rozporuplých zkušeností (ještě z dob, kdy jsem mobily opravoval denně)- připadlo mi, že na jednu stranu měly tyhle founy dobré vybavení (foto, kryty, ovládání), ale zabily to ve fabrice detaily jako konektory, tlačítka, čtečky apod.
Osobně bych do Sony nešel.
Ale upozorňuji, že se mobilům už třetí rok věnuji čím dál míň.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Pokud můžeš až do 6 tKč, tak zvaž i to Xiaomi. Klepnutím to zvětšíš.
Přílohy
vyber1.jpg

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#15 Příspěvek od passion »

Zober niečo od Samsungu. V súčastnosti im to ide celkom OK. Doplatil by som liter a zobral napr. A5 2017. Celkom podarený fón.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“