CB vysílačky - zákaz v Německu.

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#16 Příspěvek od MiraSt »

Mira Fryčovice je moje volačka a mám to přes 25 let. Pořád připojené, ale anténa s držákem se válí na půdě. Tříprvková pětiosmina a spojení daleko široko. I moji tchýni jsem to dal na autoprutovku na oplechování střechy a letělo to jako hrom. A o Š 120 a anténě na zadním víku ani nemluvím. Pak přišla magnetka na Renolta a pak.... přišly mobily. Staničky Formel jedna 2x, CB 407 a Rally. I v práci mám doteď prutovku na střeše.
Přílohy
Fotografie-0621.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#17 Příspěvek od Sandal »

Jednou jsem v noci poslouchal na CB (AM) taxikáře, kteří byly prokazatelně(umím trochu rusky) z Moskvy. Ten musel zřejmě přitápět a pochopitelně v tom velkou roli sehrála ionosféra.

Když oni si lidi pletou vysílačky s mobilem. Vysílačka, to je zařízení, který není pro každeho. Vysílání, to je tak trochu dobrodružství a k tomu patří třeba vylízt nebo vyjet na kopec a znát terén, sledovat počasí, sluneční aktivitu...
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#18 Příspěvek od vrky »

Tak dvacet let zpátky pamatuju taxikářku z Moskvy. Ta musela topit, no samozřejmě záleželo na počasí.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#19 Příspěvek od MiraSt »

Ani né. Prý podle sluneční aktivity. Dali poslouchat i italové.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#20 Příspěvek od jirkati »

Když byly kdysi dobré podmínky, tak jsme jezdili v noci s kolegy z CB kroužku na Ještěd poslouchat dálkový příjem. Párkrát byla slyšet i taxi z USA z Floridy a z New Yorku. Dokonce někteří zareagovali na "zaťukání" se 100 W výkonu do dipólu a nevěřili, že by je volala jakási Evropa.
Kde jsou ty časy. Občas nadráždím svého ROADSTERa a projedu párkrát kanály. Mrtvo, prázdno. Asi shodím dipól ze závěsu a CB odepíšu stejně, jako jsem odepsal APRS.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#21 Příspěvek od Sandal »

Hmm, to jsem udělal taky a při demontáži mi z toho nebylo zrovna nejlíp, tak jsem to zase dal zpátky. Prostě to někdo odmontuje, až natáhnu brka, nebo to shodí vítr :?
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#22 Příspěvek od doktor365 »

http://cbrsk.euweb.cz/Vyzva.htm
Pár ročníků mám doma vždy jsem čekal na nové číslo. Mobily nebyly to byly časy.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

vrky píše:Tak dvacet let zpátky pamatuju taxikářku z Moskvy.
V létě 1994 jeden večer jsme si pokecali s rusákem z Voroněže. To je asi tak jako do Moskvy, jen jižněji. A bylo nás víc co si pokecali, jelo to asi 2 hodiny. Já to měl za 59 na 4W Danitě s půlkou bez topení.
Tyhle mimořádný vrstvy jsou zvláštní. Pamatuju za mlada na 1. kanálu na TV Athos, že Petřín (nebo jestli už to byl Cukrák) spolehlivě přetlačilo Španělsko. Ale i později v 80-tých letech se do 6 kanálu na Krásnu občas parádně nabourali Rakušáci.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#24 Příspěvek od vrky »

Jo Jarda Dykovka Hradec Králové a jeho ranní zprávy.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#25 Příspěvek od ok1hga »

Široká definice platí na cokoli, i na vysílačky nebo kamery

Zakázáno je pouze držení přístroje v ruce,
tedy třeba i kamery nebo vysílačky . . .

je to o slovíčkaření,
pokud je ale cíbíčko přišroubované pod stropem kabiny kamionu, z nějakého držáku visí mikrofon a řidič ho jen zapíná (mačká PTT) řekl bych že zákon dodržuje, v ruce nic nedrží, pouze ovládá . . .

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#26 Příspěvek od MiraSt »

vrky píše:Jo Jarda Dykovka Hradec Králové a jeho ranní zprávy.
Nebo "Franta hokej frýdek" a jeho nedělní Cestička okolo Frýdku...... Tam se začlo přesně v osm večer znělkou známé písničky "Okolo frýdku cestička" a končilo se až nebyl nikdo kdo se "brejknul" aby ještě pokecal. Kanál dvacet týden co týden. A "Lumír místek" naváděl po revoluci v okolí Frýdku-Místku na kanále deset kamióny.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#27 Příspěvek od MiraSt »

Tak jsem po osmi létech opět vztyčil anténu a tady na Frydecko-Místecku není moc ticho. Ch20 čaj o páté... 29, 30.. :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#28 Příspěvek od mi-ro »

Nj tak co dělat v době stanného práva? Vysílat snad ještě nezakázali. Možná to brzy zdaní. Že bych taky zkusil zalovit ve vodách CB? Rádio by bylo ale nějakou rychlou, lacinou anténu. Nápad-návod?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

Mám asi ještě na střeše verandy naležato pohozenou "půlku". Jestli ji teda nátěrka vloni nevyhodil. Akorát má přeříznutý oba třmeny držáku a když jsem ji viděl naposled tak byla dole u prodlužovačky dost ohnilá. Chceš ji?
Zkoušel jsem někdy v září Danitu a magnetku pláclou na střeše auta na letišti v Zábědově a naprosto mrtvo z dálnice ani ťuk. Ale s OR27 na k19 jela, takže Danita je funkční.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#30 Příspěvek od mi-ro »

Nebo že by jsme udělali "dálkové" spojení? :D Hele, 10CH na cestách umírá. Co jezdím HavlBrod-Jihlava EXIT 112 a dál Brno, někdy se nedočkám ani odpovědi na výzvu. Kluci v těch novejch kamionech CB nemají-ani nemůžou a tak jedou ZELLO nebo mobil. Občas zaslechnu na scaneru co umí i 27MHz projíždějící kamiony městem jak láteří, že neví kudy kam. Vždyť víš, Nepolisy, Králíky, všechno bylo zavřený.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“