Tajemný kabel

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Hubert_79 »

Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Crifodo píše:
ZdenekHQ píše:Teoreticky by ani GND nebylo potřeba, USB je symetrická linka, jenže by se museli dohodnout, kdo bude master a kdo slave
Jak je to s gnd u symetrického RS485? viděl jsem linku, kde byly propojeny jen A a B, přes co se uzavírala referenční zem, radši si nepředstavovat
No bohužel to končí tak, že se propojí raději i GND kvůli vyrovnání potenciálů. Dělal jsem desky, kde byla RS-485 komplet galvanicky oddělená, tam to bylo jedno a stačil zvonkovej drát, ale je to drahý.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Zas takova racha za galvanicke oddeleni RS485 to neni. Delal jsem to nedavno, galvanicky oddeleny radic RS485, full duplex, 25Mbps, 6kV stal kolem 3stovek. Nebylo k tomu uz potreba krome par kondiku vubec nic, ani trafko natoz galvanicky oddeleny zdroj pro napajeni "sekundarni" strany. Vsechno bylo v tom obvodu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

To odpovídá. Katovači kostů a zmenšovači prostoru by Tě za to utloukli propiskama... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Njn, ja to delal jen pro sebe v kusovce a za usetrene 3 kila mi ty potencionalni a tezko detekovatelne problemy rozhodne nestaly :-)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Dneska mi dorazil z Ciny anemometr a je tam pouzit presne takovy A-A kabel. (jen s jednou koncovkou ma kazde strane). Jake pohnutky vedly cinske soudruhy k takovemu reseni opravdu netusim.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#22 Příspěvek od pocitujlasku »

rnbw píše:Niektore smejdove externe disky skutocne maju na sebe USB A konektor. Tento kabel je od takeho smejdu.
A mne takyto smejd uz fici cez 10 rokov, je tam este pata konektor a na usb je pouzity kabel, kde su na oboch koncoch klasicke velke konektory.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Ked si raz popleties kable a odpalis napr. notebook, tak to rozmlatis kladivom.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Thales »

rnbw píše:Niektore smejdove externe disky skutocne maju na sebe USB A konektor. Tento kabel je od takeho smejdu.
Festovní kabel s konektorem, který jen tak snadno nevylomíš nepovažuju za šmejd. Za šmejdské považuju myšlení člověka, který zcela nesmyslně strčí cokoliv kamkoliv jen proto, že to tam pasuje aniž by předtím zapnul mozek.


EKKAR píše:Jednodušší je přitom použít USB hubík s externím napájením, kterej nemá kontrolu odběru na jednotlivejch portech
Mno jo, ale když třeba jedeš jen na akumulátor a není odkud jinud napájet, pak je ti HUB na houby. Také nemám rád bordel v kabelech, takže pokud to není nezbytně nutné tak HUBy nepoužívám. Notebook + hub = peklo na stole. Jenže na stole je třeba pracovat a ne si hrát s kabelovým bordelem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

USB konektory boli vymyslene tak, aby sa to dalo zapojit len spravne. A nejaky cinsky nechapavy idiot to cele znicil.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Thales »

To by ses divil na kolika přístrojích je konektor typu A nebo B a vůbec to není čínské provenience. Pokud někdo není blbej tak s tím žádné problémy nejsou.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#27 Příspěvek od weed_smoker »

Asi to je od nějakýho šmejdu,co potřebuje víc proudu,než dá 1 port,v jednom tom konektoru nebudou dráty -D a +D(zelenej s bílym),ale jenom ty napájecí.USB kabely A-A existovaly,ale jen M-F.Kabel M-M by existovat neměl,to je jako prodlužovák vidlice/vidlice u 230V 8O
forbidden píše: FireWire myslím napájení ani nemá.

Jsou tam dráty VDD a GND,ale jakej to dá proud,to nevim.Datový páry jsou u 1394 dva(červená/zelená a modrá/oranžová),GND je černej a VDD bílej.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Pri firewire ma napajanie len velky 6-pinovy konektor, ktory sa vyskytuje na desktopoch. Maly 4-pinovy (na notebookoch) napajanie nema.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#29 Příspěvek od Ruprecht »

to je jako prodlužovák vidlice/vidlice u 230V
a jak jinak jednoduše připojíš elektrocentrálu do baráku při výpadku sítě? :D :D :D
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“