Záloha dat

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Je to hezké, když je to automatické až na to, že sám potom nevíš, kde co máš. :wink:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#17 Příspěvek od kejki »

V Acronisu zálohuji jednou týdně, prostě vše překlopí na druhý disk. A vím, že to mám na běžném místě a drhém disku ve složce Zálohy. Nic tak ceného, abych to posílal na cloud nemám.

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#18 Příspěvek od jirys »

p32 píše:Je to hezké, když je to automatické až na to, že sám potom nevíš, kde co máš. :wink:
Jakto že nebudu vědět ? Myslel jsem to tak že co je na Céčku ve složkách to samé by mělo být na záložním disku .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

Jo, je to tak. Navic plna zaloha se dela jen obcas. Ty ostatni jsou prirustkove, kdy se zalohuji jen zmeny od posledni zalohy. Pak to tolik nebobtna a muze se zalohovat casteji. Uzivatel to ale nepozna, z jeho pohledu to vypda jako v puvodnim umisteni.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#20 Příspěvek od serviceman »

Uživatel chce zálohovat jenom data, nikoliv systém.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#21 Příspěvek od jirys »

serviceman píše:Uživatel chce zálohovat jenom data, nikoliv systém.
přesně tak

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

V tom neni zadny rozdil. Naklikam si do ulohy zalohovat kazdou nedeli vybrane slozky na jiny disk, kazdou desatou zalohu udelat plnou. Zalohy starsi nez rok se premazou. A o vic se nestaram. Jen jednou za cas podle nalady zkopcim zalohy na externi disk, je to vzdy jen jeden soubor.
Naposledy upravil(a) termit256 dne 17 led 2021, 17:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#23 Příspěvek od jirys »

Ale ještě nevím jak to zálohovat ...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

Co nevis, vzdyt je o tom cele vlakno.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

jirys píše:
p32 píše:Je to hezké, když je to automatické až na to, že sám potom nevíš, kde co máš. :wink:
Jakto že nebudu vědět ? Myslel jsem to tak že co je na Céčku ve složkách to samé by mělo být na záložním disku .
No a to je právě teď tvoje odpověď na to. Nevíš čím, ale víš co? Pokud bys to dělal Acronisem, tak tam dáš volbu jen pro změny a máš to. :wink:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#26 Příspěvek od kejki »

Buď zálohuješ jen data, nebo je možné tvořit kopii celého systému.
zelená příšera o tom má povídání.
Když brácha likvidoval disky tempem jeden ročně, přešli jsme na zálohování celého systémového disku. Když mi potom nějaký účetní systém používající úplně zastaralou bázi zlikvidoval instalaci profiprogramu pro obsluhu strojů (který ji obsahoval také), tak jsem ocenil, že stačilo udělat krok tři dny zpátky. Netýkalo se to výrobních, která už ukládám jinde, ale systémového disku.
A jestli to dělá rozdílovou zálohu, nebo všechno - mám počítač z 2008 a to klonování běží na pozadí a nebrzdí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od termit256 »

Rozdilova zaloha se nedela proto, ze brzdi nebo nebrzdi historicke pocitace, ale proto, ze vysledek zabira jen zlomek mista.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#28 Příspěvek od Yarda1 »

Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
trubka
Příspěvky: 94
Registrován: 29 kvě 2006, 02:00
Bydliště: na západ od Plzně

#29 Příspěvek od trubka »

Cobian Backup

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#30 Příspěvek od Brozicek »

Náhodou jsem si všiml tohoto vlákna a jen jako námět se zkusím podělit o můj léty prověřený postup.
K zálohování dat používám již od roku 2006 jednoduchý program "Porovnávač.exe". Funguje stále stejně od XP až po současné W10. Lze ho ještě stáhnnout třeba zde:
https://www.instaluj.cz/porovnavac

Program dokáže porovnat podle data vytvoření datové soubory ve zvolené složce s jinou zadanou složkou (včetně vnořených posložek), a nabídne zkopírování nebo výmaz souborů, u kterých se liší datum vytvoření. Pokud vytvořím novou podložku a v ní uložím nějaký soubor, Porovnávač vytvoří také novou složku v srovnávaném adresáři a ten soubor tam zkopíruje. Nebo jen přepíše změněný soubor v srovnávaném adresáři. Postup přepisu nebo výmazu souborů může uživatel kontrolovat, protože vidí jaké změny Porovnávcač našel.
Používám jen neregistrovanou verzi. Porovnávám adresáře na HDD v jednom PC nebo adresáře na disku v PC a na USB HDD.

Program má pro svou jednoduchost některá omezení. Ale lze pochopit jak se s těmi omezeními vyrovnat. Nebudu tady rozepisovat detaily, chce to zkusit a naučit se s tím pracovat.
Přílohy
Porovnávač.jpg

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“