Láhve na PB a vše kolem toho

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#16 Příspěvek od Sandal »

K PB lahvím 10 a 33kg se má dávat redukčák. Je to napsaný v návodu k hořákům. Proč to nevím. Tlak v malý lahvi je sejný jako v tý největší.

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#17 Příspěvek od Radimosso »

rezis píše:O jakém potřebném regulátoru se tady bavíte? Nač regulátor?
Upřímně taky nevím proč na plamenomet s ventilem je třeba regulátor....

Chápu to u sporáku , tam by ten plamen asi nadělal škody .....

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#18 Příspěvek od rezis »

Asi jsem vždy měl plamenomet starší doby výroby - nikdy jsem tam redučák neměl, a kolikrát jak je zde psáno jsem naopak láhev ještě dráždil plamenem.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#19 Příspěvek od MiraSt »

Tak já se tady poptám jak to vlastně je. Já měním jenom 2kg flašku a to buď na pumpě nebo ve stavebninách a ještě se mi nestalo aby se někdo díval na platnost tlakové zkoušky.
Když koupit tak kde? V plynárnách? Jinak ti, kteří mají jakoukoliv velikost doma, mají problém se ji zbavit. Ani sběrné suroviny to nechtějí jenom prý provrtanou nebo rozřezanou. Nebo máte jinou zkušenoost? Za totáče to měl doma kdekdo. A jak se jich zbavili při plynofikaci?
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#20 Příspěvek od tiktak1953 »

Teraz co opravujem ipu s velkov PB flaskou,tak je problem zatvorit plyn ked skoncim,taky zly je na nej ventil!!Tiez je problem aby horak nekolisal svojvolne za posraty ventil.Tiez robim bez tlakoveho regulatora.Bal som sa ale , ci sa mi nechyti plyn v gatiach parkrat, co som sa najedol hrozna!Ludia,opravovat praskliny,poskodenu ipu,lepit new ipu treba vediet dobre urobit ,inac je to zbytocna robota.U nas na kulturaku,skolke po sfusovanej robote museli davat dalsiu vrstvu za desiatky ticis korun.Problem je najst aj miesto ked je popraskana ipa na viacerych miestach , ked zateka!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#21 Příspěvek od Sandal »

Zbavit se ji normálně nejde, ledaže ji normálně vyměnit za plnou a na bazoši za levno prodat. 2kg lahve jsou ve vlastnictví osoby která je zakoupila a 10kg a 33 kg jsou zálohovaný ale bez dokladu o zaplacení zálohy ti ji nikde nevezmou. Zase platí: Naplnit a prodat plnou a tim se ji zbavíš nadobro a kupující, ať si s ní pak dělá co chce. Nebo na prasáka ji postavit někam k popelnicím a lahev zmizí na to tata.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#22 Příspěvek od MiraSt »

Tak platí to druhé. Někam ji postavit a společnost se už postará. Jinak nevím kdo by si to v dnešní době koupil.
Ještě k těm ipovým střechám a obecně rovným. Znám takový vtip, že "Rovné střechy se dělí na dva druhy. Jedny tečou hned a druhé do desíti let." Jinak s vrstvama ipy roste zátěž a teď aby moc nezasněžilo.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#23 Příspěvek od Olchor »

Sandal: LPG je Liq. Petroleum Gas, nikoli Propan. Tedy PB.
https://cs.wikipedia.org/wiki/LPG

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#24 Příspěvek od Sandal »

Aha, myslel jsem že LPG je jen propan. Omlouvám se :oops:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Kámoš obytňákovej cestovatel chodí kupovat propan v klasika 10kg PB lahvích do Siadu. Prý to má větší výhřevnost a v zimě při mrazu v kastlíku pod autem nezamrzá. Ale je o něco dražší.
Zkusil jsem si od něj půjčit flašku se zbytkem a autogén propan/kyslík s tím jede znatelně líp než na směs propan s butanem. U mě se to pozná dost, používám na tvrdý pájení stříbrem a mosazí acetylénovej hořák (origo PB hořák je moc drahej a na Aukru či bazoši ho nemaj :wink: ) a ten je na PB mnohem víc citlivej na seřízení plamene.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

PS :pás , který byl dříve vyráběn s názvem YPA , již neexistuje .
No a tečou střechy , které dělá neumětel a ten , který neví , co na střechu patří .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Taky jsem si byl v SIADu HK pro propan . Co mne vzalo bylo to , že flašky NEJSOU s žádným popisem . Prostě z jedný ohrádky mi dal kus a bylo .

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#28 Příspěvek od Brozicek »

Před mnoha a mnoha roky (tak asi 1978) jsem byl ma dovolené u Balatonu v Maďarku. Bylo tam plno cizinců a každý měl bombu používanou ve své zemi, i různých barev.
Asi 1x týdně přijela do kempingu cisterna s plynem a zastavila na bezpečném místě dále od stanů. Obsluha ty bomby na místě plnila, žádné vyměňování prázdné za plnou. Bombu od majitele postavila obsluha na váhu a plnila do jmenovité váhy obsahu. Pro různé závity na bombě měli asi redukce.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

Však jo , po předání moci lumpům jsem jezdil pár metrů k pumpě v obci , kde mi ji naplnili . Pro naplnění propanem jsem jezdil do Týniště , nedaleko smuteční síně , a tam mi ji na počkání také naplnil . Měl tam dva zásobníky . V jednom PB a v druhém propan . Kde ty časy jsou . Když jsem byl v Rakousku , tak tam měl propanovku v obytňáku a byla blízce rozměrům 10l CO2 hasičáku .

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#30 Příspěvek od sinclair »

Občas jsem na IPA střechách viděl ošklivé boule.
Šlápnout na to, třeba v zimě na zmrzlý, tak je to určitě protržený.
Na místním kulturním domě byly takový cecky na pár místech taky, ale tam byly křížem krážem dlaždice.
Ty boule vznikají proč a jak se to potom opravuje?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“