3D tlac plastov na stary notebook?

3D tiskárny

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Habesan »

Je na těch plastech napsáno, jestli jsou z ABS nebo z polykarbonátu(PC) ???
Je to ten DTK FortisPro TOP-5A (viz.: t=5420) ?

Možná by bylo jednodušší zkusit použít nějaký klasičtější modelářský postup.
Například přes ty plasty nalepit několik vrstev proužků papíru namočených do lepidla, které neoddělitelně splyne se základním materiálem.
Pro ABS by to mohl být kousek ABS rozměklý v acetonu. (Snadno sehnatelné jsou lišty, se kterými se ohraňuje laminovaná dřevotříska.)
Osvědčilo se mi, že když použiju zcela nový materiál, tak je ve výsledku pevnější než zkřehlý původní díl.

A pak by ještě následovalo to přebroušení a lakování.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Ano, je to on. Od tej upravy zdroja uz tranzistor neodisiel. Obcas dobijem bateriu, stale je dobra.
Aj nedavno som ho mal zapnuty. Zase bola vybita CR2032, takze to blblo - po vymene zase funguje. Nasiel som na disku nejake MP3, co si pamatam zo skoly a roky som ich nepocul. Stary Linux a Windows 98.

V namahanych miestach - okolo pantov LCD - nepomoze ziadna oprava. Aj keby to nejakym zazrakom drzalo, ulomi sa to vedla.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Když mě začaly praskat plasty na přechodu pantů do víka noťasu AT-Comp, tak jsem ustřihl 3 cm širokej pás laminátu 0,4 mm koupenýho kdysi dávno v UMA Semtín. Namatlal jsem ho zespoda středním vteřiňákem a přelepil víko po celý šířce. Používal jsem noťas potom ještě další 3 roky a praskliny dál nepokračovaly a víko drželo dokud se neodvařila grafika. Aní to nebylo na šedým víku tak moc hnusný.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „3D tisk“