Nikon D3500

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Hubert_79 píše:Takže tvrdit "budeš potřebovat to, či ono" bez znalosti dotyčného a jeho potřeb je poněkud ... mimo.
Ale není. Proto jsem taky psal (pokud jsi to četl), aby si budoucího majitele otestoval otázkami, k čemu to je atd. Pokud mu to nic neříká, tak je zrcadlovka naprostý nesmysl a stačí mu kvalitní kompakt. Tento foťák se prodává s objektivem, který by si nikdo zvlášť nekupoval. Každý by chtěl klasiku, který má větší světlost a tím i celkově lepší možnosti v optice atd. a zbytek by si přikoupil podle svých zvyků, co by fotil. Na normální focení nikdo nepotřebuje zoomování, protože fotí jen to, co vidí kolem sebe a výřezy na počítači při tom udělají své. Při větších nárocích jsou v tašce většinou dvě zrcadlovky s různými objektivy, s dalšími dvěmi objektivy pro blbiny podle přání a na boku jeden kompakt.
Takže vyjadřování k problému bez znalosti dotyčného se nekoná, jen jsi to asi přehlédl. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Chce zrcadlovku, tak asi ví na co a proč. Další kecy jsou jaksi bezpředmětný.
Pokud bude chtít další skla, tak si je snad už sežene a nebo řekne sám. Bude mu 23 a připadá mi z jeho celkovýho chování, že už nějaký rozumný představy o životě má.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Takže to je jasné. :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Hubert_79 »

Chce zrcadlovku, kup mu ji.
A doporučovat kompakt? Mno, i když se ty displeje hodně zlepšily, tak s tím fotit na slunci je pěkný opruz, páč když svítí slunce na displej, tak bývá vidět úplný prd.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Hele nepřekrucuj zase. Když by nechtěl zrcadlovku, tak kompakt. Chce zrcadlovku, tak co zase řešíš? Vlastnosti kompaktu zná každý a zrovna dneska sluníčko nebylo od rána.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hubert_79 »

Já jsem ale vůbec nereagoval na tebe, tak se hned neposer. A že dnes nesvítilo je argument jak stehno :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#22 Příspěvek od SMITH »


:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše: i když se ty displeje hodně zlepšily, tak s tím fotit na slunci je pěkný opruz, páč když svítí slunce na displej, tak bývá vidět úplný prd.
Jako že některý kompakty nemaj vyskakovací hledáček, ke kterýmu když dáš voko, tak umře displej? Měl jsem nedávno půjčenej Soňáckej RX100/4 a ten to měl.
Ale to jsme trochu mimo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Hubert_79 »

SMITH píše: Aj tak bude musieť 98 % fotiek upravovať v editore na PC ...
Pokud fotíš do RAW, tak to není 98%, ale 100%... Už jen korekce WB, korekce objektivu a chromatické aberace...
Hledáček - ne každý kompakt to má a i když má třeba EVF, tak zkrátka pohled přes objektiv a zrcadlo není překonaný.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#25 Příspěvek od SMITH »

Kedysi mali všetky kompakty aj optický h¾adáèik , dnes už nemá žiadný . (Ono aj tých kompaktov už vela ani nie je ( Nikon vyrába 7 druhov , úspeène ich vytlaèili mobily) .
Jedine vyššie rady majú elektronický , a je zväèša za príplatok ako príslušenstvo ...

EDIT: Ten SONY RX100 ho má , len cena je ...
Naposledy upravil(a) SMITH dne 27 říj 2020, 16:23, celkem upraveno 1 x.
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#26 Příspěvek od SMITH »

Jasné , skôr som chcel poveda￾ , že žiadna fotka sa dnes nepublikuje tak ako je odfotená . Vždy sa s òou robia viac menej rozlièné úpravy a vylepšenia , že niekedy sa diametrálne odlišujú od fotografovanej scény . ( nemyslel som len prostý prevod ... )
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Hubert_79 »

No tak to každopádně. Na úpravu je asi nejlepší Adobe Lightroom. Zaplatitelný a celkem mocný nástroj.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#28 Příspěvek od SMITH »

A to ma nikdy nebavilo , sedie￾ hodiny pri PC . Tak som svojho Nikona D90 odložil a vy￾ahujem ho len keï kolega potrebuje spravi￾ nejaké makro nálezov s detektorom ... ( Na to mám Tamrona SP90 )

EDIT : Používal som Zoner
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

To SMITH: stále tomu asi nechceš rozumět. Já myslel to, že jsi to přehnal, že jsi vlastnosti dvou objektivů spojil do jednoho. Samozřejmě, že se dá koupit dělo za velké peníze, ale o tom zde nebyla řeč, takže jsi to asi zbytečně hledal. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Hubert_79 píše:Já jsem ale vůbec nereagoval na tebe, tak se hned neposer. A že dnes nesvítilo je argument jak stehno :lol:
Ale fakt nesvítilo a to není argument, to je prostě jen fakt. Argument z toho děláš ty. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“