Nikon D3500

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Nikon D3500

#1 Příspěvek od Celeron »

Synovec si poručil k Vánocům nějakej lepší foťák na turistiku. Mám možnost koupit za 9,5K dva něsíce starýho Nikona D3500.
Vím o tom ale lautr kulový a tak prosím o vyjádření expertů zda je to parametrama na slušný úrovni jak vlastní foťák, tak objektiv.
https://digitalni-fotoaparaty.heureka.c ... e/#section
Jde mi o to, zda mě pochválí, nebo prokleje. :) Vím že existuje třeba řada 5000 ale to už je cenově trochu mimo.
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Je to takový normálný obyčejný, ale spolehlivý foťák. Podíval bych se na ceny objektivů, protože aspoň dva by si později určitě koupil, pokud chce toho fotit víc. Tato malá zoomka, co tam je, tak má světelnost 1:35 a časem bude chtít nějaký teleobjektiv a něco i s větší světelností kolem 1:1,8 atd. Takže toto by chtělo s ním prodiskutovat, např. ať ti vysvětlí, na co to takové foťáky mají a podle toho poznáš i jeho zájem o takový typ foťáku.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#3 Příspěvek od samec »

Ľudia sa lakomia na veľké zrkadlovky a potom zistia, že sú príliš veľké, ťažké a drahé, aby sa s nimi niekam ťahali na čunder.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#4 Příspěvek od SMITH »

Tak , tak . Na turistiku zrkadlovku nie. Treba sa ho nenápadne spýta￾ èi to chce len na turistiku . Potom by som pozrel nieèo menšie a trocha odolnejšie .
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#5 Příspěvek od SMITH »


:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak zrovna řada 3x00 od Nikonu není nic velkého a těžkého, stejně jako ten objektiv co u toho je. Je to 18-55mm (35EQ 27-82), což pro začátek úplně v klidu stačí. Když ho to chytne, za pár šupů koupí 55-200 (což je taky sám plast) a to se mu v batohu ztratí.
Jo - ještě nechápu, co máte všichni s těmi teleobjektivy... Ve finále se to využije na 2% snímků, protože se to pořádně neudrží z ruky a furt vekslovat skla je taky opruz.
Zrcadlovka (a zrovna Nikon) je dobrá volba, poněvadž velký čip (ne nějaký pidi čipíček co šumí už při ISO 800), mnoho příslušenství, a snadná cesta "výš". Na bajonet Nikon se sežene dost lepších a zaplatitelných objektivů, jak přímo od Nikonu, tak i od dalších. Třeba takový Nikkor 18-105mm se koupí do 5 tisíc; starší. Těch se právě zbavují lidi, co si koupili set a nahrazují to lepším sklem. To samé nějaká padesátka se světelností 1:1,8 (což je na APS-C spíš portrétní sklo s 35EQ 75mm) stojí starší tři litry. A jak známo, na kvalitě skla především záleží...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Huberte, taky ty Nikoňácký objektivy jsou v případě natáčení videa prý jako jedny z mála naprosto tichý při ostření a zoomování. Je to pravda?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Hele, nevím. Video netočím. Ale objektivy AF-P (což bude ten "seťák") jsou nově konstruované právě s ohledem na natáčení videa.
Zoomování je čistě mechanické, tj. převodem od kroužku na objektivu.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

SMITH píše:
p32 píše:časem bude chtít nějaký teleobjektiv a něco i s větší světelností kolem 1:1,8 atd. .
teleobjektív s svetlosťou 1:1,8 bude stáť 5 násobok ceny zrkadlovky ...
A i kdyby, tak co? To jsi už ale přehnal stejně jako ta omezení od zítřka s koronavirem.
Já nepsal to, co jsi tam předložil ty. Já napsal, že časem bude chtít nějaký teleobjektiv (pořádný) a taky, že bude chtít normální objektiv s co největší světelností. Takže 2 objektivy. Mě kdysi (dávno) stál teleobjektiv asi 15 tisíc, normální kolem 5 tisíc a pro makro to ani nebudu psát atd.

Celerone, jo jsou velmi tiché. Ale pokud to budeš chtít potvrzené na stopro, tak až půjdu za vnukem (6 let), tak se ho zeptám. Dostal jeden na hraní (fotí doma všechny blbiny) a je s tím důležitej před bráchou (4 roky) víc jak Prymula na Vyšehradě. :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Jak můžeš vědět, že někdo bude chtít objektiv s větší světelností? Většině lidí, i těm, co fotí zrcadlovkou, je toto jedno a není to "kruciální" parametr.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Četl jsem recenzi že objektiv má naprosto tichý pidikrokáče. Ale nemám páru za co tahají. To jako že jsou přímo v objektivu? Jak je pak ta hora drátů připojená do těla? Nikdá jsem neměl Nikona v ruce. Poslední moje zrcalo byla Praktica MTL5 a to už je 35 let a fotil jsem s ní naposled před 20 lety.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Hubert_79 »

Objektiv má u bajonetu kontakty a na fotoaparátu taky. Mají to v současnosti všechny bajonety (Canon, Sony...), liší se to jen provedením a umístěním.
A ano, motory pro ostření jsou umístěny uvnitř objektivu, avšak nebývalo tomu tak vždy. V současnosti je tomu tak u téměř všech objektivů všech výrobců.

Obrázek
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Hubert_79 píše:Jak můžeš vědět, že někdo bude chtít objektiv s větší světelností? Většině lidí, i těm, co fotí zrcadlovkou, je toto jedno a není to "kruciální" parametr.
Protože proto. Když už někdo bude chtít foťák s výměnným objektivem, tak by musel být blbej, aby nevyužil jeho možností. Zkus si o tom (vlastnosti světelností objektivů) něco pročíst, protože to bys mohl tvrdit, že zrovna tak nikdo nebude chtít pořádnej zoom atd. Jsou prostě lidi, kteří jsou ochotni dát jen za tělo foťáku 40-50 tisíc a o ceně objektivů se ani nebaví. No a někdo to v klidu během pár let prochlastá či prokouří.
Nic osobního, ale připadá mi to stejné jako názor souseda na zahrádce, který tvrdí, že je blbost pěstovat brambory, okurky, cukety, dýně apod. když si je může koupit. A chodí po tom svém místečku se sekačkou jak víte kdo. :wink:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

Neboj se, o světelnosti a podobných pojmech vím dost. A i zde platí, že "tisíc lidí, tisíc chutí". Jsou lidé, kteří fotí x let a nepoužijí sklo delší než třeba 100mm apod. Nebo naopak. Takže tvrdit "budeš potřebovat to, či ono" bez znalosti dotyčného a jeho potřeb je poněkud ... mimo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#15 Příspěvek od samec »

Napríklad taký Lumix LX10, je parametrami porovnateľný s hocktorou zrkadlovkou vo svojej cenovej kategórií, ale na rozdiel od zrkadlovky sa pohodlne zemstí do vrecka a dá sa s ním ísť aj vonku na pivo.

A nechcel on radšej GoPro?
Objektívy, svetelnosti, ISO... to je pre profesionálmych fotografov, čo fotia krajinky do reklamných katalógov. Mladí chcú skôr vodotesný, so 4K videom a možnosťou streamovania rovno na YouTube. Samozrejme čo najväčšia pamäťová karta a výdrž baterie. A k tomu nejaký univerzálny magic držiak. Alebo rovno dron.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“