Je to ten němec nebo né

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#16 Příspěvek od sinclair »

Nechals je v obchodě, to je jasný.
Jestli nejsou zmetci, tak si budou pamatovat, kdo takhle drahý cinche kupoval a jak vypadal. Hlavně když zjistil, kolik stojí :D :D
Na HDMI určitě Neutrik či Rean ve zlatě, nejmíň osm pětek za kus, ne? :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

To mně se zatím ještě ty návštěvy onoho zatracenýho Germána vyhejbají, ale jak jsem zjistil, mám doma trpaslíky. Jak jinak si mám vysvětlit, že se mi čas od času ztratí tuhle špičatá preparační pinzeta, kterou já používám na SMD (a nejen na ně) nebo že se mi zdejchne malej prodlouženej filipes PH0,5 - a obojí se po několika hodinách až desítkách hodin zase záhadně objeví, většinou položený tam, kam bych to já sám nikdy nepoložil, protože by mi to prostě překáželo v práci (například šroubovák na klábosnici počítače) - a ještě ke všemu ten návrat do mý sféry vlivu se odehraje vždycky když nejsem na dohled. Ale už se mi podařilo vyčenichat, že minimálně jeden ten trpajzlík moji pracovní pinzetu používá na vyškubávání tmavejch chloupků z xichtíku mojí drahý polovice před zrcadlem v předsíni a dalšímu z těch mizerů se Philips "nula-pětka" velice hodí na kuchání NTB našeho synátora ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , to jsem nesl ten usměrňovač alternátoru do dílny . Cestou na chodbě jsem slyšel , že vodárna jede naprázdno . Tak jsem vlezl do strojovny a utáhl brejle na čerpadle a natáhl vodu . No a pokračoval jsem potom s jinou prací . Po několika hodinách jsem se za tmy chtěl věnovat tomu usměrňovači . Ale zaboha jsem si nemohl vzpomenout , kde jsem ho nechal . Několikrát jsem prošel cestu do dílny , zastavil se na všech stanovištích . Tak jsem to vzdal . Druhý den za světla jsem procházel vše znovu . Už jsem to vzdal . No a zašel jsem na kontrolu čerpadla a náhodně jsem nahlédl z jiného úhlu . A už jsem ho viděl . Prostě jsem ho úspěšně položením zamaskoval . Foto přikládám , kvalitnější nemám .
Přílohy
strojovna.jpg

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#19 Příspěvek od MiraSt »

Já taky přidám příhodu, ale trochu jinou. Já má zase problém, že nevím kde co schovám. A pak to najdu když hledám úplně něco jiného. Tak například v jiném vláknu někdo poptával žhavící trafo do TV Akvarel. Nastopro vím, že ho mám, ale kde? Pak jsem šel hledat do skříně tlumivku malého výkonu a... našel jsem žhavící trafo. Zato tlumivku nikoliv :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Hubert_79 »

Až si objednáš a zaplatíš ty nové, tak ty staré najdeš. To je zákonitost. Stejně jako to, že když něco vyhodíš, tak za týden z toho něco budeš potřebovat. Něco, co se nedá sehnat.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
jade
Příspěvky: 962
Registrován: 28 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od jade »

Horší jsou případy, kdy ztracený předmět člověk už nikdy nenajde.
Takhle jsem uklidil settopbox, jelikož nám přišel od kyslíka nový, no a po čase jsem zjistil, že služba umožňuje připojit set-top-boxy rovnou dva.
Tak jsem se dal do hledání starého, věděl jsem, že jsem si ho uložil tak, aby byl po ruce.
Prohledal jsem úplně všechno, i nejnepravděpodobnější místa (za ledničkou, pod kredencem...),
Nakonec jsem od něj našel na půdě zdroj a scart kabel, tož vše. Domácí výslechy také světlo do záhady nevnesly, ostatně nepředpokládám, že by se někomu hodil settopbox bez zdroje.
A že to nebyl žádný drobeček, byl to takový ten stříbrný s displejem od kyslíka, myslím, že první, co dodávali.
Možná se tiše chichotá někde v temném koutě, nebo... ten němec!

Jen tak mimochodem, jak tak sedím u počítače a chci napsat slovo "němec", tak to v televizi řekli. Dělají to tak pořád, něco chci napsat a vtom to slyším z telky... 8O

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

BOBOBO píše: Foto přikládám , kvalitnější nemám .
Co tlakuješ tou flaškou? Vodárnu? A to koště drží rozvaděč aby nevypad ze zdi? :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#23 Příspěvek od Yarda1 »

Celeron píše:...horší bude až třeba někde zmizí mobil...
Copak mobil, stačí prozvonit z jiného. Nám se stalo, že jsme někam založili jeden díl z
https://www.databazeknih.cz/serie/husitska-epopej-4141
a nenašli jsme ho, tak jsme koupili nový.
Od té doby, když něco hledáme a nemůžeme najít, tak říkáme, že je to tam co je ta knížka.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#24 Příspěvek od samec »

Ešte keď som bol mladý, vo vývoji, tak som stratil veľa súčiastok spôsobom, že mi sklzli zo stola a potom som ich márne aj dva dni hľadal po zemi a nič, čierna diera. Keď šlo len o nejaký odpor, tak to nebol problém, to našiel vysávač. Ale ak to bola nejaká pružinka, prevodové kolečko, bez ktorého vec nešlo zložiť, tak je snáď jasné, jak veľmi som hľadal. Až som raz na to prišiel, kam tie súčiastky mizli.
https://northerngrip.com/products/vinta ... ns-large-l

Alebo za to môže Office Ninja
https://youtu.be/X6M-vDjr5hk

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Koště jsem použil na povolení zátky u čerpadla spolu s hasákem a ten usměrňovač jsem položil pěkně na redukčák od plynu na pívo . Pěkně se tam zamaskoval .

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#26 Příspěvek od dobrman »

Můj kamarád říká, že to jsou červí díry v časoprostoru, něco schlamstnou a vyplivnou to jindy a jinde. Prý se těší, že jednou najde něco dřív, než to ztratí :D :D
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#27 Příspěvek od samec »

To sa bežne stáva. Najdeš zjavne vypadnutú skrutku, hľadáš odkiaľ mohla vypadnúť, ale nikde nič nechýba, všetko drží, všetko funguje. Tak tú skrutku odložíš. Potom niečo opravuješ, vypadne ti skrutka a už ju nevieš nájsť. Použiješ tú, čo máš odloženú.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Crifodo »

Oblíbená disciplína taky je:
něco hledám, nemůžu to najít, obrátím byt/garáž/dílnu naruby.
konečně to najdu, obklopen tisícem otevřených krabic.
zas ten chlív uklidím.
Pak zjistím, že jsem přitom uklidil i tu hledanou a právě nalezenou věc.
dál se to pak rozvětvuje na
a) zas to všechno rozhrabu a hledanou věc najdu
b) tentokrát ji už nenajdu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#29 Příspěvek od BOBOBO »

Já si vždy zadám nějakou hranici a když k ní dojdu , tak se na to ten den vykašlu .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Já nic nehledám, ono se to totiž časem najde samo. Když něco hledáš, tak chodíš kolem toho a nevidíš to. Pokud si dáš pauzu či více dnů, tak ono to neuteče a potom ti to začne zavazet.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“