Změna sazby ČEZ

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

A co to doporučený zapojení elektroměru s průchozím ž/z v mým prvním příspěvku? To není můj vejmysl, to je stažený z netu, predistribuce.cz.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#17 Příspěvek od palmalsport »

Ale neuváděl jsi, kde ten tvůj kámoš, má to odběrný místo. :)

V rajónu ČEZu, ten světle modrej vodič do elektroměru, platí již několik let.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Uváděl, hned v první větě prvního příspěvku, Strašov. Obec toho jména je jedinná v Česku, sever Pardubickýho kraje. Dodavatele ČEZ jsem uvedl v přednětu. A těch několik let jsou 3 roky, rok před tím byla kolaudace toho domu.
Možná si přečíst vlákno a pak reagovat. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#19 Příspěvek od palmalsport »

Omluva, nečet jsem pořádně, to ty brejle.
Jinak ale v připojovacích podmínkách ČEZu, které jsem dohledal, a to z 1.6.2015, je již do elektroměru, vodič světle modrý. :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Celeron píše: A těch několik let jsou 3 roky, rok před tím byla kolaudace toho domu. :)
Asi bude problém v chybě při kolaudaci.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:
Celeron píše: A těch několik let jsou 3 roky, rok před tím byla kolaudace toho domu. :)
Asi bude problém v chybě při kolaudaci.
Jasně, revize a kolaudace se snad dělá na projektovou dokumentaci která je ještě o 2-3 roky starší a na v tý době platný normy a požadavky. A není ti divný, že to prošlo výchozí revizí a ČEZ to poprvé bez problémů připojil?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Není to divné. Znám takových a podobných případů více. Prostě se kolaudovalo podle dané "staré" dokumentace, ale nikdo neupozornil na to, že už je změna, že by se to mohlo předělat s dodatkem podle nové změny a že by i chvilku počkali. Takže, jak jsem psal, platná kolaudace podle správně vystavených dokladů, ale dnes už vlastně chybná. Jim to určitě nevadí, ale zákazník si musí připlatit, a to je zase tak nebolí. Prostě bych se s tím smířil, předělal to, zavolal znovu toho experta, vysvětlil mu "náš omyl z kolaudace" a byl rád, že to odsouhlasí. Nic jiného s tím stejně nenaděláte.
Mimochodem jen takové přirovnání. Emise na autě se dělají podle norem dané k roku výroby auta a ne podle dnešních norem pro nová auta. Pokud by se měla dělat úprava, zasahující do spalování auta, tak by to jistě chtěli potvrdit podle dnešních norem. Nemyslím tím opravu, která by byla pod normou tehdejší.
Takže jakékoli opravy podle normy dané k papírům ke kolaudaci, ale jakékoli předělávky podle dnešních norem. A ruku na srdce, možná změna byla při kolaudaci tehdy určitě známá, ale co se budeme rozčilovat, že? Nikdo ale nepočítal s možnou úpravou atd. atd.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“