Jakou koupit sušičku?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Když jsem vybíral sušičku, tak jsem prolezl všechny obchody. Díval jsem se i na tu váhu, kterou zvládnou a potom jsem skončil úspěšně u 7 kg. V květnu jí budou dva roky a jede bez problémů a má všechno, co je třeba. Má označení BEKO DS7434 CSRX a stála přesně 8082,- Kč. Když vydrží tak 5-6 let a podělá se, tak prostě koupím novou a nebudu to ani řešit. :wink:

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hape »

V roce 2017 jsme pořídili pračku (L7FBE68SC) a sušičku (T8DBE48SC) AEG. Sušička je s tepelným čerpadlem a zatím funguje bez závad. Suší dobře, jenom by možná mohla být trochu míň hlučná. Ale jinou jsem nikdy neslyšel, tak nemám srovnání .
Velkou výhodou sušičky (asi obecně sušiček s TČ) je že má malý příkon a díky tomu může běžet spolu s pračkou i když jsou napájené z jedné zásuvky. Má možnost odvodu kondenzátu do kanalizace, ale to jsme nevyužili. Máme vyvedený jenom jeden odpad pro pračku a musel bych nějak vymyslet jak k tomu sušičku připojit.
Po registraci máme doživotní záruku na motor a 5 let na celou sušičku. Zatím jsme jí na sušičku ani na pračku využít nemuseli.
Kdybych měl sušičku znova vybírat, tak tenhle model už bych přesto nevybral.
Programy se vybírají otočným voličem, ten funguje spolehlivě, ale ostatní volby se nastavují dotykovými tlačítky a ty už tak spolehlivě nefungují. Často na první dotek nereagují. Taky není pořádně poznat jestli je to dotyková ploška, nebo jenom potisk.
Ovšem nejvíce mi vadí jak se špatně čistí výparník TČ. Na jeho lamely se postupně lepí nejjemnější prach který projde filtrem a ten se špatně odstraňuje. Výparník je v otvoru pro čištění trochu utopený a tak se při vysávání špatně čistí kouty i spodní a horní hrana lamel.
Sušička také někde asi dokonale netěsní, protože je v koupelně znát zvýšená prašnost.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#18 Příspěvek od bu2520 »

pokud máš pocit, že suška špatně těsní, doporučuji, sundat boční kryty (tedy první ten horní) a podívat sena stav molitanového těsnění v přední části bubnu. Jestli není shrnuté pozná se to také podle toho, že suška je uvnitř plná prachu. Nevím přesně co za to může (snad aviváž) ,ale někomu to těsnění vydrží dvacet let a někomu se se na něm a na hraně bubnu usadí jakási látka která se teplem stává lepkavá. A těsnění se začne shrnovat.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“