Jablotron - dálkové ovladače žerou baterky

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#16 Příspěvek od mihal »

Ako koncový zákazník to reklamuj svojmu predajcovi. Ak ťa odmietne pošli to Jablotronu, myslím že oni ťa neodmietnu.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#17 Příspěvek od _luky_ »

Tak jsem naslepo vyměnil 3 keramické kondenzátory. Spotřeba klesla z 3.8mA na 300nA.
Pěkný kurvítka tam v Jablotronu dávají. A to jsem tam nechtěl dávat nějaký čínský alarm...

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#18 Příspěvek od mihal »

Je to vlastnosť keramiky, často sa tak deje vo vonkajšom prostredí. Vadí im asi zmena teplôt alebo prenikanie vlhkosti. Je to bežné u všetkých výrobcov, TDK ani Kemet na tom neni lepšie. JBT je aspoň vyvinutý v ČR, eltech. súčiastky a materiály sú z 99% vyrobené na linkách v Číne.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#19 Příspěvek od Kvicala_r »

Neřekl bych, že vlhkost a teploty. Spíš to bude mechanické namáhání a nárazy. Věřím, že to se podepíše výrazně víc, tedy pokud to zrovna nezaliješ kvantama vody (ideálně s nějakým iontem soli)

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#20 Příspěvek od _luky_ »

Tak jsem si za cenu dalších třech baterií koupil zjištění, že i po výměně některých kondenzátorů to zase žere baterky.

Tedy, poletí to do koše a budu muset koupit nový - jediný typ v nabídce je JA-182J za dost neuvěřitelnou cenu.

Dotaz - existuje nějaký alternativní ovladač, který by se dal k Jablotronu napárovat? Např. nějaký ovladač s vystřelovacím klíčem by byl fajn.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“