Zloději z DrMax

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#16 Příspěvek od Sandal »

Zákazník má totiž tu nejlepší zbraň proti obchodníkovi, kterou obchodník nikdy disponovat nebude, a to tu, že si to prostě nekoupíš, nebo koupíš jinde.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jezevec »

Mysteri píše:... Ešte pred 12 rokmi, keď som chodieval často do Zlína, tak tam ma vyšiel o 40% lacnejšie, ako u nás.
Máte ojro, tak máte asi vyšší životní úroveň a tudíš i vyšší ceny... :lol:

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#18 Příspěvek od serviceman »

Informace o cenách léků, úhradě pojišťovny a doplatku je zde.
Globální seznam léků, cen a úhrad je zde. Klikněte na aktuální měsíc a na následující stránce si stáhněte největší soubor, cca 5,9MB.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#19 Příspěvek od Olchor »

Když chci něco ušetřit, musím holt věnovat trochu času na porovnání cen. U DrMaxe kupuji Algirin ( ekvivalent acylpirinu, anopyrinu) za podstatně nižší cenu, než jinde. Koupit přes e-shop s vyzvednutím na prodejně, nebo mít slevovou kartu drmax.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#20 Příspěvek od dvorak »

No nevím, ale u nás jsou doplatky za léky u Maxe menší než v Benu. Beru např. Condrosulf 800 a doplácel jsem kolem 400 Kč, v Benu o 150 Kč více.
Za Nebivolol 90 tablet na vys. tlak jsem u Maxe doplácel 80 Kč, kdežto v Benu mi to dali ve 3 krabičkách po 30-ti tabletách, přičemž 80 Kč chtěli za každé balení - celkem tedy 240 Kč.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#21 Příspěvek od DedVseved »

Taky tu ještě nezaznělo, že všechny lékárny mají k dispozici nějakou kartu výhod. Ta jde pomocí čárového kódu nahrát např. do aplikace v mobilu a mít ji tak agregovanou s jinými kartami. Mamce vyzvedávám inzulín a u Maxe jsem nedoplácel nikdy, kde jinde by mě zkasírovali.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hubert_79 »

Taky tu ještě nezaznělo, že nejlepší je bejt zdravej.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#23 Příspěvek od DedVseved »

Zdravý člověk neexistuje, je pouze špatně vyšetřený :lol:

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#24 Příspěvek od Mysteri »

DedVseved píše:... Mamce vyzvedávám inzulín a u Maxe jsem nedoplácel nikdy, kde jinde by mě zkasírovali.
Sú lieky, ktoré hradí zdrav. poisťovňa na 100%. Predpokladám, že inzulín patrí tiež medzi ne. Tam asi tzv. generiká nie su. Preto tak, ako u Pentiakov, by si možno nedoplácal ani inde. Vyskúšaj....

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#25 Příspěvek od Mysteri »

DedVseved píše:Taky tu ještě nezaznělo, že všechny lékárny mají k dispozici nějakou kartu výhod. Ta jde pomocí čárového kódu nahrát např. do aplikace...
Normálny človek sa vernostným kartám vyhýba. Je to iba forma zárobku reťazcov a iných obchodov s osobnými údajmi. Si zober iba jednu vec: jeden človek a má vernostné karty do Tesca, Kauflandu, Lídlu atď.. Aká je to vernosť ??! Kto chce prilákať zákazníkov bez bočného úmyslu, tak má nižšie ceny... :wink: Keď sa ma pokladníčka pýta, či mám kartu, tak odpoviem: ,,Karty nehrám. Nehrám podvodné hry" Na počudovanie, už sa mi občas stalo, že pokladníčka (väčšinou v mladšom veku) mi povedala: ,,Máte recht"
A o aký biznis pri vernostných kartách ide, tak:
CITÁCIA:
,, Zo začiatku sa firmy v on-line svete museli spoľahnúť na súbory cookie, lenže tie dokážete vymazať, alebo aj zablokovať. Najpopulárnejšej sociálnej sieti sa ale podarilo spojiť vaše meno s aktivitami. Vďaka tomu mohol začať ponúkať svoje nástroje obchodným partnerom, takže ak používate aj OBYČAJNÚ VERTNOSTNÚ KARTU nejakého obchodu, Facebook to vie a vie, čo ste kupovali. V prípade, že ste NIKDY NEMALI účet na TEJTO sociálnej sieti, STAČÍ AJ VAŠA VERNOSTÁ KARTA s vašim menom a FACEBOOK si o vás už buduje profil vďaka spolupráci inzerenta, ktorý používa nástroje sociálnej sieti.
Aktuálne sa v stovke najpopulárnejších aplikácií nachádza až 61 aplikácií, ktoré vás sledujú podľa Sensor Tower. V prípade webových stránok, je to až 25 percent z celého množstva stránok, kde vás Facebook dokáže sledovať, podľa tvorcu softvéru na ochranu osobných údajov - Ghostery. Trh s osobnými údajmi rastie a Zuckenbergerova spoločnosť si je toho vedomá. Kým v roku 2013 bola priemerná cena za osobné údaje 19 dolárov (16,11 eur), v roku 2020 ich Facebook predával za 164 dolárov (139,07 eur). "


ZDROJ: https://pc.zoznam.sk/novinka/facebook-v ... om-nie-ste

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#26 Příspěvek od termit256 »

A co tak hrozneho a podvodneho by mohl obchodnik s temi tvymi osobnimi udaji delat aby te to poskodilo?

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#27 Příspěvek od Mysteri »

termit256 píše:A co tak hrozneho a podvodneho by mohl obchodnik s temi tvymi osobnimi udaji delat aby te to poskodilo?
A prečo za moje osobné údaje je niekto ochotný zaplatiť aj vyše 160 ,,demokratických" chechtákov? Nad tým sa zamysli zas TY :twisted: A prečo má vôbec niekto na tom zarábať. ?
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 04 zář 2021, 16:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#28 Příspěvek od konosuke »

termit256 píše:A co tak hrozneho a podvodneho by mohl obchodnik s temi tvymi osobnimi udaji delat aby te to poskodilo?
cha cha, úplně všechno ! průzkum trhu, zákaznické preference, ceny a kupní síla...to se dneska studuje na univerzitách - jak ojebat naivky ovčany
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#29 Příspěvek od termit256 »

Odpovedi jsou obvykle nicnerikajici kecy lididi s alobalem na hlave. Precti si znovu a pomalu otazku abys pochopil na co jsem se ptal?
Zadnych 160 chechtaku ti nikdo za osobni udaje neda, je to vymysl

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#30 Příspěvek od Mysteri »

Preferencie, prieskum trhu, to bolo tesne po ŠTB prevrate. Toto je už však globálne. Tu ide o adresné vtieranie reklamy, politických názorov, a pod... do poštovných a meilových schránok. Však, stačí, ak si všimnete, ako sa Google v posledných rokoch zmenil vo výsledkoch vyhľadávania... Je otvorený ,,enviromentálne", ,,dúhovo", ,,bezfarebne, pardón, bez blackovo", čiže, na Renaulta.... :evil:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“