Výkres pomocí aplikace

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Jo, vzdyt jsem mu psal ze to umi kazdej CAD. Ale rozhodne to neni na jedno kliknuti jak si to on predstavuje. Musis naklikat a umistit pohledy, rezy, detaily, koty, na nic nezapomenout...

Otevirat mesh modely jako stl v Solidworksu taky neni dobry napad, ostatne jako cele tohle pocinani s vykresy tisnutych modelu.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#17 Příspěvek od dj_Paul »

Proč tvořit výkres, když si můžu okótovat přímo model?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Proc kotovat model kdyz si ho muzu kliknutim kdekoliv odmerit :-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

dj_Paul píše:Proč tvořit výkres, když si můžu okótovat přímo model?
Viděls, co dnes dostávají soustružníci a frézaři za výrobní dokumentaci? Nebavíme se o CNC mašinách.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

termit256 píše:Proc kotovat model kdyz si ho muzu kliknutim kdekoliv odmerit :-)
Co když budu mít 3d model komínový klapky nebo modelu parního stroje a půjdu za klempířem, aby mi tu klapku nebo kotel vyrobil. Bude někam odbíhat a klikat?

Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 402
Registrován: 10 úno 2009, 01:00

#21 Příspěvek od dracekvo »

Podle mě to ani nejde.
Žádný sebelepší program nepozná jaké výkresy z toho 3d modelu chceš mít.
Protože ten 3d model může mít různé tvary a patvary.

Ale taky mi moc nejde dohlavy, proč bych měl mít od svejch modelů pro tiskárnu ještě výkresy. Pokud by to někoho bavilo a chtěl by si hrát na konstruktéra, kterej dělá výkresy, tak asi nezbude, než si ty výkresy udělat z modelu ručně.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Crifodo píše:
termit256 píše:Proc kotovat model kdyz si ho muzu kliknutim kdekoliv odmerit :-)
Co když budu mít 3d model komínový klapky nebo modelu parního stroje a půjdu za klempířem, aby mi tu klapku nebo kotel vyrobil. Bude někam odbíhat a klikat?
On chce z nejakeho duvodu delat vykresy modelu ze sve 3D tiskarny.
Kdyz mi dela neco soustruznik, samo ze delam vykres, kdyz to jde na CNC nebo laser, je to vetsinou uplne k nicemu - davam jen model nebo dxf data.

Uživatelský avatar
h_honza
Příspěvky: 109
Registrován: 01 úno 2020, 01:00
Bydliště: Praha 1

#23 Příspěvek od h_honza »

Proč výkres - napadá mě jednoduchá možnost, vytisknu si prototyp, ověřím, že to nemám naruby, že všechno sedí, a pak to dám vyrobit klasickou technologií kvůli pevnosti.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#24 Příspěvek od bdn »

ono jde i o to, že technické výkresy jsou různé druhy. Z jednoho modelu může být udělaný jeden výkres pro zákazníka a druhý např. interní pro frézaře. Každý může vypadat trochu jinak, s jiným razítkem atd. Někde stačí jeden pohled, někde je třeba víc, řezy, 3D view atd...

Uživatelský avatar
Babako
Příspěvky: 22
Registrován: 16 črc 2019, 02:00

#25 Příspěvek od Babako »

Díky za odpovědi. Nějak se s tím poperu.

Odpovědět

Zpět na „Software“