Výkres pomocí aplikace

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Babako
Příspěvky: 22
Registrován: 16 črc 2019, 02:00

Výkres pomocí aplikace

#1 Příspěvek od Babako »

Ahoj, prosím vás o radu. Existuje aplikace, která by byla schopná z přiloženého modelu vytvořit výkres? Děkuji

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Nevím jakou máš představu, to jako něco vyfotíš a nějaký program ti z té fotky
vytvoří technický výkres?

Uživatelský avatar
Babako
Příspěvky: 22
Registrován: 16 črc 2019, 02:00

#3 Příspěvek od Babako »

Má představa vypadá tak, že do aplikace nahraji 3D model, podle kterého se vytvoří výkres. Omlouvám se, měl jsem se vyjádřit přesněji.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

To snad umi kazdy CAD.

Uživatelský avatar
Babako
Příspěvky: 22
Registrován: 16 črc 2019, 02:00

#5 Příspěvek od Babako »

Zkoušel jsem dělat výkresy ve Freecadu. Dělám si dokumentaci výtisků pro 3D tiskárnu. Problém je, že jich mám hrozně moc a potřebuji s tím trochu pohnout.
Bylo by úplně ideální, pokud bych do aplikace nahrál 3D model, stiskl bych tlačítko a vytvořil se výkres. Já bych si to uložil a tím by to skončilo.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Někdy před 40 lety byla v časopise Věda a technika mládeži článek o pokročilé německé technologii, robotický scanner který osahával trojrozměrný předmět a na základě toho vytvořil výkres. K výkresu tam byla i fotka scény, vzadu auto a vepředu holka v plavkách, u výkresu byly popisky "model Volkswagen ten a ten / model Bettina".

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Babako píše:Zkoušel jsem dělat výkresy ve Freecadu. Dělám si dokumentaci výtisků pro 3D tiskárnu. Problém je, že jich mám hrozně moc a potřebuji s tím trochu pohnout.
Bylo by úplně ideální, pokud bych do aplikace nahrál 3D model, stiskl bych tlačítko a vytvořil se výkres. Já bych si to uložil a tím by to skončilo.
Tohle je blbost. Tak se to nedela. Vzdy se vytvori 3D model a az nasledne se dela vykres, jen pokud je potreba k nejake manualni vyrobe apod. Pokud se to dela na strojich coz je tvuj pripad, zadne vykresy nikdo nedela, je to zbytecna prace navic a uplne k nicemu. Nevim proc si neulozis rovnou ten model.

Uživatelský avatar
Babako
Příspěvky: 22
Registrován: 16 črc 2019, 02:00

#8 Příspěvek od Babako »

Mám to pro osobní použití a rád si něco takového dělám.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od termit256 »

Jako ze pak budes podle vykresu znova pracne vytvaret model? :-)
Je to takova hloupost, ze na tohle nikdo aplikaci psat nebude. V CADu si ale muzes vykres bez problemu vytvorit, pokud jsi milovnik zbytecne prace. Ono te to ale rychle prejde.

Uživatelský avatar
Babako
Příspěvky: 22
Registrován: 16 črc 2019, 02:00

#10 Příspěvek od Babako »

Ne, jde mi jen o to aby se podle modelu vytvořil výkres. Tzn. že do programu nahraji 3d model, stisknu tlačítko a tím to končí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Nic takoveho neexistuje, protoze je to hovadina ktera je uplne k nicemu a vubec nikdo to nepotrebuje.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Habesan »

To bude legrace, až někdo něco takového najde.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#13 Příspěvek od termit256 »

Ono to ani z principu neni mozne, aby jednim kliknutim udelal nejaky srozumitelny vykres.
Nemaji to ani CADy ta stovky tisic, i tam je s vykresem nejaka prace.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

To celkem není problém. Teď se pracuje i na tom, že se to jedním kliknutím rovnou i vyrobí. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše:Nemaji to ani CADy ta stovky tisic, i tam je s vykresem nejaka prace.
Divný, u modelu v Solidworku stačí smáčknout jedno tlačítko a vono to vygeneruje výkresy rovin, na který klikneš. Akorát musíš malinko učesat kótování, býva dost "umělecky neuspořádaný".
Řekl bych, že udělat z 3D modelu 2D výkresy je jedna ze základních funkcí většiny CADů, protože výkres je stále základní výrobní podklad.
Pokud do Solidworku nainportuješ STL, tak je to horší, musí se zkontrolovat měřítko a STL "3D obkreslit" ručně. Aspoň tak to fungovalo kolem roku 2008. Možná to od tý doby za skoro 15 let pokročilo trochu dál.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Software“