Aliexpres - zkušenosti?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#16 Příspěvek od tomasjedno »

Důvod je ten, že to realizovali nikoli jako zpětnou platbu, ale jako refundaci/storno té původní platby kartou.

Uživatelský avatar
BigSandy
Příspěvky: 745
Registrován: 28 črc 2015, 02:00

#17 Příspěvek od BigSandy »

A tak jsem dopadl já.
https://i.postimg.cc/VvMRNzWB/zasilka.png
9. 1 jsem měl dostat 2 balíky. Auto přivezlo jen jeden a řidič říkal, že druhý se ztratil.
Na to číslo můžete volat celý den a zaneprázdněno.
Přes email ani osobně na depu se Vámi nikdo nebaví.
Zásilku prý muže reklamovat jen ten, kdo jí posílal.
Po otevření sporu jsem dostal opověď, že si za to mužů sám.
Že se dopravce celý týden snažil zboží doručit.
800 v řiti a já zas na delší dobu vyléčen s nákupu na ali.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Habesan »

Ale zase je to o pár korun lacinější než ebay...

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#19 Příspěvek od DedVseved »

AE při každé změně trackingu posílá email. Zboží s trochu vyšší cenou a nyní oblíbeným 15-denním doručením má trackovací číslo začínající LF..., které si hned zadám do sledovače ČP a mám o té zásilce povědomí.
Tohle je zboží, objednané 3.3.2023 a za 10 dní ho mám doma.
Přílohy
ae-track.png

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#20 Příspěvek od kejki »

BigSandy píše:A tak jsem dopadl já.
https://i.postimg.cc/VvMRNzWB/zasilka.png
9. 1 jsem měl dostat 2 balíky. Auto přivezlo jen jeden a řidič říkal, že druhý se ztratil.
Na to číslo můžete volat celý den a zaneprázdněno.
Přes email ani osobně na depu se Vámi nikdo nebaví.
Zásilku prý muže reklamovat jen ten, kdo jí posílal.
Po otevření sporu jsem dostal opověď, že si za to mužů sám.
Že se dopravce celý týden snažil zboží doručit.
800 v řiti a já zas na delší dobu vyléčen s nákupu na ali.
Depo Ostrava, kamarád se tam jednou pohádal a pak už vždycky problém. Pokud udělali pokusy o doručení, tak to auto muselo stát u tebe doma na ulici, mají sledování. Nemusíš psát reklamaci, ale můžeš si stěžovat na postup pošty. Ale opravdu si tě zapamatují a jsou to 🤐 mstivé. Já jsem psal stížnost z bezpečí střč. kraje a kamarád používá DPD :lol:

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#21 Příspěvek od DedVseved »

U ČP je obrovská fluktuace a také pro ně jezdí různé firmy na dohodu, protože už mi několikrát přivezly zásilky v neoznačených autech.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#22 Příspěvek od Valdano »

BigSandy píše:Že se dopravce celý týden snažil zboží doručit.
Nechápu proč se pětkrát opakovaně pokoušeli o doručení. Proč to po druhém nebo třetím neúspěšném pokusu neuložili na poště a nedali vám do schránky oznámení, že si to máte do určitého data vyzvednout?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#23 Příspěvek od jardafiala »

Možná se pokoušeli tak, že volají adresátovi a když to nezvedne tak jedou dál.Aspoň u nás pošta takhle funguje (myslím s tím voláním) pokud se nedovolají tak dají oznámení do schránky. Ono v Ostravě je to nějaký divný, když tam objednávám součástky, teď nevím přesně od koho, tak se to tam v depu vždycky zdrží nejdéle (ve srovnání s ostatními eshopy).

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#24 Příspěvek od kejki »

Normálně lžou.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od PotPalo »

Keď to stratili, tak to nemôžu predsa vyložiť na pošte. To by im nikto na pošte nepodpísal že to prevzal, to by bolo potom na neho že to stratil. Takto je to zametené pod koberec.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od PotPalo »

Ako funguje to 15 denné doručenie? Pri viacerých tovaroch je napísané že pri nákupe nad 10 Eur je doručenie do 15 dní. To platí pre jeden tovar, alebo keď mám viac lacnejších vecí s touto možnosťou v košíku a objednám ich naraz, takže spoločná cena je nad 10 eur, platí to aj vtedy? Zlúčia to do jednej zásielky? A naozaj to príde za 15 dní až domov, alebo iba po hranicu kde to preberú naši slimáci?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Koncom minuleho roku som objednaval 3 veci od roznych predajcov a objavilo sa mi tam tiez 15-denne dorucenie. Skutocne to prislo zlucene v jednej obalke a rychlo. Ci to bolo 15 dni, to neviem - zalezi aj od rychlosti jednotlivych predajcov. Kedze sa DPH plati dopedu, u nas to uz nikto nezdrzuje.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#28 Příspěvek od pocitujlasku »

parkrat som objednaval od roznych predajcov, ale kazdy vyrobok mal to 15 dnove oznacenie.
Prislo to v jednom baliku (oni len tie obalky od roznych predajcov hodia do jednej krabicky), je to potom vidiet aj na trackingu, ze ti tesne pred opustenim ciny zobrazi, ze su zlucene objednavky a mas novy tracking.
v mojich pripadoch to islo do madarska a odtial ku mne. Casovo, to mohli byt tie 2 tyzdne, ale myslim, ze jedna zasielka tu bola do tyzdna.

rnbw: ali garantuje 15 dni, a pre postu sa to tvari, ako zasielka z eu, takze dorucia rychlo.
No vidis, a tak si sa bal

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#29 Příspěvek od nixdorf »

keď si predstavím, že od šikmákov zvykol tovar prísť cca dekádu dozadu zväčša do tých 14 kalendárnych dní, a dnes, ak nie je použitý drahý/expedited shipping, prípadne nie k dispozícii 15day, počkáte si zhruba mesiac...
/Ano, viem kvôli čomu/

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od PotPalo »

To že to hodia do jedného balíka v Maďarsku sa volalo tuším Combined delivery. To potom doniesol kuriér. Zrejme to upgradovali alebo premenovali. Viem že dve veci v košíku to 15-day nemali, tak som jednu nahradil takou čo to mala, ale druhú som s 15-day nenašiel, tak očakávam že tá príde neskôr a s výpalným.

Inak je to dobrá správa, že keď nakúpim nad 10 eur veci označené takto, tak sa nemusím obávať výpalného od SK pijavíc, a ešte to príde celkom rýchlo.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“