Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#151 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jenys píše:Mohl by jsi mi poslat prosím ten český návod, tedy pokud by to nebyl problém :?:
Pokusím se :wink:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#152 Příspěvek od otakarv »

kewin píše:muj ulovek ze skladek popelnic je
tesla color orava černá verze zatim dale nezkoumana
tesla osciloskop Tesla BM 566A (nemam sondy vyčištěn zapojen do elektry obrazovka funkčni uvitam rady jak co přezkoušet )
tesla multimeter BM 518 pěkny zachovaly funkční a školní RC generator na MHZ 8-) taky občas mivam problem v dilně zavřit dveře :o) a pak občas nějaka hifina tv navic
Tak takové štěstí bych chtěl mít také. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#153 Příspěvek od rnbw »

Asi zacnem prehladavat kontajnery, mozno najdem nejaky Tektronix :D

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#154 Příspěvek od Jenys »

Lukas-Peca píše:
Jenys píše:Mohl by jsi mi poslat prosím ten český návod, tedy pokud by to nebyl problém :?:
Pokusím se :wink:
Děkuji předem :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#155 Příspěvek od konosuke »

sakra chlapi ! (a holky, pokud zde nějaké jsou) nevím kde bydlíte ale takové klenoty, skvosty se povalujou ve sběrném dvoře ?! nemožné...pokud někdy někde potkáte tento historický hi-fi audio kombajn - veterán (čtyřkombinace) NEC tak dejte vědět (dovážel se k nám do ČSSR v létech 1982-84 za 29 900 Kčs). jsem sběratel. ahoj.
Přílohy
nec set.jpg
(94.43 KiB) Staženo 103 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#156 Příspěvek od Jenys »

kewin píše:muj ulovek ze skladek popelnic je
tesla color orava černá verze zatim dale nezkoumana
tesla osciloskop Tesla BM 566A (nemam sondy vyčištěn zapojen do elektry obrazovka funkčni uvitam rady jak co přezkoušet )
tesla multimeter BM 518 pěkny zachovaly funkční a školní RC generator na MHZ 8-) taky občas mivam problem v dilně zavřit dveře :o) a pak občas nějaka hifina tv navic
Tak to je fakt dobrý úlovek. Ale jen tak vyhodit osciloskop či multimetr, to se hned tak nenatrefí :)
Ty telky se budou myslím častěji objevovat kolem popelnic a pod. Teď když se přechází na digi, kdekdo si pořizuje nové LCD či plazmy TV a pak ta stará TV překáží. Možná, že lidé použijí šrotovné na elektroniku :lol: Ale moc velkou výhodu ve šrotovném nevidím. :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#157 Příspěvek od stepa »

to kewin: no comment, dobrej "kup"

to kosonuke: kdybych tohle nekde potkal, tak to urcite nepustim dal :D
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#158 Příspěvek od konosuke »

dá se sehnat...měl jsem inzertní nabídku za 5000.-Kč a prodal to jinde, darebák. zkoušíme dál. hraje to lépe než dnešní bakelitové škatule - imitace z Koreje...
Přílohy
nec_129.jpg
(90.9 KiB) Staženo 101 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#159 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jenys píše:
Lukas-Peca píše:
Jenys píše:Mohl by jsi mi poslat prosím ten český návod, tedy pokud by to nebyl problém :?:
Pokusím se :wink:
Děkuji předem :lol:
Máš to tam, kde by se to dalo očekávat. :wink:
Jinak - ta naše mikrovlnka má už dost odslouženo (regulátor pryč, vykvedlané dvířka) a uvažuju o její výměně. Oplatí se kupovat u-vlnky z bazaru? Chci elektronickou, výměna relátka by mi nečinila problémy, ale spíš mám obavy o životnost magnetronu. Přece jen je to elektronka.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#160 Příspěvek od zdenoeddie »

elektronickou, tak to radeji 10 obycejnych...... :wink: odchadzaju rele, displeje, tlacitka, ..... a hlavne v niektorych aj nejake tie ucpu a to nahradit je nemozne, hlavne ked je to zaliate este ciernym betonom.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#161 Příspěvek od EKKAR »

Po zkušenostech z práce i z domu už bych si jinou než s tlačítkovým ovládáním nekoupil - nejvíc si myslím vadí to, že u-vlnka s "nataženým" mechanickým časovačem se rozběhne okamžitě po zavření dvířek, zatímco elektronickou je nutno tlačítkem pustit - a to je jasné, že magnetron bez zátěže půjde rychle do (_!_), když vyndáte jídlo a usoudíte, že je dost teplé - a omylem zabouchnete dvířka aniž byste předtím otočili časovačem na nulu... Když nám v práci odešla po asi 8 letech provozu "tlačítková" u-vlnka (kuchyňka pro zaměstnance, denně asi 10-15 obědů a stejně tolik večeří), chtěli "inkousti" ušetřit a koupili "mechanickou". Ušetřili cca 500,- a jak byli lidi zvyklí zabouchnout troubu i s nedoběhlým časovačem, byla ta nová za měsíc v (_!_)... Reklamace neuznána, evidentně chybná obsluha - pouštění bez zátěže. Tak koupili jinou, zase "mechanickou" - a dali na ni ceduli "NEPOUŠTĚT BEZ JÍDLA UVNITŘ!". Cedule vydržela týden, u-vlnka ani ne měsíc...
Teprve po zásahu na vedení (hodinu jsem hučel do vedoucího výroby jak Slovák do hodin, co je důvodem těch zničených u-vlnek) se uvolnili koupit znovu "tlačítkovou" - a ta šlape už asi pátý rok bez problémů...
Navíc když jdu do Sběrného dvora, časteji tam uvidím "mechanickou" - závady časovačů a otočných regulátorů je odepíšou většinou daleko dřív, než odejde magnetron nebo membránová klávesnice - zvlášť, když s tím kroutí každý kdo do (_!_) díru má jako s kolem štěstí...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#162 Příspěvek od zdenoeddie »

EKKAR: aj mas pravdu aj nie, je rozdiel ked to pouziva 100 cvicenych opic niekde v podniku, ako 4-5 ludia v domacnosti. Tych co sa kazia je oproti celkovemu poctu mizive percento, ale stale je ich viac ako mechanickych... to len skusenosti zo servisu, myslim ze mam na konte uz nejakych 200ks (co je nic napr. oproti mojmu ocovi, ale myslim ze sa uz trochu len v tom vyznam :oops: :pravnik: )

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#163 Příspěvek od Andrea »

Já mám doma starou mechanickou Moulinexku, kterou naši vyhodili před 10 lety a ta má dvě točítka (výkon, čas) a dvě tlačítka (zapnout, vypnout/otevřít). Asi se dneska šetří i na tlačítkách. :roll:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#164 Příspěvek od Jenys »

Lukas-Peca píše: .... životnost magnetronu. Přece jen je to elektronka.
Díky za návod :lol: poslal jsem ti mail.

Já mám tu druhou mikrovlnku s tlačítky a displayem už 14 let a proháním jí docela dost. Jednou byla v opravě, těsně před koncem záruky, přestala hřát, ale ventilátor i talíř fungovaly. Tehdy jsem chtěl právě s tlačítky a displayem, mělo to spousty programů a časovač a program na vaření, přednastavitelné předvolby pro ohřev, které se často používaly. Jsem s ní maximálně spokojený. Ty mechanické si myslím jsou spíš jako náhradní MW :wink: Tu mechanickou ze dvora teď proháním a maká také dobře, no za ty peníze nevem to :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#165 Příspěvek od Miri »

Máme doma Professora asi sedm let - elektronické ovládání a absolutně bez problémů. Mechanickou jsem nikdy nechtěl a asi chtít nebudu. Ono je to asi o zvyku.
Miri

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“