Notebooky

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#151 Příspěvek od MaTTo »

Duvsan - nic proti ale ta tvoja kupa notebooku je beh na dlhu trat ... riesis to uz 2 roky ,, co sa repasov tyka tak nikto ti nebude vediet povedat ci sa to rozsype, rozlame alebo co sa stym stane, ano lamu sa na notebookoch panty, praskaju vrchne covery v okoli touchpadu, odchadzaju ventilatory a samotne chladice, baterky, LCDcka, kable, disky, klavesnice , opticke mechaniky, adaptery .... repas proste pozri na stav, komponenty, cenu a ked to chces tak si to kup, ked ides do noveho notebooku tak tu ti taktiez nikto nepovie ci sa to rozpadne alebo nerozpadne lebo je to nove a na trhu nie dostatocne dlho aby o to boli zname nejake hard-core vyrobne vady takze tie otazky su uz znacne pritiahnute za vlasy pretoze sa k nim jednoducho neda presne vyjadrit a ked uz narazas na servisakov tak co sa HP tyka tak tu ti kazdy povie iba jedno - Repas nebrat ale radsej kupit hocico za par € nove so zarukou, ked sa to pokazi, rozpadne alebo co tak to opravia v zaruke, ked to bude mat vyrobne vady a pravidelne sa to bude kazit tak 3x rovnaka alebo 4x rôzna zavada, vratia peniaze a kupis nieco ineho - pri repase sa budes natahovat s predajcom, reklamacie budu trvat vecnost lebo zohnat nahradne diely na niektore stare modely je problematicke atd.,
Vykony procesorov si vies porovnat aj sam, recenzie na tie notebooky najdes vselikde po webe, co sa este tych repasov tyka tak podotknem jedno .. pozri si ako dopadol EQShop stym ich predajom HPckovych repasov - predajne v BA zrusene, reklamacie a nejaky dalsi predaj sa riesi v edsysteme na starej vajnorskej .A ked niekto si zaklada business len natom ze predava repasy tak inak ani dopadnut nemôze, staci mi vidiet tych zakanikov s akym nadsenim chodia do servisu a potom s este vecsim nadsenim zo servisu odchadzaju ked im odmietne zobrat repas na zarucnu opravu - TAKZE este stale prahnes po repasovanom stroji ?
Poznas to prislovie ze clovek nieje taky bohaty aby si kupoval lacne veci ? Tak pri notebookoch to plati zarucene . A ked uz lacne tak aspon nove nech to je s plnohodnotnou zarukou !!
Dalej by som este zvazil taku otazku k akemu ucelu potrebujes ten stroj, ci vôbec potrebujes notebook atd.,
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#152 Příspěvek od Duvsan »

Ja som vychádzal z toho, že sú to business trieda, ich cena bola nad 40-tis. a sú overené 2-3 ročnou prevádzkou (viem, elyty). Ale je na to rok záruka. Dnes sa všetko robí v Číne a nový HP620 alebo HP635 sa zďaleka nemôže rovnať booku 5-krát drahšiemu.
Poznáš firmy www.gigacomputer.sk a www.repascomp.sk ? Myslíš, že tú kúpu budem ľutovať? Dík
Inak, doteraz som špekuľoval, porovnával, pomaly vyberal. Robil som si prehľad. Teraz kupujem.

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#153 Příspěvek od Dingo7 »

Mán tady někdo zkušenosti s HP ProBook 4730s ?
pozitivní či negativní ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#154 Příspěvek od rnbw »

Elyty v notebookoch velmi nie su. Par sa ich sice obcas najde, ale nikdy som ziadny nemenil. Jedine v zdrojoch.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#155 Příspěvek od Duvsan »

Kým som rozmýšľal, ten 6910p sa minul, tak som vzal ten menší. Ale neľutujem. I tak ma to viac tiahlo k nemu. Akurát nemá vypalovačku, ako je uvedené, len combo. Napalovačka za doplatok 45€ (alebo 42€, už neviem). Po zvážení som ju zamietol, combo stačí. Napalovať mám na čom.
Tak som zvedavý, čo to dá.

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#156 Příspěvek od petr_ »

Hlavně doporučuji vyhnout čemukoliv s GPU nvidia 8400/5600, všechny tyto čipy jsou zřejmě z výroby vadné a odejdou.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#157 Příspěvek od Duvsan »

Kvôli pehrievaniu?

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#158 Příspěvek od badoch »

Nechci základát nové téma. Nevíte kde je kurvítko v napájecích adaptérech pro DELL, konkrétně LATITUDE D610, je tam nějaká forma komunikace po prostředním pinu. Už po třetí mi odešel na stejnou závadu tento zdroj , 3x reklamovaný, vždy vyměněný ale vydrží tak 3-4 měsíce. Bez toho nechce nabíjet baterku. Orginální adapter DELL svou cenou pomalu převýší cenu celeho noťasu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#159 Příspěvek od rnbw »

Tam je 1-wire pamat. Odchadza bud ona alebo kabel.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#160 Příspěvek od badoch »

Takže to tak jednoduše asi neopravím. Zajímavé že ty noname adaptery vydrží opravdu tak 3-4 měsíce.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#161 Příspěvek od rnbw »

Tak si zozen (na inzerat) original. Nedavno som dva predaval (a predali sa dost rychlo).

Uživatelský avatar
petr_
Příspěvky: 201
Registrován: 06 pro 2010, 01:00

#162 Příspěvek od petr_ »

Duvsan píše:Kvôli pehrievaniu?
Je to chyba v designu chipu, přehřívání tomu jen napomáhá.
http://www.theinquirer.net/inquirer/new ... ry-deepens

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#163 Příspěvek od badoch »

No je pravda, že všechny adapterý co jsem už měl na můj vkus fakt hodně topily. Jak moc se hřeje orginál nevím. Jinak kabely jsou vždy dobré a po zapnutí notesu to hodí hlášku, něco ve stylu "není připojen originální adapter"

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#164 Příspěvek od Cust »

Do těchto noťasů jsem kupoval hodně zdrojů, origoš, nikdy nebyl problém a stáli pár kaček, takže mě ani nenapadlo kupovat náhradu...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#165 Příspěvek od robo »

Take se pridam s otazkou. Notas ktery jsem chtel koupit je uz prodan. Nekdo me preplatil. No co se da delat. Tak hledam neco do 4 tisic. Idealni velikost displeje je 10-13 palcu. Puvodni napad byl neco s Atomem, Atom Z520 1.33Ghz, Acer Aspire One. To ale asi bude prditko. Jako dalsi v rade Intel Pentium - Processor T2370a nakonec Intel Core2 Duo -Duo Processor L2400. Zatim jsem narazil pouze na vetsi displej. Vyhlidl jsem si MSI Intel pentium dual T2370 1.73Ghz. Prosim o radu co za ty 4000 tacky koupit. Bude na prohlizeni netu, prehrani videa, youtube HQ, aby to zvladlo flash. Zadne hry. Sam v tom mam trosku zmatek co za procesor by bylo idealni koupit. Pamet se da dokoupit, HDD taky, treba nekdy pozdeji. Dekuji

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“