Notebooky

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

Notebooky

#1 Příspěvek od gabel »

Zdravím.
Chcel by som sa spýtať na vaše názory a skúsenosti zo značkami HP,acer, asus, lenovo,MSI, Compaq.
Predal som môj starý NTB a chcel by som kúpiť niečo nové.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Vogon »

Pronesu poněkud heretický názor:
Všechno sou to předražený šmejdy, který přežijí záruku o dva měsíce.
Ale vážně:
Do ceny deset tisíc za kus absolutně nezáleží na značce. Jsou projektovaný a vyrobený doslova jako spotřební zboží a podle toho se i chovají. Střední doba poruchy odpovídá záruční době.

Od dvanácti do ceny patnáct tisíc vybírej značku která má servis v místě provozu přístroje. Ušetříš si cesty do záručního servisu a nebo si připlať servis na místě/následující běžný den. Doporučuju TOSHIBU, HP nebo DELL. Vyhnout se ASUS, ACER. Většinou mizernej servis s dlouhou čekací lhůtou.
S LENOVO nemám skušenosti.
V této cenové třídě se vyskytují klony "značek" jako třeba GYGABITE s kopií HP2140 ale za cenu i poloviční.
Tenhle princip stojí stojí za zamyšlení, protože většina ND bude dostupná v síti značkového výrobce.


Nad patnáct tisíc už nezáleží na značce, jedná se "většinou" o kvalitnější výrobky. Doporučuju vyhnout se přehipovaným wow strojům, nemají ještě vychytaný mouchy, jak projektový tak výrobní.

Tolik všeobecně. Kokrétní poznatky k jednotlivým strojům nijak zvlášť neřeším, bo se u nás v servise otočí skoro všechno. Poslední dobou jsem si všiml, že se neobjevuje TOSHIBA tak jsem dceři k vánocům pořídil TOSHIBU. Bude cestovat a potřebuje mezinárodní záruku.

Obecně se domnívám, že vzhledem k postupnému přesunu segmentu NB do kategorie spotřebák s životností sotva dva roky, spíše než na značku, je potřeba hledět na servis po dobu záruky. Jak je daleko, jak zkušení jsou technici a jak funguje rychle a tak.

Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

#3 Příspěvek od gabel »

Ďakujem za radu.
Mňa zaujíma hlavne spoľahlivosť notebooku (aby to nebolo viac v servise ako doma),životnosť a výdrž batérie.
Nebudem kupovať nič drahé a ani s tým nebudem robiť žiadne zázraky.
(internet,fotky,dokumenty,diagnostika,občas niečo napáliť)

V bývalej práci sme mali klasické PC lenovo a nebol s nimi žiadny problém.
V novej práci máme staré notebooky IBM a compaq a tie tiež idú v pohode.
Ja som viacmenej rozhodnutý pre to lenovo,ale dám si aj poradiť.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

V podstaě souhlasím s Vogonem. Jen bych posunul kategorie až nad 20tis. Lenovo co ktomu dodat. Těží se značky IBM jinak bych je nazval spotřebákem. S tím Hp pozor na něj. Sehnat díly na Hp je průser. Totéž platí o no name značkách.
Osobně bych šel do Dellu. Je sice dražší, ale záruka 3 roky NBD - tedy nasledujici pracovni den v miste bydliste zakaznika je jasna volba.
U toshib i nových jsem viděl povolené VGA čipy.
Ale ono je to t aky o tom jak se s nb zachází. Když srovnám závady kdysi a teď je to neuvěřitelný rozdíl. KDysi když jsem viděl rozbitý LCd panel tak to byla vyjímka. Dnes je to jak na běžícím pásu. Totéž vytopené notebooky
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#5 Příspěvek od MirrA1 »

rezis píše:Když srovnám závady kdysi a teď je to neuvěřitelný rozdíl. KDysi když jsem viděl rozbitý LCd panel tak to byla vyjímka. Dnes je to jak na běžícím pásu. Totéž vytopené notebooky
Nojo, ale kolik lidí mělo kdysi notebook? :-) Dnes když už má skoro každý ntb, tak to jak na běžícím pásu musí být.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

rezis píše:
Ale ono je to t aky o tom jak se s nb zachází. Když srovnám závady kdysi a teď je to neuvěřitelný rozdíl. KDysi když jsem viděl rozbitý LCd panel tak to byla vyjímka. Dnes je to jak na běžícím pásu. Totéž vytopené notebooky
Když si NB pořídil za ekvivalent osmi měsíčních přijmů projektant, tak se na stroj díval jinak, než 16letá holka co ho dostane za vysvědčení.
Typická uživatelka to má na ICQ a filmy, Vista na tom po měsíci startuje deset minut, a hodnotou je to někde mezi novýma botama a lístkama do outů arény.
Slyšel jsem takový pověsti o čistotě prostředí, kde se skládají NB pro foxconn... :barf:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Asi bych kvůli spolehlivosti doporučil Lenovo řady T, potom HP Compaq (ne Pavillion) a možná také poslední typy Aceru (ale ne ty levné). Jinak bych to bral jako spotřebku, kterou za 3-5 let vyhodím a podle toho bych do toho vrážel peníze.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

A co Fujitsu-Siemens?

Uživatelský avatar
gabel
Příspěvky: 403
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

#9 Příspěvek od gabel »

Fujitsu-Siemens som raz mal a dosť tam blbla klávesnica inak išiel celkom dobre a kamarát si kúpil LCD monitor Fujitsu-Siemens a po mesiaci mal 2 vadne pixely tak to ma dosť odradilo.

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Vogon »

Na F/S jsem, zapoměl. Asi proto, že je na servisu téměř nevidím.
Buď je to tím, že se skoro neprodávají a nebo tím, že nemají závady.
Od 1.8.2008 do 12.9.2009 pouze šest vadných přístrojů, převážně se závadou OS/HD. Jednou vadný zdroj.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Davidus »

mam lenovo a po týdu se mi naprosto vyhladil touchpad, a do měsíce klávesnice, upadly nožičky a oloupala se barva jinak dobrý (ideapad)

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Vogon »

To má poměrně značnou vypovídací hodnotu. :-)
Kupříkladu jám mám golfa, který má rezavé prahy, rozbitý tachometr, a nefunkční elektrovýbavu. O čem to svědčí? No přece o tom, že golf je sračkoidní šit, který nevydrží vůbec nic a po sedmnácti letech a půl milionu kilometrů se úplně rozpadá.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Davidus píše:mam lenovo a po týdu se mi naprosto vyhladil touchpad, a do měsíce klávesnice, upadly nožičky a oloupala se barva jinak dobrý (ideapad)
Nejspíš asi nevíš ani jakej typ, jinak bys to sem napsal. :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

rnbw píše:A co Fujitsu-Siemens?
Děkuji, již jsem dneska zvracel (po oslavách) :cry:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Nejaka konkretnejsia informacia by nebola?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“