Energie v kondenzátorech

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#151 Příspěvek od tomasjedno »

mtajovsky píše:Nedošlo mi, že jde o reálný výsledek z pokusu v nereálných podmínkách. :)
Nikolivěk. Jde o komplexní výsledek pokusu v imaginárních podmínkách, přesto může být pro leckoho poučný. :D

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#152 Příspěvek od mtajovsky »

Cust píše:Šlo o to, aby si lidi (kterých to zajímá) uvědomili jak věci pracují. ... Pokud vás to irituje, přestanu sem dávat úlohy nad kterými přemýšlím...
Ale kdež, nic mě neirituje, v pořádku. :) Ovšem uvědomovat si, jak věci pracují na příkladě, kde je od začátku zavedená singularita - to nevím, jestli je nejlepší postup. Problém je většinou v tom, že v tom bodě nemáme postačující matematické modely, takže nakonec stejně nic nevíme.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#153 Příspěvek od tomasjedno »

mtajovsky píše:Ovšem uvědomovat si, jak věci pracují na příkladě, kde je od začátku zavedená singularita - to nevím, jestli je nejlepší postup. Problém je většinou v tom, že v tom bodě nemáme postačující matematické modely, takže nakonec stejně nic nevíme.
Právě na takových případech si účastník uvědomí, kde jsou meze modelu, a jakým postupem se dobere - nebo taky nedobere - řešení. Takže ne že nakonec nic nevíme, ale nakonec se vnímavý účastník či čtenář může něco dozvědět, pokud se mu chce přemýšlet (i když to někdy bolí).

Rozhodně jsou takové "špeky" přínosnější, než dnešní debata o DA převodníku.

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#154 Příspěvek od WLAB »

Jakej DA prevodnik?

edit: Aha, uz jsem to nasel.... vyzivne tema :), zjevna provokace, ale A to zvladla docela dobre...
Naposledy upravil(a) WLAB dne 21 úno 2011, 23:10, celkem upraveno 1 x.
de omnibus dubitandum est

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#155 Příspěvek od tomasjedno »

To bylo v jiném vlákně.

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#156 Příspěvek od WLAB »

To jsem pochopil, ale do kose jsem nejprv nekoukl.
de omnibus dubitandum est

Odpovědět

Zpět na „Teorie“