O Einsteinovi, Stvořiteli, Darwinovi...a vůbec (odděleno)

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#151 Příspěvek od PeteBurns »

tomasjedno píše:Tobě jsem to nepsal, tak si mě neber do huby.
Ja si budem brat do huby co uznam za vhodne, skus mi v tom zabranit, len aby si sa z toho neposral ;) V tomto zmysle evolucia samozrejme funguje, silnejsi prezivaju na ukor slabsich, ale ako vidno, vobec to neznamena, ze vsetci slabsi automaticky nepreziju :)
Kremik, a ako to teda ta evolucia vysvetluje? Preco je opat zirafa vynimocna, no zaroven velmi podobna? :) Chces mi hadam povedat, ze ziadne ine tvory sa nenatahuju za potravou? ;) Je to proste stale dookola to iste, snazite sa dokazat, ze pricina vznikla na zaklade dosledku, co proste nie je mozne :) Tak, ako sa hocijaky nelietajuci tvor nikdy nebude pokusat lietat, lebo ho take nieco ani len nenapadne, a teda nikdy mu kridla ani ostatne dolezite veci nikdy nemaju dovod zacat rast alebo sa menit, tak ani zirafa s kratuckym krkom by sa nikdy nenacahovala po velkych stromoch, lebo by tam tak ci tak nikdy nedociahla, preto by nebol dovod na rast dlhsieho krku, okrem toho aj keby, tak tie zmeny su take male, ze by sa do dalsich generacii nepreniesli...videl uz niekto, ze sa svalnatemu kulturistovi narodil svalnaty syn? :D A ani genetika nie je vsemocna, neda sa zarucit, ze napriklad syn zdedi dobru genetiku po otcovi a pojde v jeho slapajach, kludne ju moze zdedit po mame a je koniec otcovym snom :)
PotPalo, ale z takeho kvanta nahodnych zmien vyplyva, ze by tu malo byt ovela viac vselijakych hybridov od vymyslu sveta, aj zivotaschopnych, nielen tych zopar roznych konstrukcii, ako kostra, svaly atd u zvierat a cloveka ci hydraulika u hmyzu, vobec to proste nesedi, ta rozlicnost no zaroven privelka podobnost jednoznacne nahodu vylucuje...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#152 Příspěvek od Hydrawerk »

PotPalo píše:Trojhlavý draci sú blbosť
Ale dvouhlavá žena existuje. http://en.wikipedia.org/wiki/Abigail_an ... any_Hensel
https://www.youtube.com/watch?v=K57IcN9DWXo

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#153 Příspěvek od PeteBurns »

Samozrejme, ze existuju vselijake rarity, ale nazyvame ich vyvojova chyba, ci evolucia? ;) A napriklad tamtie dvojicky - jedna sa o novo vyvinuteho tvora, alebo len o zle oddelenych obycajnych ludi? :) A ak by aj takych bolo viac, aka je sanca, ze budu uspesne prezivat a aj ich deti budu mat dve hlavy a vznikne novy druh dvojhlaveho cloveka? :D
Tak teda uznavam, clovek je z opic :D
http://www.telegraph.co.uk/news/picture ... tment.html

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#154 Příspěvek od masar »

PeteBurns se tady snaží na jedenácti stranách nám něco sdělit a očividně se mu to nedaří. Jsme tak blbí, že mu nerozumíme nebo neumí sdělit myšlenku?
S nikým se neztotožňuje, je sám, sám veliký P.B. :wink:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#155 Příspěvek od PeteBurns »

:) nesnazim sa nikoho presvedcit, takze nie je vobec podstatne, ktore z toho je pravdive :D Ani mi nevadi, ze som sam, urcite aj Darwin bol v tej dobe sam, a napriek tomu sa odvazil nesuhlasit s vacsinou, ktora bola presvedcena o svojej vyhradnej pravde, no a teraz som sa ja odvazil nesuhlasit s oboma tabormi, z ktorych je kazdy stale presvedceny o ich vyhradnej pravde :)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#156 Příspěvek od tomasjedno »

PeteBurns píše:
tomasjedno píše:Tobě jsem to nepsal, tak si mě neber do huby.
Ja si budem brat do huby co uznam za vhodne, skus mi v tom zabranit, len aby si sa z toho neposral ;) V tomto zmysle evolucia samozrejme funguje, silnejsi prezivaju na ukor slabsich, ale ako vidno, vobec to neznamena, ze vsetci slabsi automaticky nepreziju ...
Teď mi to došlo, ty rozumíš jen argumentům brachiální povahy, a dokonce z toho vyvozuješ iluzi vlastní nadřazenosti. Je mi tě líto.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#157 Příspěvek od PeteBurns »

tomasjedno, zjavne ti to nedoslo, ja rozumiem vsetkym zmysluplnym argumentom, tykajucich sa temy, ale namyslenym urazlivym egoistom este k tomu bez priciny urcite nie, v takych pripadoch by som naozaj radsej volil lekciu ukazky evolucie a prirodneho vyberu, bez ohladu na to, ci silnejsi ma alebo nema pravdu ;)

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#158 Příspěvek od lesana87 »

Musí to být peklo, nerozumět sám sobě. :roll:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#159 Příspěvek od PeteBurns »

No vidis to, kam to ta evolucia dotiahla? :twisted:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#160 Příspěvek od Hill »

PeteBurns píše: ...Chces mi hadam povedat, ze ziadne ine tvory sa nenatahuju za potravou? ;) Je to proste stale dookola to iste, snazite sa dokazat, ze pricina vznikla na zaklade dosledku, co proste nie je mozne...
Počkej, to je, jako bys ztvrdil, že stromy mají listí tak vysoko proto, aby se pro ně velká žirafa nemusela shýbat, a malá žirafa aby se musela natahovat tak, že z ní jednou vyroste velká.

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#161 Příspěvek od jiriS »

To lesana87: Mám obavu, že toto peklo zažívá ne nevýznamná část lidstva. (Ale: Ví o tom?) :)
Jirka

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#162 Příspěvek od tomasjedno »

Naopak Dunning-Krugerův efekt ukazuje, že to jde dobře dohromady.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#163 Příspěvek od lesana87 »

Hmm. Zdá se, že PB si z toho namyšleného egoisty v zrcadle taky nic nedělá. :?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#164 Příspěvek od ZdenekHQ »

tomasjedno píše:Naopak Dunning-Krugerův efekt ukazuje, že to jde dobře dohromady.
Ig Nobelova cena tohle definuje jasně. :)

Skončíte v HP, ale jinak klidně pokračujte...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#165 Příspěvek od Kremik »

Burns> Psal jsem o počtu obratlů. Ale už to neřeš, já to vzdávám. Vždyť přece ničemu nevadí, když budeš žít dál se svým přesvědčením. Nechceš, nevěř.

Ostatním: Zabýval se někdo naší velikostí vůči vlastnostem okolního prostředí? Je to takové nenápadné téma, ale třeba mravenci si těžko rozdělají oheň, nebo postaví distribuční síť 50Hz. Fyzika jim to prostě nedovolí, i kdyby to třeba od nás odkoukali.
Nebo jinak - kdybychom mohli mít třeba poloviční velikost, asi bychom ji měli. Čím je tedy vlastně určená?

Odpovědět

Zpět na „Teorie“