Udělat si živnost?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#151 Příspěvek od scorpions-cz »

Ruprecht
To nemusí být úplně pravda. Jen malé OT.
Když chceš podnikat v oboru zbraní, potřebuješ zbrojní licenci, kterou vydá policie až na základě koncese. takže si prvně vyřídíš koncesi na podnikání se zbraněma, ale podnikat stejně nemůžeš. Potom ti poldové vydají zbrojní licenci a můžeš začít podnikat.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#152 Příspěvek od Ruprecht »

S koncesí (jen na základě odborné způsobilosti/doloženého vzdělání) bez zbrojní licence nemůžeš prodávat ani zbraně kat. "D"? Třeba na paintball?
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#153 Příspěvek od EKKAR »

Taky jsem se o tohle zajímal - nemůžeš, protože ZBRAŇ může bejt klidně i nůž a pokud bys prodával třeba i jen kudly vhodný pro boj, ani by sis bez zbrojní licence nemohl otevřít krám specializovanej na nože a nůžky. Je to prostě blázinec v tom našem Kocourkově ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#154 Příspěvek od Hubert_79 »

Já vám do toho nechci kecat, ale zrovna legislativu stran zbraní máme z pohledu jejich držitele jednu z nejlepších na světě...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#155 Příspěvek od EKKAR »

A kdo tady českou zbrojní legislativu kritizuje? Já jsem jen zdůraznil, co podle českýho zákona slovo ZBRAŇ taky může znamenat - že to nemusí bejt jen a výhradně něco, co má hlaveň a pažbu ... Kocourkov je v tom, že když otevřeš provozovnu "Domácích potřeb" a budeš tam mít oddělení nožů, tak tam klidně budeš moct mít vedle obyčejnejch kuchyňskejch a řeznickejch kudel i nože lovecký, zálesácký a takový, kterým se dá klidně říkat bojový, aniž bys musel splňovat kritéria pro zbraňovej obchod, přestože samostatně prodávat tyhle nože může jen držitel zbraňový licence ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#156 Příspěvek od Cust »

Ruprecht mimo jiné píše:Pokud by pro danou živnost byl potřeba papír od TIČR, tak by úřad takový ŽL bez tohoto papíru nevydal (jako ho nevydá bez doloženého vzdělání)
Kdyby jsi četl to co jsem psal...
takže sumarizováno:
- pro vydání živnostenského oprávnění je potřeba prokázat vzdělání/praxi
- pro vykonávání činnosti s živnostenským oprávněním "montáže, .... el. zařízení" potřebuješ navíc oprávnění od TIČRu
- pro získání oprávnění od TIČRu musíš TIČRu předložit mimo jiné získané živnostenské oprávnění

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#157 Příspěvek od Ruprecht »

Ano, s dovětkem k bodu
Cust píše: - pro vykonávání činnosti s živnostenským oprávněním "montáže, .... el. zařízení" potřebuješ navíc oprávnění od TIČRu
pokud děláš na vyhrazených zařízeních

Pokud děláš "obyčejnou elektriku" 230/400 do 1MW (není to v kulturdomě pro víc než 200 osob, není to zvlášť nebezpečné prcoviště, není to nemocnice, není to prostředí s nebezpečím výbuchu, není to ubytovna, prostě cokoli ze seznamu vyhrazených zařízení) i s touto živností nepotřebuješ TIČR, protože nepracuješ na vyhrazeném zařízení.

Technická inspekce České republiky vykonává státní odborný dozor nad bezpečností vyhrazených technických zařízení... https://www.ticr.eu/

p.s. "v kultur.áku" mi to cenzuruje jako sprostotu :)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#158 Příspěvek od Cust »

nemáš pravdu!!!
technický náměstek TIČRu mi na otázku:
Je nutné toto oprávnění (myšleno od TIČR) i když na základě tohoto živnostenského oprávnění (myšleno montáže, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení) budu vykonávat činnost mimo vyhrazené zařízení?
před minutou napsal:
ano i pokud budete provádět jiné činnosti dodavatelským způsobem (např. instalace v bytech atd.)

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#159 Příspěvek od Ruprecht »

Dobrá, máš pravdu a máš papír (a nemám s tím problém), já se nepotřebuju hádat.
Jdu si radši pro jistotu pořídit nějaký papír od hygieny i když nedělám na hygienických zařízeních.
Přece nemůžeš čekat, že TIČR se jen tak dobrovolně zbaví moci/peněz/ospravedlnění vlastní existence když se ho zeptáš :)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#160 Příspěvek od p32 »

To mi připadá jako nákup nové TV na radu prodavače v té prodejně. :lol:
Otázka zní, co na tento dotaz odpověděli na živnosťáku.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#161 Příspěvek od Cust »

Ruprecht píše:Dobrá, máš pravdu a máš papír (a nemám s tím problém), já se nepotřebuju hádat.
Celou dobu jsi to dělal...
Ruprecht píše:Jdu si radši pro jistotu pořídit nějaký papír od hygieny i když nedělám na hygienických zařízeních.
???
Ruprecht píše:Přece nemůžeš čekat, že TIČR se jen tak dobrovolně zbaví moci/peněz/ospravedlnění vlastní existence když se ho zeptáš :)
Tobě jeblo?

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#162 Příspěvek od Ruprecht »

TIČR je zřízena a funguje na základě ZÁKONA 174/1968. Hned v první větě na začátku (par. 1) najdeš
"Státní odborný dozor nad bezpečností vyhrazených technických zařízení vykonávají organizace státního odborného dozoru... ", tam má TIČR pravomoc a nic proti tomu. To, že si snaží přivlastňovat pravomoce tam, kde je nemají je druhá věc
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#163 Příspěvek od Cust »

Ruprecht, ja se taky nechci hádat, nebo spíše mě to nebaví...
TIČR dozor nad bezpečností vyhrazených technických zařízení dělá. To víme. Dokonce, když jsem si na TIČRu domlouval schůzku, měl jsem problém, jelikož jsem se trefil do blbého času a všichni běhali po vyhrazených technických zařízeních...
To ale nemá nic společného s tím jestli dávají oprávnění v jiné věci nebo ne.
Když nemáš žádné informace, tak se vykašli na předávání svých domněnek. Můžeš tím ublížit dalším převážně začínajícím elektrikářům podnikatelům.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#164 Příspěvek od Sendyx »

Mno, u nás platilo a platí - děláš revizáka? Tak mj. papír od TIČR potřebuješ.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#165 Příspěvek od Ruprecht »

Já nepředkládám své doměnky, ale čtu zákony :) Ano, může to být nebezpečné :) Hlavně pro úředníky :)
Sám jsi psal, že ti TIČR poslal nějaké výjimky, takže není pravda, že živnost "montáž, opravy..." rovná se papír od TIČR.
A v zájmu revizáka je možnost revidovat i VTZ (par.6a/1/d, par.6c/1/c atd.), tak si udělá TIČR papír, nic proti.

Kdo chce, přečte si zákon a dá si pozor na slova "vyhrazená technická zařízení".
Technická inspekce České republiky (TIČR) je organizací státního odborného dozoru nad bezpečností vyhrazených technických zařízení (dále jen VTZ) s působností, úkoly a oprávněními danými zákonem č. 174/1968 Sb:
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1968-174

Vždyť i v těch jejich žádostech https://www.ticr.eu/inpage/zadosti-a-formulare/ je uvedeno v hlavičce každé žádosti, že jde o žádost o "xxx" pro VYHRAZENÁ TECHNICKÁ ZAŘÍZENÍ.
Podívej se prosím do svého TIČR papíru, jestli tam máš "VTZ", děkuji.

Ale asi je to marný, je to marný, je to marný

edit: opravena "vybraná zařízení" za "vyhrazená", dlouhé roky jsem dělal jaderky tak mi to tam skáče samo
Naposledy upravil(a) Ruprecht dne 18 led 2021, 16:03, celkem upraveno 2 x.
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“