Vaříme při bastlení II

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#196 Příspěvek od Sadra17 »

Habesan píše: V opilosti jim ani nepřišlo divný, že ta trouba nehučí, nesvítí, a netočí talířem.
Nevšimli si ani toho, že ta mikrovlnka není zapojená v zásuvce...
to se mi stlo s rychlovrnou konvicí za střízliva :D napustím vodu zapnu a jdu na WC za chvilku se vracim zalévám čínskou polívku studenou vodou :lol: :lol: někdo jí hold vytáhnul ze zásuvky a já jak mám zažitý že je zapnutá nonstop tak jsem to prostě bral jako samozřejmost :lol: :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#197 Příspěvek od ZdenekHQ »

I klasická trouba umí zlobit. Zapnete spirály, horkovzduch, strčíte pekáč/misku a odejdete. Trouba svítí a fučí.

Za půl hodiny na vás čučí studená trouba, protože někdo neotočil termostatem...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#198 Příspěvek od EKKAR »

Na to není potřeba ani mít sklerózu - na to stačí, aby se spálilo těleso. Trouba najednou začne mizerně péct, ale když používáte horkovzduch, není výpadek jednoho tělesa tak zřetelnej - až když odejde druhá půlka, trouba najednou netroubuje. To je pak překvápko, když přijdete do kuchyně půl hodiny po zapnutí a v troubě, která normálně hučí i svítí, máte na plechu syrový těsto, resp. v pekáči syrový maso ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#199 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jsem tady vyhrabal nějakej starej recept na "kečup", a tam je na kilo rajčat půl deci octa + 80g sůl + 80g cukr. Jinak opět papriky, feferonky, jabka, cibule, dohromady téměř stejná hmotnost, jako rajčata.

Ono dost záleží, co komu chutná a hlavně, jakou chuť mají ty jabka.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#200 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem ze 2 kg rajčat cosi spáchal. Poslední kečupovka nebyla plná, tak šla po schladnutí do ledničky. Včera jsem ho zkusil s buřtama a je vynikající. Blbý je, že za rok budu zase tápat, protože už teď nevím, kam jsem ten recept založil. :oops:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#201 Příspěvek od kejki »

Tohle znám z policejní čalamády, pak chce někdo recept a pošlu záznam toho, co se dalo do flašek, měřítko 15 kg zeleniny a druhá várka 28 kg. Ať si to přepočítaj sami, stejně to nikdy nevyjde stejně s nálevem. Prostě hned píšu jak se to upravilo daný rok, protože ten recept je na webu v 30 variantách.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#202 Příspěvek od ZdenekHQ »

Činil jsem čertu dobře a peklem se mně odměnil. Přeladil jsem místnímu zahradníkovi STB, protože se nedostal přes PIN a navíc ten anténní konektor byl ve stavu, že ten střední kolík neměl kontakt, a on mě "zasypal" paprikama a rajčaty, dorazil to vajíčkama.

Asi mě taky čeká akce "kečup"...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#203 Příspěvek od EKKAR »

Na nadbytek paprik a rajčat je jednoduchej recept - udělej si lečo do sklenic. Váhový poměry jsou zhruba 1 díl cibule na 2 díly rajčat a 4 díly paprik, ale dá se to i 1:2:2, jen je to víc rajčatovitý. Všecko se pokrájí na zhruba stejný kusy - asi tak 1x2cm, kdo chce, může drobnější. Cibule se osmaží na trošce oleje, na to se nasypou papriky a rajský, osolí se to a podle chuti se může přidat pepř. Pokud jsou pálivý papriky, pepře netřeba - ale záleží na chuti toho kterýho soudruha. Všecko se podusí pod poklicí do měkka a ještě horký naplní do skleniček pod víčko. Před zavíčkováním je potřeba hrdla sklínek otřít, aby víčka seděly na čistým skle. Sterilovat 10 minut varem, vyndat z hrnce a obrátit dnem vzhůru do vychladnutí. Jako základ libovolnýho pikantního dlabance nedocenitelný, doma to dáváme jak do velkejch 0,7l sklenic, tak i do menších, třeba 0,2l od hořčice. V případě nadúrody hub jde takový lečo prokombinovat i s podušenýma houbama, nebo učunit směs cibule : papriky : houby 1:2:2 a rajčata nahradit pálivým kečupem (na kilo paprik 1 čtvrtlitrovej kečup). Zasterilovat a uskladnit - výborná příloha třeba ke grilovanýmu masu nebo jen tak osmažená a zahuštěná vajíčkem k osmaženýmu párku/klobáse a chlebu jako rychlá večeře ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#204 Příspěvek od konosuke »

stejně zas řeknete že tovar z tržnice v Polsku je špatný ale papriky za 10 Kč kilo na lečo a na kečup
jsou akorát jenom tím anticovidem v Bille (co tam zdarma je) nenápadně ošetřím bo cobykdyby :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#205 Příspěvek od p32 »

Ty to máš asi popletené, že? Tovar z Polska stojí za pendrek a musíš umět si vybrat. Něco ale jiného je zajet si do Polska a tam si to samé nakoupit. Je to levnější a výrazně lepší oproti tomu, co nám tady jako dovoz Polska nabízejí. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#206 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:Na nadbytek paprik a rajčat je jednoduchej recept - udělej si lečo do sklenic.
Ono nejde ani o nadbytek jako o nutnost. Lečo, co se prodává v obchodní síti je naprosto chuťově otřesný. Odzkoušel jsem tři výrobce a všechno stejnej hnus. Kámoška v Hruškovi si mě stěžovala, že to nikdo nekupuje a vracej to prošlý dodavateli. Kyselý a celkově hnusný, téměř k blití.
Takže i kdybych měl koupit suroviny za draho, tak lečo se dělat musí.
Jo a vřele doporučuju přejet dosedací plochu sklenice pro víčko nehtem proti srsti. Vloni jsem koupil asi 20 nových sklenic a dvě z nich měly škrábanec napříč, takže by netěsnily. Zkušenost z dřívějška když jsem zkoumal proč se dvě sklenice zkazily. Zajímavý bylo, že se při sterilizaci chytly a povolily až později.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#207 Příspěvek od ZdenekHQ »

@EKKAR: Lečo je pro mě nanic, protože jak už jsem psal, nemám moc rád syrový rajčata a v tom leču jsou dost cítit. Takže ho nepoužívám.

Ale pokud potřebuju "lečo" třeba pod kuře, udělám si rychlou verzi na pánvi tak, jak píšeš, osmažená cibule, paprika, trošku zkaramelizovanýho cukru a (bohužel) trošku kvalitního kečupu. Osolit, trošku dokořenit (ale fakt na chuť, musí to být dobrý), provařit a šup s tím pod (teda spíš na) maso, co se mezitím na 200°C v troubě nasucho zatáhlo. Ubrat teplotu, zavřít a nestarat se o to... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#208 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mimochodem, abych dal námět, já ujíždím na čalamádě. Bez rajčat.

Ty letošní kvašáky, kam jsem dal z nouze třešňový listy jsou taky super. Víno(bago) je na podzim bez postřiku plesnivý, višeň nemám, třešeň tomu dává zvláštní dřevitou chuť. A prý je to zdravý.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#209 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak společnost Hamé v okurkách Znojmia začala používat okurky dovezené z Turecka. Za to by se mělo máchat v koši ve Vltavě. I když majiteli Hamé je to jedno, je z Norska, tak je zvyklej na zimu, jen by se vykoupal.

Ale ono je to stejně jedno, stejně je ten lák hnusnej. Jako všechno od Hamé.

Provozní zisk Hamé (zdroj WIKI): −58,9 mil. Kč (2018); −39,7 mil. Kč (2017)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#210 Příspěvek od rnbw »

Ano, od Hame je snad vsetko hnus. Ale daju sa kupit dobre uhorky od inych firiem, aj bez umelych sladidiel a podobnych hnusov.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“