Aktuálně Česká pošta 2022

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#226 Příspěvek od Crifodo »

Hubert_79 píše:Tak už na tebe kašlu, příště ať si
Já to s tebou nijak osobně nespojuju, tak jako nemám za zlé těm robotkám u přepážek, že mi neustále nabízejí losy, když si jdu pro balík který mi měli přivézt a nepřivezli. Ony nemůžou za to že jim smrdí hlava ryby.
Leda že by to svoje vedení zavile hájily, pak mi splynou s tím GŘ do jednoho cíle.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#227 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak to je jedno z těch mouder, co si zaslouží Chocholouška. Druhý je to, že šetří tím, že vyhazují pošťačky. Až tam nezůstane ani jedna, budou snad v plusu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#228 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše:šetří tím, že vyhazují pošťačky. Až tam nezůstane ani jedna, budou snad v plusu.
třeba je to důmyslná a odůvodněná strategie, Balíkovnu atd. zprivatizujou, pošťačky nebudou potřeba, údržbu delegujou na externí firmy, jak tady kolega insider předestírá, DS a ostatní datové služby budou poskytovat informatici takových kvalit, jako ty skeny výročních zpráv a stát to celé bude zastřešovat (nalejvat).
akorát je člověku líto, že instituce s několikasetletou tradicí někdy od Thurn-Taxise se takhle nedůstojně rozpadá. Jestli je tedy na vrcholu té zdechliny organizačně ministr vnitra, tak osoba toho momentálního to celkem ilustruje dobře, ten není na Chocholouška, "pouze" neopustil pubertu, s tím věšením pytlů na mrtvoly na Kachlíkárnu, oloupanou a rezavou ještě snad od generála Lorence. Má to tady všechno styl.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#229 Příspěvek od Hubert_79 »

Crifodo píše: Leda že by to svoje vedení zavile hájily, pak mi splynou s tím GŘ do jednoho cíle.
Toho bych se nebál.
K té údržbě systémů - vlastní sw a hw si pošta samozřejmě udržuje/nakupuje/obnovuje sama, oddělení dohledu IT a podobně ještě funguje poměrně robustně. Jestli jsem letos zaznamenal dva tři krátké výpadky online služeb typu SIPO, podání online, výplatu důchodů/poukázek, tak je to hodně a to tyto netrvaly ani hodinu. Srovnej s mobilními operátory, například.
No a onen vyvolávací systém - jestli je na desetině pošt, tak přece nemá moc smyslu na tohle dělat vlastní řešení, ale necháš to udělat firmu. Co mi paměť sahá, tak si nevybavím, že by to na hlavní počtě v Praze nefungovalo. Těch dotykovek tam je šest, takže když se v jedné zakouří z tiskárny, máš dalších pět. Tam, kde to nějaké hovado zlikvidovalo, byl ten terminál jen jeden; z toho vyplývá, že pro provoz toho systému byl zásadní. No a nefungoval proto, protože tomu nefungovala tiskárna, prostě mrtvo. Tak ti to nechalo zmáčknout co chceš za službu, zaznamenalo to číslo do systému, to šlo vyvolat, ale neměl jsi lístek s tím číslem - to se ani na tom dotykáči nezobrazuje. No a někdo to nerozdýchal, tak si na tom vylil zlobu za všechna minulá příkoří. Nefungovalo to pak asi tejden, než někdo přijel a namontoval to nové.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#230 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vážená zákaznice, vážený zákazníku,
potvrzujeme, že Vaši objednávku na odvoz 1 ks balíků ze dne 15. 12. 2022 pod číslem SR0032165156R jsme přijali ke zpracování.
Balík vyzvedneme dne 16. 12. 2022 na adrese Č.p. 259, 66401.....
No, je skoro půl deváté večer a nic. Takže potvrzeno pravidlo, že je docela dřina balík na poštu vůbec dostat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#231 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak jsem dnes zkusil zapátrat, co jako bude. Depo telefony nebere, infolinka má obsazeno, nakonec jsem zavolal přímo řidiči, co tady jezdí a ten pronesl několik neslušných slov na adresu podniku, že mě má v evidenci jako vyřízeného, takže mě vynechal.

Takže dneska to buď vyzvedne, nebo taky ne (podle sněhu). Já bych svoz objednal jinde, ale pro tu moji ex či kluka je pošta prostě nejschůdnější řešení pro vyzvednutí. Takže to mám v záloze.

Super podnik.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#232 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak balík je už v Mělníku a doručuje se, tak snad to dobře dopadne.

Ale objednal jsem si ještě nějaký nesmysly na www.eva.cz včera v poledne (kupodivu taky Mělník) a teď dojelo DPD a doručili to. Tak řidiči říkám, že jsou rychlí jak blesk a on odpověděl, že v tomto počasí nemá smysl brzdit... :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#233 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše: že v tomto počasí nemá smysl brzdit... :lol:
Pro ČP třeba platí V tomto počasí nemá smysl vstávat.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#234 Příspěvek od EKKAR »

Ve čtvrtek minulej týden jsem jel v půl šestý ráno do práce - a "jednička čtrnáctka" neboli silnice I/14 byla jen nahrubo posolená, ale nevypluhovaná, takže těch necelejch 5 kiláků přes celý město jsem musel prakticky předriftovat, protože auto na tom co se nacházelo na ploše normálně označovaný jako "vozovka" naprosto rezolutně odmítalo držet přímej směr i přes prakticky nový obutí Vredestein Snowtrac5 v rozměru 195/55 R15. K dnešku je už sice "státovka" vyježděná do hola, ale prakticky všude jinde v ulicích je tu víc, tu míň slanýho mokrýho bordelu - takže se tomu "dépéďákovi" vůbec nedivím, jak se vyjadřuje. Já bych teď taky nejradši pro brzdění používal brzdicí padák nebo podobnou aerodynamickou vychytávku - brzdy na kolech se na tom absolutně nechytají ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#235 Příspěvek od ZdenekHQ »

Teď jsem byl venku pro dřevo do krbu a rovnou jsem před dveře až k silnici preventivně nasypal půl kila soli, protože to večer jinak zmrzne a někdo se tam přizabije.

Ale balík už dorazil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#236 Příspěvek od DukeNuke »

Tak nevím...
19. mi borec psal, že posílá balík a dnes (21.) mi dorazil - domů?!
Něco se stalo?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#237 Příspěvek od ZdenekHQ »

No je to divný, až na tu trošku nadávání všechno funguje a balíky se doručují.

Jinak my jsme natvrdo zamrzli, takže všude led, kočka vyběhla ven a zjistila, že ani 4 nohy nestačí na stabilní pohyb, ale jinak dobrý. Je to fakt divný. Když se nic neděje, tak se něco musí stát.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#238 Příspěvek od PotPalo »

Za to u nás sa deje. Chlapík na pošte že mu prišla SMS o dobierke za 40 eur, a na pošte od neho pýtali ešte ďalších 6 eur naviac, že vraj preto lebo je to dobierka do zahraničia. To snáď platí odosielateľ dopredu, nie? Inak je to podvod.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#239 Příspěvek od Hubert_79 »

Není to podvod, u nás to funguje taky tak. Když ti přijde dobírka třeba ze Slovenska, tak ještě platíš pade poplatek za poukázku. Je to nějak dohodnuté mezi poštovními správami.
Jestli to mají v ceníku a podmínkách, tak s tím nic nenaděláš. No nebo se můžeš soudit :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#240 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mně jen za prosinec přišlo asi 6 mailů, že mám nevyzvednutý balíček, mám se přihlásit či naťukat svoji kartu během 24h bůhví kam, ale ty adresy i písmo jsou tak úžasný, že na to snad naletí jen důchodce. Bohužel.

Dobírku nesnáším a nepoužívám. Raději riskuju peníze.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“